Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Oscyloskop - jaki radzicie?

adam.o 31 Aug 2004 13:58 5272 3
    adam.o
    Level 15  
    Mam zamiar kupić oscyloskop dwukanałowy, o pasmie co najmniej 15MHz. Zastanawiam się nad KR7203A, DT516A, DT3100, czy też OS-710. Ten ostatni byłby chyba najlepszy (pasmo 150MHz!), ale nie wiem jak z dostępnością części (przede wszystkim lampy) i dokumentacji (z resztą do innych też). Chciałbym też wiedzieć, które sprawiają najmniej problemów w eksploatacji itp. Czy warto kupować radzieckie oscyloskopy?
    I jeszcze jedno - który z tych typów jest najbardziej popularny?
    rubens
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Polecam KR7203A lub DT516A.
    OS-710 jest super profesjonal ale jego konstrukcja jest bardzo stara i dosyć kłopotliwa w naprawie.
    Jesli chodzi o części to jest wciąż full na rynku .
    Te oscyloskopy są tranzystorowo-scalakowe więc nie ma problemu.
    Jak się zdecydujesz to możesz odwiedzić moją strronkę i zakupić coś u mnie :wink: http://republika.pl/rubi
    Mam parę ciekawych oscyloskopów ( w tym DT516A w stanie idealnym).
    adam.o
    Level 15  
    Dlaczego akurat te typy, czy mają one jakąś rzadko spotykaną funkcję, która jest niezwykle przydatna w przaktyce? Wybacz, że pytam o takie rzeczy, ale jestem raczej zielony w tym temacie :oops: . A pytam, bo nie chcę kupić bubla :) . I co to jest ta linia opóźniająca?
    Z tego co widziałem to KR 7203A byłby niezły, bo można na nim oglądać sumę przebiegów z dwóch kanałów.
    W czym przejawia się kłopotliwość naprawy OS-710? Czy chodzi o to, że np. zbudowany jest tylko na elementyach dyskretnych?
    Dobrze by było też znać typowe usterki tych oscyloskopów, na które trzeba by zwrócić uwagę przy zakupie.
    Mówiąc części miałem na myśli lampę. Wiem, że nie wymienia się jej często, ale zawsze warto wiedzieć, czy jest ona osiągalna, czy jej zdobycie graniczy z cudem :) . Mógłbyś mi przesłać ceny Twoich oscyloskopów na maila albo pw? Głównie chodzi mi o DT-516A, DT-6620 i OS-360. Czy mają one sondy i dokumentację?