Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uno 1.0 LPG, Fiesta mk3 1.1 LPG czy Clio 1 1.2 LPG ?

plewcio 26 Cze 2010 12:44 3922 7
  • #1 26 Cze 2010 12:44
    plewcio
    Poziom 10  

Witam

Być może nie można zadawać na tym forum takich pytań, ale jednak zaryzykuję. Jestem na kupnie samochodu, mam 3000 zł, nie wchodzi w grę dozbieranie więcej [od razu pisze, aby uniknąć odpowiedzi "Doskładaj trochę i kup sobie ferrari z 2010].

W grę wchodzą z tego co się zorientowałem te 3 samochody, jak myślicie, które będzie najbardziej odpowiednie jako 1 auto dla 20 letniego studenta który chce jeździć za nie duże pieniądze i nie martwić się że auto się rozsypie na każdym zakręcie.

Moc silnika i przyśpieszenie nie mają dla mnie dużego znaczenia, najpierw ekonomia potem awaryjność na końcu moc.

pozdrawiam Marcin

0 7
  • #2 26 Cze 2010 23:05
    kecaj999
    Poziom 9  

Uno bym sobie darował (a na pewno juz z tym silnikiem) fiesta i clio wyprzedzają fiata na samym starcie wygoda i wyposażeniem. Fiesta, czy clio tutaj skłaniałbym się nie ku marce ale stanie technicznym samochodu, bo auta maja już swoje lata. Jeśli wybór padnie na forda to silnik 1.3, 1.4 bo! spali tyle samo co 1.1 albo i mniej, do tego ma lepsze wyposażenie, osiągi. Sprawdź dokładnie blachy bo te auta lubi ruda (łącznie z podłoga i progami). Chyba tyle

0
  • #3 01 Mar 2011 12:25
    mztom1
    Poziom 10  

Witam z tych aut co wymieniasz to nie wybrałbym zadnego. poszukałbym corse lub polo ewentualnie peugeota 106 lub Citroena saxo. Ale sadze że za 3000 zł to bedzie juz ruina z tych samochodów. Jeśli brac pod uwage te co wymieniłeś to zastanawiałbym się najbardziej nad Clio. Uno pod wzgledem mechanicznym jest niezłe ale blacharka tragedia. Silnik uno jest najlepszy z tej 3 do gazu i naprawdę wytrzymały tylko osiagi są porażajace hehe. Fiesta jest trwałą konstrukcją ale tak jak fiat strasznie rdzewieje, silniki fiesty lubią brać olej i sa archaiczną konstrukcją. Clio jest wg. mnie z nich najlepsze choć tez rdza bierze bardzo często nadkola tylne i progi. Do fiata i forda tańsze są części do clio. Clio ma tez najładniejszy wygląd i chyba najlepszy komfort jazdy bez utraty trakcji. Wybór należy do Ciebie. Bezawaryjnego urzytkowania życze.

0
  • #4 01 Mar 2011 19:10
    dyszel85
    Poziom 18  

Do fiata części bardzo tanie, ale dość często trzeba je wymieniać, warto poszukać auta zakonserwowanego bo gniją na potęgę, silniki 1,0 udane i ekonomiczne, clio ciężko będzie kupić w ładnym stanie, a fiesta ma kiepskie silniki i mocno koroduje. Ja mimo wszystko wybrałbym uno na pierwszy samochód - niskie opłaty, dużo miejsca w środku, tanie części, ekonomiczne (nawet bez gazu pali tyle co maluch), i dość młode roczniki i ogromny wybór na rynku aut salonowych od pierwszych właścicieli. Renault i ford będą miały dużo wyższe przebiegi.

0
  • #5 01 Mar 2011 21:12
    RobertLodz09
    Poziom 29  

Zamiast "gnijącego" Uno ,poszukałbym "ocynkowanego" Punto1 z silnikiem Fire 1.1 lub 1.2 8V. Za 3 tys. zł. można ju z kupić 3-drzwiowy. Pozdrawiam!

0
  • #6 09 Lip 2017 22:19
    Toporek98
    Poziom 9  

Celowałbym w clio. Sam swojego czasu dojeżdżałem na studia i zależało mi głównie na niskich kosztach. Miałem micre 1.2 z instalacją BRC. Całe studia przejeździłem bezawaryjnie, koszta podróży bardzo niskie. Lepiej opłacało mi się jeździć autem niż busem :). Tylko czy w tej cenie coś znajdziesz bo kwota, którą podałeś to prawie wartość samej instalacji.

0
  • #7 09 Lip 2017 23:14
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Ja polecam suzuki swifta lub mazdę demio. Nawet jak lekko skorodowane to silnikowo nie do zdarcia.
    Jak dasz radę z OC to szukaj zadbanego lanosa z LPG . Za 3 tys to wybierasz z górnej półki cenowej i da się kupic zadbany egzemplarz najlepiej z silnikiem 1,5.
    Widziałem ostatnio takiego zadbanego za 2,2 tys kupiony przez znajomego dla syna, co prawda bez gazu.

0
  • #8 10 Lip 2017 13:45
    sebap
    Poziom 40  

Przez te ponad 6 lat auto pewnie zostało kupione a sądząc po kwocie na zakup zdążyło się też rozlecieć na kawałki.

1