Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Komputer bardzo wolno sie uruchamia

27 Jun 2010 14:32 8678 18
 • Level 12  
  Witam, wydaje mi się, że problem z którym się spotkałem dotyczy jakiegoś robactwa. Mój komp ma zainstalowany program antywirusowy Fortinetu. Wcześniej działał bez zarzutu. Nie używałem mojego komputera przez tydzień. Po powrocie uruchomiłem go ale zauważyłem że nie wszystko jest ok. Niestety ponowne uruchomienie zajęło mu dobre 2 godz. Tak uruchomiony system nie ma łączności ze światem. Nie ma łączności z Netem(nie mogę się też dostać do menadżera urządzeń, wiec nie wiem czy w ogóle karata sieciowa jest zainstalowana). System też nie wykrywa urządzeń zewnętrznych USB. Generalnie nie wiem jak się za to zabrać. Na chwile obecną pobrałem ComboFix'a i za pomocą Knoppix'a przerzuciłem go na dysk. Teraz czekam na uruchomienie się systemu. Gdyby ktoś miał jakąś wiedzę jak się za to zabrać to będę wdzięczny na info. Dodam jeszcze ze komputer tak samo zachowuje się w trybie awaryjnym a próba odzyskania ostatniej dobrej konfiguracji tez nie pomaga.
  Pozdrawiam
  Paweł
 • User removed account  
 • Level 12  
  Witam,
  no więc tak... Jeżeli chodzi o logi z otl oraz gmer to pracuje nad tym. Sprawa jest o tyle skomplikowana, że system długo się uruchamia a jeżeli już to nastąpi to nie mam możliwości kopiowania plików. Udało mi się natomiast zapuścić combofix'a. Co prawda nic nie znalazł ale zamieszczam loga. Jeżeli chodzi o dr web to udało mi sie go zapuścić ale po 5 godz pracy wystąpił jakiś błąd i program się zakończył. Ponadto test pamięci też się wiesza. Jak tylko będę miał logi z otl i gmer zaraz je zamieszczę. Tak swoją drogą czy problem z pamięcią może mieć takie objawy???

  W logu zauważyłem taki wiersz:
  c:\windows\System32\services.exe ... - brak elementu !!

  może to jest powodem???
 • Level 35  
  To może napraw system z oryginalnej płyty. ;)

  Startujesz z nośnika XP (to XP?), pierw dajesz instaluj, a jak znajdzie zainstalowany system to daj napraw.
  Zacznie podmieniać biblioteki systemowe na oryginały.
  Danych nie stracisz żadnych, potem tylko musisz system doszlifować (i przeskanować...)
 • Level 12  
  Myślałem o tym. Jak nic nie pomoże to zaraz się za to zabieram. Udało mi się wygenerować loga otl, niestety przy skanowaniu gmer wystąpił błąd krytyczny i pojawił się blue screen.
 • IT specialist
  Zgraj c:\windows\$hf_mig$\KB956572\SP3GDR\services.exe do c:\windows\System32\services.exe i po resecie sprawdz czy cos sie zmienilo.
 • Level 21  
  Podobne objawy może dawać padający dysk twardy. Spróbuj obejrzeć system i zbadać jak się zachowuje wchodząc na niego z jakiegoś livecd. Jeżeli odczyt (kopiowanie z miejsca na miejsce) plików i katalogów będzie ślamazarny to mamy przyczynę.
 • Level 12  
  Hmmm, idąc za radą hojlo1 "naprawiłem" system(samo kopiowanie pliku services.exe nie wystarczyło). System wstał ale odnoszę wrażenie że nie działa tak jak poprzednio. Skanowanie nie dało efektu, komputer wygląda na czysty. Myślę, że bardzo prawdopodobne jest to uszkodzenie dysku. Znacie może jakieś narzędzia do sprawdzania dysku???
 • Mass storage specialist
 • Level 12  
  Witam, troszkę szperałem, troszkę czytałem. Nie wydaje mi się aby dysk był tak aż tak bardzo zdezelowany. Poniżej zamieszczam Specyfikacje SMART z programu Victoria.
  Komputer bardzo wolno sie uruchamia
 • Mass storage specialist
  piwcci wrote:
  Nie wydaje mi się aby dysk był tak aż tak bardzo zdezelowany.

  Jak na "staruszka" (mowa o dysku) to na pierwszy rzut oka wygląda, że jest wszystko dobrze, ale to może być zmylne i wg. mojej oceny przed dalszą eksploatacją ten dysk powinien zostać wyzerowany z późniejszym Remapem:
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1550200.html

  A tak z ciekawości zobacz ile już ten dysk faktycznie przepracował - zakładka "Overview" w programie Hard Disk Sentinel Free.
 • Level 12  
  Witam po dłuższej przerwie,
  poniżej zamieszczam screen'a z hdsentinel.
  Komputer bardzo wolno sie uruchamia
  Po naprawie systemu wszystko działa świetnie. Zastanawiam się tylko co zrobić żeby ten takie zdarzenie nie powtórzyło się ponownie. Czy zerowanie wystarczy, jeżeli tak to czym coś takiego zrobić?

  Pozdrawiam
 • HDD Recovery specialist
  Najbardziej niepokojący jest parametr 200

  Atrybut ID 200 ( C8 )
  Write Error Rate (Multi Zone Error Rate)
  Częstość błędów zapisu. Atrybut ten wskazuje na łączną ilość błędów zapisu podczas zapisywania sektora. Im wyższa wartość RAW, tym gorszy stan powierzchni dysku i/lub mechanicznego podsystemu.
  Krytyczny: Nie (Im niższa wartość tym lepiej)

  Niemniej jednak możliwe że nie ma on wpływy w tej chwili na działanie gdyż mogło być to spowodowane innymi sprawami jak np. długi czas nie używania czy chwilowymi problemami odczytu.

  Dysk należy monitorować i na wszelki wypadek nie trzymać tam istotnych danych.