Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Iveco Daily automatyczna klimatyzacja szaleje !!

dymianek 27 Jun 2010 12:56 4598 2
 • #1
  dymianek
  Level 10  
  Witam

  Automatyczna klima w Iveco Daily 35s14 ,silnik 2,3 szaleje. Wymieniałem kilka razy w sterowniku tranzystory i pomaga to na jakiś czas, po jakiś 2-3 czasami 4 miesiącach zaś to samo wentylator na fulll trzeba wyciągnąć wtyczkę bo się nie da. No i znowu demontaż sterownika i wymiana tranzystorów. No i tak chciałem się doradzić czemu one przestają działać. Nie jestem szpecem od elektroniki,tak jakoś kiedyś zauważyłem ze jeden jest swajczony w sterowniku i wymieniłem i dało efekt ale to na chwile. Tranzystory które są zastosowane w sterowniku IRFZ48 ( 3,80 za szt.)ale ta robota!! Może jakiś inny model ?? no są ograniczenia rozmiarowe nic większego nie wejdzie. Chciałbym zrobić to i już mieć spokój na jakiś czas ! Z góry dzięki za pomoc i porady ;-) Mam nadzieje że ktoś pomoże?.
 • #2
  radekklimat
  Level 21  
  Nie usuwaj skutkow tylko poszukaj przyczyny.
  Tranzystory sie pala bo np. wentylator ma duzy opor i wtedy silnik pobiera wiekszy prad, moga gdzies połaczenia na kostkach zasniedziec, moze filter kabinowy jest niedrozny.
  Przesledz dokładnie droge kabli ze sterownika do wentylatora.
 • #3
  dymianek
  Level 10  
  przyczyna byla taka iz w potencjometrze od regulacji mocy nawiewu jest blaszka,ktora przesuwa i zwiera odpowiednie "piny" , ona po prostu nie byla przymocowana i latała jak chciala i zazwyczaj blokowala sie i zwierala pin odpowiadajacy za max obroty ,dlatego potem palil sie sterownik bo went. chodzil przewaznie na max.