Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie o ladowarke/zasilacz do glosnika SU-05(przenośny)

27 Cze 2010 14:28 14172 12
  • Poziom 8  
    Witam!
    Jeżeli temat jest w złym miejscu to przepraszam ale nie wiedziałem gdzie go napisać.
    Przejdę do problemu jakim jest ładowarka/zasilacz do głośnika SU-05 *KLIK*.
    Sprzedający napisał że może to być "standardowa ładowarka od noki". Posiadam taką lecz mam pytanie do was czy to jest na pewno ta ponieważ nie wiem czy to jest to wejście:

1. Ładowarka z nokii(oryginalna)
    input: ~ 100-240V
    50-60Hz/100mA
    output: -...(myślnik i wielokropek są pod sobą) 5.0V/350mA

2.wejście( czy jest dobre)

Mam zamiar kupić ten głośnik na wakacje lecz nie będę brał komputera by ładować głośnik poprzez USB a ten głośnik nie posiada "oryginalnej normalnej ładowarki do gniazdka" więc tu moje pytanie czy ta oto moja ładowarka jest dobra do ładowania tego głośnika. Na każdej aukcji pisze że można go ładować zasilaczem 5V a takowa jest ta ładowarka do Noki.
    Proszę o wyrozumiałość i odpowiedź. Dziękuję pozdrawiam.
  • Poziom 22  
    Wygląda na to, że możesz. Lecz z tego co znalazłem na necie, ładowarka powinna dawać: 5.0V/500mA

Pozdrawiam!
  • Poziom 8  
    Dziękuję za odpowiedź. Jeszcze jak byś mi podał link z tą ładowarką np. na allegro to byłbym ci wdzięczny nie znam się na tym za bardzo :P
  • Poziom 22  
    1098371146 - wpisz ten numer aukcji w wyszukiwarce na allegro.

Podawanie linków do allegro, to łamanie regulaminu.

Ładowarka może być też z grubszą wtyczką, głośnik posiada 2 gniazda. Cienkie i grube.

Ta ładowarka, której zdjęcia pokazałeś w pierwszym poście tego tematu, tez się nadaje.

Pozdrawiam!
  • Poziom 8  
    "Cienkie i grube" cienkie to takie jak z ładowarki noki 2mm(tak mi się zdaje), a grube?? 3,5 mm? I czy nie będę miał żadnych problemów z ładowaniem tej baterii z głośnika ta ładowarką (chodzi mi o czas ładowania) ponieważ napisałeś że powinna mieć 5.0V/500mA a ta moja ma 5.0V/350mA.A co do numeru aukcji to nie pisze czy ma 350mA czy 500mA ;(.Pisze jak debil wiem ale chciałbym wiedzieć na pewno czy nie będzie jakiś problem potem z głośnikiem typu (zbyt mało naładowana lub może się spalić) I przepraszam za te allegro ale nie wiedziałem.
  • Poziom 22  
    Kolego, wystarczy poczytać o ładowaniu akumulatorków, z pomocą googli znajdziesz prosty wzór, jak obliczyć czas ładowania akumulatorków. Gdzieś w papierach dołączonych do głośników, będziesz miał napisaną pojemność użytego zestawu baterii.

Pozdrawiam!
  • Poziom 8  
    Witam!

Zakupiłem już ten głośnik i mam pytanie czy może to byc też ładowarka z "Discmana" ponieważ ma takie samo wejście jak oryginalna ładowarka komputerowa z tego głośnika?

Informacje o ładowarce:

Model: KG35 - 4.5 - 500D

Eingang
    Input: 230V ~ 50Hz

Ausgang
    Output: 4.5V -...(te znaczki są pod sobą) 500mA

Która jest bardziej odpowiednia do ładowania(ta z discmana czy z noki) proszę o odpowiedź i wyrozumiałość czy może kupić coś takiego:
    *klik*
    Przepraszam za link z allegro!
  • Poziom 8  
    Moim zdaniem grają głośno ;) jestem zadowolony z zakupu ale najgorsze to że nie ma dołączonej ładowarki do gniazdka normalnego tylko pod USB ;/ W ogóle po co ci ten głośnik skoro masz MD-8 I MD-9? kup sobie wieżę stereo i podłącz to cie na pewno zadowoli głośnością...
  • Uczeń
    Bo właśnie te sprzedam i chcę kupić takie większe jak te , znaczy MD-9 sprzedam bo są cienkie a MD-8 nie sprzedam bo są za dobre, MD-9 przy nich wysiada :) Wysłał by mi ktoś na E-mail bocha6655(malpa)wp.pl filmik jakiś z komórki z tymi głośnikami jak grają ? Bo nie chce wtopić kasy na darmo:) Z góry dzięki

Dodano po 5 [minuty]:

a co do wierzy stereo to mi nie potrzebna bo mam przy kompie kolumny 2x500watt więc mi głośniej nie potrzeba :) Te głośniki chce kupić żeby były przenośne , na jakieś ognisko czy coś takiego
  • Poziom 8  
    Hmm jak będę miał czas to nagram filmik i wyślę ci go. Ale moim zdaniem gra naprawdę głośno już na minimalnym podkręceniu.
  • Poziom 1  
    Cześć, mam problem gdyż kupiłem głośnik SU-05 na allegro.pl myślałem że jest wszystko ok ale tak nie jest. Na tyle głośnika jest klapka do której niby mam włożyć baterię tylko nie wiem jaką i z kąd a po drugie to jak patrzyłem na opis to nie było mowy o baterii. Pomoże ktoś?? Dzięki

Dodano po 29 [minuty]:

Oto zdjęcie głośnika jakiego zakupiłem :)