Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Serwis komputerowy problem

czaman 26 Jun 2010 23:06 1214 5
    czaman
    Level 19  
    Założyłem serwis komputerowy i teraz mam kilka pytań:

Chodzi mi głównie o soft GNU

Czy jeśli będę miał oprogramowanie typu Open Office itp oraz jakieś inne programy i np gry to czy mogę ich legalnie używać?

Posiadam windows 7 w wersji dla firm do tego nie chciał bym ponosić kosztów z dodatkowym oprogramowaniem dlatego też to pytanie.

Jakie programy i gry posiadają licencję GNU?

Czy wszystko co jest w wersji free posiada GNU?

Oraz najważniejsze pytanie - naczytałem się wielu rzeczy na sieci dotyczącej GNU i z tego co wiem to za takowy soft mogę pobierać opłaty jeśli klient takowy zechce?

Jeśli jest to prawdą to co do takiego softu należy?
    livex21
    Level 22  
    GNU możesz legalnie używać, lecz nie możesz na nich zarabiać - czyli ich sprzedawać.

Tak ja to rozumiem.

Nie wszystko co free, jest na licencji GNU.

Pozdrawiam!
    czaman
    Level 19  
    No to dalej OK. Dla przykładu np na typowym Alledrogo - Kominek DVD i licencja GNU i kaskę trzepią?

Irytuje mnie też np sprzedaż gier tzw stoiskach gazetowych:

"motocross coś tam..." płacę 9.90 kupuję dla dzieciaka grę i myślę popyka sobie, moze i ma tam z 15 leveli ale dzieciak będzie miał rozrywki na kilka dni a tu.... 2 godziny i koniec, gierka typu flash co to na sieci na takich siedzi - lecisz w prawo i skaczesz przez górki, toż to Mario na Pegasusa miało więcej rozrywki. Stary dobry poczciwy Moto Racer rozwalił by chłopaka w tym momencie na łopatki gdyby to nie była epoka P166MMX. No paranoja, nie myśląc o tym co by poczuł grając w Carmageddon'a, 3 rodzaje zakończenia etapu, loty po całej planszy itp itd a tu za 99zł NFS liniowa fabuła, i co z tego że grafika ładna DX11 itp jak dzieciak chce rozrywki i np pyta czemu drzwi nie można otworzyć albo czemu nie może muru przeskoczyć co jest o połowę mniejszy od niego.
    livex21
    Level 22  
    Zgadzam się z Tobą w 100%, takie ************ czasy mamy.

Pozdrawiam!