Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Otwieranie/zamykanie szyb z oryginalnego pilota

Krzychu23 26 Cze 2010 23:54 6961 3
  • #1 26 Cze 2010 23:54
    Krzychu23
    Poziom 16  

Część samochodów (np Stilo, Vectra C itp.) tak ma, że przytrzymując dłużej przycisk zamykania drzwi zamykane są równocześnie wszystkie szyby, analogicznie przytrzymanie odryglowania drzwi otwiera wszystkie szyby. Czy istnieje jakiś moduł mogący coś takiego umożliwić w samochodach nie posiadających tego? Wszelkiego typu domykacze szyb do alarmu mnie nie interesują - ma być tak, jak w opisie i to bez żadnych dodatkowych pilotów - wykorzystując tylko te przyciski, które już są?
    Konkretnie to mi chodzi o Avensisa T25, ale problem dotyczy różnych samochodów, może jest jakieś uniwersalne rozwiązanie? Spotkał się ktoś z tym? A może dałoby się zrobić coś takiego?

0 3
  • #2 27 Cze 2010 01:57
    SP8JZ
    Poziom 33  

Zrozumiałem, że nie chodzi Ci o nic w rodzaju "impuls 30 sek." , a urządzenie automatyczne?
    Istnieją takie sterowniki uniwersalne np. taki:
    http://elsmed.pl/pobierz.php?baza=sterowniki&plik=mpw4.pdf
    Mam zamiar to sobie sprawić i tak w skrócie to automatyka polega na pomiarze spadku napięcia na kablu zasilającym, na zasadzie wyłącznika przeciążeniowego zamiast krańcówek, czy jakoś tak. Nie obiecuję, że prędko odpiszę ale wpadnę tu jeszcze. Kol. Błażej doradzał mi jeszcze firmę condy. Zastanawiałem się nad fabrycznym modułem komfortu z Seata Toledo spod kanapy ale to nie ma sensu.

Nie mogę się doczytać tylko o co chodzi dokładnie z wejściem wyzwalającym i zapewne do funkcji podtrzymania przycisku pilota trzeba zrobić dodatkowy układzik taki który można narysować od ręki.

0
  • #3 27 Cze 2010 12:32
    Krzychu23
    Poziom 16  

Nie, niedokładnie o to mi chodzi. W Avensisie mam wszystkie cztery szyby automatyczne, wszystkie mają dwustopniowe wyłączniki - lekkie naciśnięcie powoduje ruch tylko podczas trzymania, mocniejsze zamyka/otwiera szybę całkowicie. Chodzi mi o to, aby naciśnięcie przez parę sekund przycisku w pilocie do otwierania drzwi powodowało uruchomienie opuszczenia wszystkich szyb, a przycisku zamknięcia drzwi - zamknięcie wszystkich szyb. Przy czym chciałbym wykorzystać istniejącego pilota, nie dokładać żadnego nowego, tylko jakiś moduł w aucie - z zewnątrz wyglądałoby to na fabryczne.

0
  • #4 27 Cze 2010 17:37
    SP8JZ
    Poziom 33  

Słuchaj kolego w takim razie trzeba indywidualnie rozpatrzeć co masz zamontowane czy jest to fabryczny pilot czy uniwersalny w głównej mierze, bo stąd potrzebujesz pobrać sygnał do zamknięcia. W uniwersalnym sterowniku można to zrobić na prostym układzie logicznym. Teraz układ, który zrealizuje domykanie wydaje mi się też trzeba rozpatrzeć indywidualnie, przejrzeć schematy itp i tu już się nie będę wypowiadał bo zaraz dostanę ostrzeżenie i wylecę z forum. Całość może się zawierać na układach logicznych typu bramki przerzutniki. A czy jest tutaj jakieś wyjście na moduł komfortu tego nie wiem. Uniwersalnych modułów pośredniczących chyba się nie robi.

0