Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta Główna MSI K8T Neo2 v 2.0

27 Cze 2010 17:00 1511 10
  • Poziom 8  
    Witam, mój problem jest następujący. Otóż po przeczyszczeniu (uprzednim rozebraniu) komputera, jeden ze slotów pamięci RAM przestał działać. Wiem że to nie wina kości tylko gniazda, bo obydwie kość działają na drugim slocie. Prosiłbym o rady: czy dało by się naprawić, czy może już nie.Dodam że to DDR
  • Poziom 43  
    Czym i w jaki sposób czyściłeś płytę główną? Jak objawia się to nie działanie, czyli co się dzieje gdy zamontujesz moduł w tym uszkodzonym (tylko) banku i uruchomisz komputer?
  • Poziom 8  
    Komputer czysciłem, specjalnym pędzelkiem. Po włóżeniu Ramu do tego uszkodzonego slotu komputer niby sie uruchamia, ale tak co 3-4 sekundy następuje piknięcie( no i monitor nie włącza się).
  • Poziom 18  
    Witam
    Czy ten pędzelek miał atest ESD?
    Moje podejrzenie jest,że jest uszkodzone przez ładunek elektrostatyka.
  • Poziom 8  
    Chyba nie nie miał, jednak wiem że nie dotykałem się nim do gniazd RAMU.
  • Poziom 18  
    Witam
    Mogłeś uszkodzić jakiś rezystor kolo slotu.
    Także mogłeś złe stawić ram i zwarcie powstał na slocie.
    Takie rzecz są nie nienaprawialny.
    A ram dotykałeś po czyszczeniu czy czasie czyszczenia?
  • Poziom 8  
    RAM wstawiłem dobrze, nie dotykałem gniazda. Czy dało by się to dokładniej zdiagnozować, naprawić w domowych warunkach, dac do serwisu, czy się już naprawić nie da?
  • Poziom 18  
    Podłączy do tego uszkodzonego slotu pamięć ram i sprawdzić czy nie wydaje dźwięku.
  • Poziom 8  
    Areage napisał:
    Po włóżeniu Ramu do tego uszkodzonego slotu komputer niby sie uruchamia, ale tak co 3-4 sekundy następuje piknięcie( no i monitor nie włącza się).

To się dzieje jak podłącze
  • Poziom 12  
    przeczyść sprężonym powietrzem, dla pewności przyjrzyj się czy nie są w którymś miejscu zwarte piny na slocie DDR
  • Poziom 8  
    Piny zwarte nie są, przeczyściłem i nic nie dało

Dodano po 55 [minuty]:

Jeszcze jedno... podczas czyszczenia komputera wyjmowałem procesor. przeczytałem że kontroler pamięci znajduje się w cpu (to prawda?). Może podczas wyjmowania procesora coś zrobiłem?