Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon MP520 - paski na wydruku, zatkane dysze raczej nie

superkomp299 26 Cze 2010 16:32 4013 2
  • #1 26 Cze 2010 16:32
    superkomp299
    Poziom 9  

Witam, po uzupełnieniu tuszów w zasobnikach i wydrukowania strony testowej pojawił się problem - białe paski na pasach tuszów CMY, z tym, że te paski nie przebiegają wzdłóż całej drugości pasa tuszu, tylko w regularnych odstępach występują paski tej samej długości. Na wydruku zdjęcia, te paski są jednak wzdłóż całego krótszego boku kartki A4 (znaczy wszerz:D). Tusze, którymi napełniałem zasobniki były inne niż używałem kiedykolwiek, przyznaję, że zmieszałem resztki (z 1ml) w każdym zasobniku co były niezużyte. Głowicę przepłukałem płynem do udrażniania głowic, nic nie dało, wykąpałem dysze w tym płynie - nic. Czarny tusz był wydrukowany do sucha, i po napełnieniu działa tip top. Może ta mieszanka resztek tuszu ActiveJet i tego nowego ma inne właściwości. Dysze raczej nie są zatkane, gdyż wszystki CMY nie drukują w tym samym, miejscu, jakby liczyć od początku każdej listwy dysz, to te same dysze z kolei nie drukują i jeszcze to, że wszystkie w tych samych odstępach; to jest bardzo mało prawdopodobne. Dzień przed wymieniałem taśmę płytki wyświetlacza i zdażyło mi się 2-3 razy że urządzenie (przy wymianie włączone) po wyłączenie nie chciało się włączyć, pomogło odłączenie i ponowne podłączenie zasilania, ale niestety, nie zrobiłem testu widoczności dysz. Może jakiś soft, czy pamięć dostałą po pupie, albo zapis w pamięci się zmodyfikował, wyświetlacz po wymianie taśmy działa i urządzenie włącza się za każdym razem. Przydlądając się bliżej głowicy, dostrzegłem, że dysz podzielone są na tak jakby segmenty, które pokrywają się z miejscem występowania tych pasków. Oczywiście czyszczenie z poziomu sterownika nie dało żadnego efektu. Może ktoś ma jakiś pomysł. Ja ze swojej strony odłączę jeszcze wyświetlacz i zobaczę co wtedy i opróżnię zasobniki CMY, przepłuczę je płynem do udrożniania głowic i nabije od nowa nowym tuszem. Z góry dzięji za odpowiedź. Aha skana wydruku dodam później bo teraz neta mi muli niemiłosiernie.

Canon MP520 - paski na wydruku, zatkane dysze raczej nie

Pozdrawiam.

0 2
  • #2 27 Cze 2010 00:09
    endriuf
    Spec od drukarek

Podejrzewam uszkodzenie głowicy. Bez podmiany głowicy raczej się tego nie sprawdzi.

0
  • #3 27 Cze 2010 08:44
    superkomp299
    Poziom 9  

Tylko mnie frapuje, dlaczego na teście widoczności dysz na CMY te paski raz są raz niema. Nowa głowica 200zł, nowe MP550 300zł.

Głowica dokonała żywota. Po przeszczepie drukarka działa w 100% działa.

0