Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

MIKROFON DO DYSKOTEKI

sebo 22 Jan 2003 23:28 3792 15
    sebo
    Level 12  
    Spotkał się może ktoś z jakimś programikiem do obsługi mikrofonu tak żebym mógł go wykorzystać wkońcu wejście mikrofonowe w karcie muzycznej przy prowadzeniu imprez.
    Bo specjalnie musze zan każdym razem targać ze sobą mikser tylko po to żeby do niego podłączyć mikrofon.
    TOMI
    Service technician RTV
    W zasadzie każda karta ma taką możliwość i każdy mikrofon można podpiąć pod kartę, natomiast operowanie mikserem w kompie jest kłopotliwe i jeszcze jeden aspekt, komp ma czasami tendencje do wieszania się, a wtedy cisza w głośnikach, a czasem jakieś zgrzyty mało przyjemne, a to już nie profesjonalizm. Dlatego mixer i discmen pod ręką musi być.
    Tremolo
    Level 43  
    podpinałem kiedyś fuzy i organy do wejścia mikrofonowego z mizernym skutkiem... te mikrofony komputerowe mają wzmacniacz wbudowany, i zazwyczaj sa kiepskiej jakości (5-7 zł) u mnie zawsze sprzężały się przy więcej niż 4 na gałce głośności
    sebo
    Level 12  
    w sumie to zapomniałemże i tak mam ze sobą dodatkowy CD w przypadku zawieszenia sie kompa.
    ale gdyby ktoś znał jakiś taki PROGRAMIK to chętnie bym poeksperymentował
    TOMI
    Service technician RTV
    Osobiście używam i proponuję używać BPM studio pro, wiele funkcji obsługa dwóch kart dźwiękowych, miksuje dwa playery i cd w czasie rzeczywistym, pod ręką recorder, sampler, looper. To tylko malutki kawałek tego co może. Obserwuj też temat https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic16261.html
    zaza
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Program programem ale nie polecam stosować mikrofonu estradowego bez dodatkowego wzmacniacza mikrofonowego bo usłyszysz wiele nieprzyjaznych dźwięków dla ucha,a jest to związane z małym sygnałem wyjściowym samego mikrofonu.Natomiast mikrofon pojemnościowy-komputerowy nie nadaje się do tego celu w zupełności-jakość dźwięku tragiczna.Są jeszcze mikrofony pojemnościowe estradowe ale one wymagają dodatkowego napięcia 30-40V.Więc moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest mikrofon estradowy z przedwzmacniaczem mikrofonowym lub mikrofon bezprzewodowy który ma regulację poziomu sygnału wyjściowego w bazie.
    chucu
    Level 18  
    TOMI wrote:
    Osobiście używam i proponuję używać BPM studio pro, wiele funkcji obsługa dwóch kart dźwiękowych, miksuje dwa playery i cd w czasie rzeczywistym, pod ręką recorder, sampler, looper. To tylko malutki kawałek tego co może. Obserwuj też temat https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic16261.html

Ja uzywam MixVibes, ma nawet automatyczny talkover (tyle ze troche kiepski :( )
    mdcs
    Ja używam mikrofonu własnej roboty. Jest to Tonsil z wbudowanym wzmacniaczem, a zasilanie pobiera sobie z gniazda mikrofonowego karty (jest tam +5V). Mam SB5.1, ma całkiem przyzwoity wzmacniacz mikrofonowy. Dźwięk naprawdę znakomity...a jak na potrzeby dyskoteki wyśmienity (woadomo na dyskotece dobrej jakości dźwięku się nie uświadczy). Ogólnie każdy kto to śłyszy jest pod wrażeniem. Czułość tak, że bicie serca bez problemu nagrywa. ...:)
    Veteran
    Level 16  
    Najlepszy wyjsciem jest zrobienie (kupienie) przedwzmacniacza do mikrofonu dynamicznego i podlaczenie go do komputera przez wejscie liniowe. Mikrofonowe sie do tego celu zupelnie nie nadaje.

:arrow: Przedwzmacniacz np. na SSM2167

Twoje posty zostały scalone.Zalecane jest w takich przypadkach korzystanie z przycisku zmień. Proszę o bardzo dokładne zapoznanie się z regulaminem forum ,a wszczególności z https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic14634.html punkt 2
    zaza
    Maciej256
    Level 14  
    Witam wszystkich. Osobiście polecam podłączenie zwykłego mikrofony dynamicznego pod wejście mikrofonowe karty dźwiękowej. U kumpla nie było sprzężenia przy głośnikach prawie na maksa.
    sebo
    Level 12  
    Nie zależy mi tak bardzo na jakości tylko szukam programu do obsługi wejścia mikrofonowego który posiada podstawowe parametry typu regulacja tonów TALKOVER itp.
    Bardziej do eksperymentów niż zastosowań profesjonalnych
    reed
    Level 17  
    Maciej256 wrote:
    Witam wszystkich. Osobiście polecam podłączenie zwykłego mikrofony dynamicznego pod wejście mikrofonowe karty dźwiękowej. U kumpla nie było sprzężenia przy głośnikach prawie na maksa.
    To bardzo ciekawe. To są 3 powody dla których tak było jak napisałeś
    <br> 0. byłeś w odległości 77m a wzmacniacz był mocy 2x15W
    <br> 1. Głośniki były odłączone
    <br> 2. Twój wzmacniacz był tłumikiem
    <br> 3. Coś zalewasz
    Pozdrawiam :) :)
    :arrow: P.S Powodu 0 nie brałem pod uwagę
    tomaszo
    nie bylo sprzezenia...ja mam SBlive5.1 i posiadam mikrofon Tonsila, dynamiczny o przyzwoitych parametrach, a co najwazniejsze brzmieniu...Sprzeza sie - jest czuly i sie sprzeza...jesli go dosc mocno wyciszyc, tak, ze trzeba mowic z bliska(do 20cm) to sie nie sprzezy...jak sie trochu przytentegowalismy z kumplem i sluchalismy efektow Creativa (tych na zywo - niezle jaja z glosem..)to sprzezenie zwrotne osiagnelo poziom trudny do opisania...sasiedzi 2 pietra w gore i w dol chcieli mej smierci bardziej niz zwykle....
    stasiekm
    Level 30  
    coż więc z wykręcania na maksa wzmacniacz askoro żródło jest prawie całkowicie stłumione? ??
    wysterowanie wzmacniacza pewnie było niewielkie i z tej przyczyny się nie sprzęgało ..