Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Iveco Daily automatyczna klimatyzacja szaleje !!

dymianek 27 Jun 2010 12:56 4598 2
    dymianek
    Level 10  
    Witam

Automatyczna klima w Iveco Daily 35s14 ,silnik 2,3 szaleje. Wymieniałem kilka razy w sterowniku tranzystory i pomaga to na jakiś czas, po jakiś 2-3 czasami 4 miesiącach zaś to samo wentylator na fulll trzeba wyciągnąć wtyczkę bo się nie da. No i znowu demontaż sterownika i wymiana tranzystorów. No i tak chciałem się doradzić czemu one przestają działać. Nie jestem szpecem od elektroniki,tak jakoś kiedyś zauważyłem ze jeden jest swajczony w sterowniku i wymieniłem i dało efekt ale to na chwile. Tranzystory które są zastosowane w sterowniku IRFZ48 ( 3,80 za szt.)ale ta robota!! Może jakiś inny model ?? no są ograniczenia rozmiarowe nic większego nie wejdzie. Chciałbym zrobić to i już mieć spokój na jakiś czas ! Z góry dzięki za pomoc i porady ;-) Mam nadzieje że ktoś pomoże?.
    radekklimat
    Level 21  
    Nie usuwaj skutkow tylko poszukaj przyczyny.
    Tranzystory sie pala bo np. wentylator ma duzy opor i wtedy silnik pobiera wiekszy prad, moga gdzies połaczenia na kostkach zasniedziec, moze filter kabinowy jest niedrozny.
    Przesledz dokładnie droge kabli ze sterownika do wentylatora.
    dymianek
    Level 10  
    przyczyna byla taka iz w potencjometrze od regulacji mocy nawiewu jest blaszka,ktora przesuwa i zwiera odpowiednie "piny" , ona po prostu nie byla przymocowana i latała jak chciala i zazwyczaj blokowala sie i zwierala pin odpowiadajacy za max obroty ,dlatego potem palil sie sterownik bo went. chodzil przewaznie na max.