Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon PowerShot A470 szbykie rozładowanie baterii.

Massdgas 26 Jun 2010 16:52 2967 1
    Massdgas
    Level 2  
    Witam jestem nowym użytkownikiem tego forum , posiadam aparat cyfrowy Canon PowerShot A470. Mam go już ponad 2 lata, od jakiegoś czasu aparat bardzo szybko rozładowuje się, na nowych bateriach wykonuje tylko kilka zdjęć, po chwili pojawia się komunikat 'baterie wyczerpane' i wyłącza się, co mogę zrobić, proszę o pomoc.
    sp9vog
    Level 2  
    Re: canon a720is
    Mój w stanie wyłączonym pobiera z akumulatorów 2,4V 50mA a baterii 3V 100mA czyli coś pada w tych aparatach i rozładowuje baterie.Należy wyjąć przynajmniej jednego paluszka po zrobieniu zdjęć.Ja dorobiłem dodatkowe zasilanie z koszyka na 3 akumulatory na zewnątrz i kabel z wtyczką 2mm od ładowarki Nokii AC8E (plus w środku) do podłączenia do gniazda zasilania pod gumową zaślepką.Musi być w sumie 5 akumulatorów ( nie baterii,baterii może wystarczyłyby 2 szt ,nie testowałem) ze względu na duży pobór prądu przy starcie i straty na małym złączu zasilania bez akumulatorów wewnątrz nie wystartuje.Z zewnątrz też pobiera i trzeba rozłączać wszystko przy dłuższej przerwie.Acu NiMH 1,2V2000mAh x5szt.Film kręciłem 15min i było ok.Pozdrawiam.