Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak prądu na wtryskiwaczach Chevrolet evanda

mały89 25 Cze 2010 17:55 1317 3
  • #1 25 Cze 2010 17:55
    mały89
    Poziom 11  

Panowie mam problem taki jak w opisie.
    Brak jest prądu na wtryskach (ginie) jak samochód się nagrzeje, ale nie jest to reguła. Pompka sprawna ma 1 miesiąc, bezpieczniki i przekaźniki ok, paliwo jest na listwie i daje ciśnienie.
    Powiedzcie mi proszę, jak zmierzyć napięcie na wtryskach i na sterowniku?
    Auto ma instalacje gazową.
    Jak naleje się paliwa do kolektora ssącego i przekręci to pali i przejdzie na gaz, na którym normalnie pracuje.

0 3
  • #2 25 Cze 2010 18:39
    fuelinyourblood
    Poziom 35  

masz plusa na wtryskach po stacyjce?
    podłacz mała zarówke i zobacz co brakuje jak krecisz?
    co z iskra?

0
  • #3 25 Cze 2010 22:32
    mały89
    Poziom 11  

kolego iska jest jak podłączyli żaróweczkę w kostkę wtrysków to nie świeciła podczas kręcenia rozrusznikiem, a na dodatek czas wtrysku pokazywało 15ms. Wkurzyłem się bo powiedzieli przez diagnostykę z kompa ze ok jest wszystko tylko jakiś błąd wtryskiwaczy jest.
    Jak dobrze wyczytałem to w kostce od wtrysków są dwa piny, z których jeden odpowiada za zasilanie a drugi za sygnał otwarcia, a minus przystawia się do silnika tak?? żeby znaleźć odpowiednie piny z w ECM trzeba patrzyć po kolorach tak?? Autko jest na dodatek na tyle bezczelnie ze w serwisie nie odpalało ani razu, a jak kupiłem miernik i przyjechałem do domu to paliła za każdym strzałem. Musze wiec doprowadzić to tego żeby znów nie paliła i wypatrzeć kabelki a następnie sprawdzić ich przewodzenie. Gdzie nie pojadę to wszyscy zganiają winę na gaz później na pompę a usterki nie potrafią usunąć, a zawartość portfela maleje ;/

0
  • #4 26 Cze 2010 20:35
    mały89
    Poziom 11  

Pobawiłem się dziś miernikiem i okazało się, że kabelek od wtrysku który jest jeden taki sam przy każdym wtrysku, a później jest za ostatnim łączony w jeden i idzie do czegoś co jest chyba emulatorem wtrysku nie ma obwodu, po jedo wymieciu i połączeniu spinaczem biurowym obwód jest. Na dodatek emulator dość dziwnie wygląda od podstawy na przypalony. Moje pytanie jest takie jak sprawdzić czy to wina emulatora??

0