Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie mogę zaistalować drukarki na XP Brak pliku

ewenn 27 Cze 2010 20:23 1674 7
  • #1 27 Cze 2010 20:23
    ewenn
    Poziom 9  

Witam wszystkich serdecznie
    Mam problem odnośnie połączenia drukarki i jej zainstalowaniu na komputerze z systemem XP.
    To znaczy po podłączeniu drukarki pod komputer i próbie jej zainstalowania do komputera nie mogę jej coś zainstalować i pisze tak jak widać to na zdjęciach poniżej czyli na pierwszym pisze tak :
    Potrzebny jest plik "hpcfont.dll" z plik cabinet sterowników windows.
    i dalej tak jak na pierwszym zdjęciu poniżej.
    A w tym samym czasie są włączone dwie ikonki takie jak widać na zdjęciach poniżej no i coś nie może się drukarka zainstalować chodzi mi o drukarkę
    HP LaserJet 1200 series która sama powinna się normalnie automatycznie zainstalować na komputerze a nawet jej nie chce jej wykryć instalowałam na komputer nawet sterowniki z internetu i dalej to samo.
    Może ktoś miał taki problem proszę bardzo o pomoc
    Z góry bardzo dziękuję wszystkim na odpowiedz i pozdrawiam

Nie mogę zaistalować drukarki na XP Brak pliku Nie mogę zaistalować drukarki na XP Brak pliku Nie mogę zaistalować drukarki na XP Brak pliku

0 7
  • #3 28 Cze 2010 09:17
    hojlo1
    Poziom 35  

W HP często ważna jest kolejność instalacji (sam soft prosi o podłączenie drukarki, gdy jest odwrotnie to mogą być kłopoty). ;)

0
  • #4 28 Cze 2010 10:50
    ewenn
    Poziom 9  

Niestety mam dalej ten sam problem próbowałam na różne sposoby ściągnęłam sterowniki różnego rodzaju i dalej ta sama sytuacja.
    Proszę jeszcze o jakąś pomoc bo potrzebuję pilnie coś wydrukować
    aha jeszcze nie wspomniałam że drukarka ta jest sprawna na 100%.
    Pozdrawiam i czekam na jakąś podpowiedz

0
  • #5 28 Cze 2010 11:08
    Bmirosław
    Poziom 11  

Może masz uszkodzony przewód , zamień na inny i sprawdź ponownie czy wykrywa ją system

0
  • #6 28 Cze 2010 15:45
    ewenn
    Poziom 9  

No właśnie o to chodzi że przewód jest dobry wydaję mi się że jakiś plik z systemu windows xp musiał się odinstalować i dlatego tak się dzieje.
    A nie wiem dalej co zrobić żeby to działało.
    Proszę o pomoc

Dodano po 1 [minuty]:

Aha a system dalej nie chce jej wykryć a powinien automatycznie nawet tą drukarkę zainstalować bo miałam już kiedyś taką drukarkę i sama się automatycznie instalowała na komputer tylko klikałam drukuj to co chciałam i się drukowało pomocy

Dodano po 4 [godziny]:

Po wgraniu na nowo systemu windows XP dalej się dzieje ta sama sytuacja
    proszę o jakąś pomoc

Dodano po 10 [minuty]:

aha i jeszcze jedno jak wgrałam na nowo ten system xp i próbowałam zainstalować drukarkę i dałam na drukowanie to dzieje się taka sytuacja co widać to na zdjęciu poniżej po prostu pisze że trwa kopiowanie plików
    a pod spodem wkładanie dysku włożyłam system xp do cd roma kliknęłam ok i dalej to samo.
    Proszę o jakąś pomoc
    Nie mogę zaistalować drukarki na XP Brak pliku

Dodano po 43 [sekundy]:

a to kopiowanie plików stoi w miejscu i nic dalej nie idzie

0
  • #7 28 Cze 2010 20:00
    dinos83
    Poziom 33  

Podaj instalce lokalizacje pliku na płycie z XP
    System oryginalny z SP3 czy jakiś MX

0
  • #8 28 Cze 2010 21:34
    dr_bones
    Poziom 15  

masz ewidentnie brak pliku czyli żaden kabel czy wyłączona drukarka - najlepiej ścignij sterownik ze strony hp i po klopocie - ja pomijam setup producenta i rozpakowuje archiwum wskazujac gdzie jest sterownik ( w ten sposoób mam tylko ster a nie jakies dodatkowe programy)

0