Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

pomoc w rozbudowie car audio

25 Jun 2010 23:49 1341 8
  • Level 9  
    Witam
    Chce rozbudowac system w samochodzie i nie wiem za bardzo co wstawic aby dobrze to gralo.

Zaczne od tego co posiadam obecnie.

MG ZR 5 drzwiowy ( bez otworow na glosniki w tylnich drzwiach)

Jednosta sterujaca: Alpine cda-9855r
    Glosniki na przodzie: Vibe blackair 6 370W, 115watt RMS ( drzwi jeszcze nie sa wygluszone z powodu braku czasu, zabiore sie za to za 3 tyg jak bede mial wolne w pracy)
    Zasilana sa piecem: Ground zero mk.z2 2 kanalowy po 125 watt RMS na strone.
    Subwoofer: Vibe CBR blackair Evolution 2: 1600W, 550 watt RMS.

Mimo ze drzwi nie sa wygluszone to jesli chodzi o bass to jest czysty i wystarcza mi to co jest teraz, natomiast co do glosnikow, to graja ladnie czysto i wysoko. Natomiast jak daje na radiu na volume 20 to przy muzyce gdzie jest duzo wysokich drzwiekow zaczynaja mi sie sciszac ( wlancza sie tzw zabezpieczenie przed ich spaleniem)
    No i to mnie zaczyna wkurzac bo czasami mam ochote jeszcze bardziej pokrecic ale wiem ze zaraz padnie naglosnienie i bedzie trzeba znowu sciszyc.

Chce zmienic wzmacniacz na vibe slick 2 4x125 RMS, i wykorzystac go na podlaczenie glosnikow na przodzie i pod dwa pozostale kanaly podpiac jakies jeszcze glosniki na tyl.
    Sporo czytam o naglosniu na forum i duzo ludzi pisze aby dobrze zrobic sobie przednia scene i to wystarczy, ja natomiast wole jak dzwiek mnie otacza i brakuje mi jakiegos naglosnienia z tylu.
    Zastanawiam sie nad dokupieniem VIbe blackair 6x9 po 175watt RMS, i wstawic je w polke na tylach. Ale sporo osob pisze ze wstawianie jajek na polke to jest lipa bo polka nie jest na tyle twarda aby dobrze utrzymac glosniki i aby ladnie one graly.
    Wiec moze ktos z was ma pomysl jak rozbudowac moj system, glownie chodzi mi o dodanie
    wysokich i srednich tonow.
    Moze jakies same tweetery na tyl?

Jesli chodzi o wyjscia na glosniki z radia to wogole nie korzystam z nich jak narazie.

a co do kabli, to wszystko podlaczone na wysokiej jakosci kablach vibe hi end.

Pozdrawiam.
  • Level 13  
    Głośników w półkę nie wrzucaj bo to taką wiochą zajeżdża... Lipa będzie.
  • Level 9  
    No wlasnie wiem, i nie chce robic tam wiochy bo sporo kasy wylozylem na to co mam do tej pory, i nie gra to tak jak sie tego spodziewalem. Wiec chce wstawic cos na tyl aby daj troche wiecej wysokich tonow. Wiec moze jakies dobre tweeterki podlaczone pod radio, albo zmiana wzmacniacza i podpiac je pod niego. Tylko jak same tweetery to gdzie je wtedy umiescic ?

Ogolnie wszystkie propozycje mile widziane.
    Pozdrawiam
  • Moderator of CarAudio
    Jeśli przy tych Vibach z przodu brakuje Ci wysokich tonów , to już tego w ogóle nie rozumie . Ten zestaw nimi sypie do bólu .
    Zdanie na temat głośników już znasz i dalej w to brniesz ... kup cokolwiek choć pewnie i tak będzie to Vibe.

PS: zrób lepiej te drzwi niż kombinować ze sceną od tyłu
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Wyraźnie napisałeś że zaczynają się ściszać.

Zdejmij z treble kilka cyferek i powinno pomóc.
  • Level 9  
    Juz ustawilem treble na radiu i pobawilem sie gainem, ale brakuje mi dzwieku docierajacego z tylu.
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    To...dołóż głośniki do tyłu, nie ma innej alternatywy dla takich wymagań.
  • Level 9  
    no wlasnie mam zamiar wstawic jakies glosniki na tyl, tak jak to napisalem w pierwszym poscie.
    Tylko zapytalem sie o pare propozycji innych ludzi, co najelpiej bylo by wstawic czy 6x9 w tylna polke, czy moze jakies same tweetery?
    Jesli tweetery to czy zasilac je z radia czu kupic do nich wzmacniacz ?
  • Level 9  
    odświeżam