Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samochód RC sterowany PC. Arduino, czy coś tańszego ?

26 Cze 2010 15:34 2463 2
  • Poziom 9  
    Chcę zbudować robota, którego sercem będzie komputer PC. Przemyślałem już różne problemy i największy, z którym nie wiem jak sobie poradzić to wybór elektroniki sterującej silnikami. Najlepiej, żeby była jak najmniej skomplikowana i po prostu jak najtańsza. Z jednej strony mam Arduino - układ który mogę dowolnie zaprogramować i dołączyć dowolne czujniki będąc elektronicznym laikiem. Niestety układ ten będzie za drogi (200 zł - za praktycznie tyle samo lub mniej kupię płytę główną z netbooka, która miała być częścią "myślącą" robota). Z drugiej strony są różne gotowe urządzenia pozwalające sterować silnikami przez usb, albo inne porty, ale w nich nie mam możliwości odbierania do komputera sygnałów z różnych czujników, przez co robot traci szanse na bycie autonomicznym.
  • Poziom 19  
    Jeśli masz Wi-Fi, to wystarczy ci tylko sterowanie silnikami(Np. przez LPT.).
    Całością mógł byś sterować przez pulpit zdalny.
  • Poziom 9  
    Z wifi, żaden problem, trochę pokombinuję w Delphi, to mogę sobie ładny program działający przez sieć napisać, co do tego LPT to chyba jest jakaś przejściówka ? Netbooki nie mają nawet portów COM, tylko USB. Mógłbyś mi zaproponować jakiś gotowy układ, albo projekt do złożenia ? Musi sterować dwoma silnikami w dwie strony, oraz diodą led i na podczerwień (do oświetlenia widoku kamery internetowej) oraz abym miał możliwość podłączenia czujnika odległości, bo bez tego nie mogę zrobić robota "myślącego" samemu.

A może dwa układy ? Jeden odpowiedzialny za silniki i światła, a drugi za czujniki ?