Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

stary tuner wizji philipsa

31 Sie 2004 17:34 1179 7
  • Poziom 19  
    witam
    mam tuner wizji(urzywany do odbioru cyfry+) philipsa jakiś DVB i mam pytanko czy dało by się zrobić jakieś rozgałęzienie do diody odbiorczej ??
    oznaczenia na diodzie to :
    TK 69944
    TSOP 1736
    ma trzy nóżki
  • Poziom 11  
    TSOP 1736 to znany odbiornik podczerwieni.
    Jego dokumentacje łatwo możesz znaleźć wpisując do wyszukiwarki jego oznaczenie.
    A co do rozgałęzienia to napisz coś więcej bo nie mogę pojąć o co Ci chodzi.
  • Poziom 19  
    tuner mam na górze podłączony do tv ale na dole mam też tv i tam terz podłączyłem tuner poprzez dodatkowe wyjścia jaki są na tunerze tylko jest problem tego typu że jestem leniwy :P i niechce biegać żeby zmienić program na góre wolał bym zrobic to pilotem i do tego potrzeba mi drugą diodą podłączyć żeby lerzała na tv na dole i pilotem sobie przełączać programy w tunerze na górze
    i dlatego moje pytanie czy da się zrobić tak że dolutuję poprostu drugą diode do tej ktura jest w tunerze i poprzez pare metrów kabelka puszczę ją na dół
  • Poziom 31  
    To nie jest dioda, lecz układ scalony.
    Poczytaj tutaj, wyjaśnienie i jedno z rozwiązań.
  • Poziom 19  
    pirakel ciekawa propozycja i ciekawa sronka tylko po przeczytaniu całości doszedłem do momnetu gdzie pisało ''Cena hurtowa brutto: 181.01 zł.'' i to mi się najbardziej nie podoba a mam jusz puszczone dodatkowe przewody pomiędzy telewizorami tylko niewem czy moge podłączyć drugi odbiornik podczerwieni równolegle do tego co już jest
  • Poziom 37  
    Były w handlu gotowe urządzenia (do przedłużania pilota) w postaci takiej piramidki, którą mogłeś umieścić na dole, połączyś ją przewodami z drugą taką piramidką ustawioną koło tunera i wtedy skierowany pilot na dolną piramidkę powodował wysłanie impulsów podczerwonych, zamienionych na identyczne impulsy elektryczne, przesyłane do góry przewodami elektrycznymi a w górnej piramidce imp. elektr. z powrotem zamieniały się w imp. podcz. wypromieniowane w kierunku tunera, tak jakby z pilota. Można też spróbować zbudować coś w rodzaju światłowodu. Może to być na zasadzie zwykłego światłowodu (z włókien szklannych lub coś w rodzaju peryskopu z odpowiednio poustawianymi lustrami (w rurze). Tutaj jednak potrzebna byłaby (chyba) jakaś prosta optyka podczerwieni umożliwiająca skupienie wiązki.
  • Poziom 2  
    Nic nie stoi na przeszkodzie ażebyś dolutował drugi odbiornik podczerwieni
    i sprawdził.Odradzam budowe peryskopów bo to nie łódż podwodna :? .Lepszym rozwiązaniem jest : do pilota na dole dolutowanie w
    miejsce irdy dwóch przewodów puszczenie ich na góre i podłączenie irdy w polu widzenia tunerka.O pilota drugiego łatwo i to musi działać jedyna
    niedogodność to przewody .
  • Poziom 19  
    jeszcze jadno małe pytanko jak będzie się zachowywał tuner jak będzie się i na dole i na górze klepać po pilocie ?? na kturego będzie reagował ??
    a to z drugim pilotem i kablem w miejscu diody to niegłuia sprawa tylko co to za pilot jak ma kabel ??
    a to co ja chcę zrobic to dokładnie to samo tylko że chcę przedłurzyć odbiornik a nie nadajnik