Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EPG w Philipsie 42PFL5604H

27 Cze 2010 18:34 9872 12
  • Poziom 9  
    Witam
    od niedawna mam TV Philipsa 42PFL5604H, EPG nigdy mi nie działało (myślałem że nie jest nadawane), ale dziś o zgrozo zauważyłem że po sąsiedzku na TV LG jest wyświetlane EPG i działa bardzo ładnie.
    Wobec tego mam pytanie, czy TV może być uszkodzony, czy też nie obsługuje EPG nadawanego w Polsce.

Czy komuś działa EPG w tym TV, może coś trzeba zrobić żeby zadziałało.

Oczywiście mieszkam w zasięgu DVB-T (okolice Wawy) i odbieram kanały TV z multipleksu cyfrowego.
  • Poziom 9  
    hmmmm....
    nikt nie ma takiego TV (lub podobnego), czy źle sformułowałem swoje pytanie?
  • Poziom 2  
    Ja mam ten tv i mi też EPG nie działa. Oprogramowanie aktualizowałem i nic.
  • Poziom 9  
    A u mnie już działa \o/
    napisałem maila do Philips Consumer Care i po dwóch dniach dostałem odpowiedź którą zacytuje:

"W nawiązaniu do Pana pytania, informuję, iż funkcja EPG dla naszego kraju działa na tym samym zakresie co dla Finlandii, należy więc zaprogramować ponownie kanały, i przy wyborze kraju wybrać Finlandię."

I o dziwo działa bez problemu, a co więcej po reinstalacji programów doszedł mi jeden program więcej - TVN Warszawa

Swoją drogą ciekawe dlaczego mimo włączenia aktualizacji automatycznej listy kanałów TVN Warszawa nie dodało mi do listy przed reinstalacją programó?
  • Poziom 2  
    Dziękuje kolego za info. Zrobiłem to samo i jest ok. i są nazwy kanałów, czego poprzednio nie było. Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Faktycznie, zadziałało i u mnie.
    Noż kutwa, jakbym kupił Funaja to buym zrozumiał, ale Philips z takim babolem?

Pozdrawiam!
  • Poziom 1  
    Rkarolek,serdeczne dzieki mam podobny sprzęt,deko mniejszy 32PFL5605H I również FINLANDIA pozwala mi sie cieszyć z EPG i tak dalej.Kanały zapisują sie od nru 1,a nie 100go.Może za jakiś czas producent zaktualizuje oprogramowanie telewizorków i przestanie traktować polski rynek gorzej niż np bałkański,albo afrykański.
  • Poziom 1  
    Ja mam ten sam model i działało mi EPG od razu po instalacji, a instalowałem wybierając Polskę... Dziwne.
  • Poziom 9  
    dziwne... u mnie nie działa na polskim i po aktualizacji również nie działa EPG... na Finlandii jeszcze nie sprawdzałem, jak sprawdzę to dam znać ;)
  • Poziom 9  
    przeskanowałem wczoraj wszystko na Finlandii i faktycznie działa EPG, ale... niestety godzina się nie zgadza, wszystko przesunięte o godzinę w tył - np. Wiadomości o 18.30 zamiast 19.30 itd. Sprawdziłem czy jest możliwość ustawienia strefy czasowej i jest, ale godzina nadal była zła... zmieniłem z Finlandii na Niemcy, bo to ta sama strefa, wyłączyłem parametr w menu zegarka odpowiadający za czas +1 i teraz wszystko śmiga i godzina też się w końcu zgadza ;)

pozdrawiam i mam nadzieję, że jakoś pomogłem :)
  • Poziom 13  
    U mnie na Finladii też dało radę ustawić Przewodnik telewizyjny EPG z prawidłowymi godzinami. Najpierw ustawiłem w menu Zegar -> Auto tryb zegara -> Zależne od dostępności a później z głównego ekranu (domek) Konfiguracja -> Wyszukaj kanały -> Zainstaluj ponownie kanały -> Finlandia.
  • Poziom 13  
    Jednak po zmianie czasu na zimowy okazało się że Przewodnik znowu się "rozjechał". Powodem było to, że Finlandia to nie ta sama strefa czasowa co Polska. Zmieniłem na Czechy i na razie jest OK. Polski nie ma co wybierać bo wtedy Przewodnika w ogóle nie ma. Zobaczymy co będzie gdy czas zmieni się na letni. Niedługo może zniosą zmianę czasu więc być może trzeba będzie jeszcze inaczej przestawić.
  • Poziom 10  
    Podłączę się pod temat ja mam telewizor 49PUS6412/12 i EPG jako tako działa na sygnale DVB-c od lokalnego dostawcy kablówki. Jednak nie ma info podczas przełączania kanałów o tym co leci w danym momencie, logo nazwa kanału i tyle, bieda straszna. Na drugim telewizorze z tą samą cyfrówką jest ok przełączam, a tam pełne info co leci, jak długo, zegar itp. Soft mam zaktualizowany do najnowszego dostępnego i się denerwuję brakiem tak podstawowej rzeczy w telewizorze, w którym w ogóle bym się nie spodziewał takich problemów. Dodam, że brak jest ustawień, które pozwoliły by na dodanie takiej informacji.