Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka antena do odbioru TV z Katowic

conkore 27 Cze 2010 20:26 5027 14
  • #4 29 Cze 2010 23:00
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

flashmob napisał:
    Od siebie proponuję Ci tą antenę która będzie nie zawodna ...

Zobacz co wypisują na tej stronie o tej antenie :
    - Maksymalny zysk - 17 dBi
    - Współczynnik przód – tył - 32 dB
    - Szerokość wiązki (-3 dB) +/-18°

Ja bym się poważnie zastanowił nad tym zyskiem 17dBi (około 14,8 dBd) . ???

W szczególności jak podają, że :
    szerokość wiązki - czyli najbliższych spadków napięcia w.cz. (+/-18st.) = 36 stopni o -3dB . :?:

Przecież szerokość spadku wiązki o -3dB jest ściśle zależna od zysku kierunkowości takiej anteny. :cry:

Pozdrawiam.

• #5 30 Cze 2010 13:15
    irekr
    Moderator

I jeszcze jedna uwaga; jak to jest "włoszczyzna" to makaroniarze stosują DVB w wersji MPEG2, u nas jest MPEG4 co podnosi poprzeczkę dla anteny. Byłbym bardzo ostrożny z ta opinią o HD.....

• #6 30 Cze 2010 13:59
    exti
    Poziom 32  

Sranie w banie, za przeproszeniem... Nie ma czegoś takiego, jak antena do HDTV. To tylko chwyt marketingowy służący naciąganiu laików. Antena jest elementem, który odbiera fale EM i "zamienia" na napięcie na jej zaciskach. To tyle. Resztą zajmuje się odbiornik i to on się "martwi", czy transmisja jest analogowa, czy cyfrowa, MPEG2, MPEG4 albo cokolwiek innego.
    Telewizję cyfrową da się odebrać za pomocą zwykłej siatkowej anteny, a nawet samoróbki! Na Youtube jest sporo filmików, na których ludzie robią takie anteny dosłownie z wieszaków na ubrania, wystarczy wpisać "homemade HDTV antenna".
    A ta cała antena Sigma HD różni się tym od zwykłej siatkowej, że ma zamiast kilku motylkowych promienników jeden helikalny.

Co do tematu, rzeczywiście lepiej najpierw skorygować położenie anteny, być może coś się poprawi. Przed zakupem trzeba się zastanowić, jakie programy chcemy odbierać i na jakich kanałach są one nadawane, być może nie jest konieczne kupowanie droższej, szerokopasmowej anteny?

Kolego exti czytam Twoje wpisy i rozumiem, że formułka o " ... banie ... " jest tylko formą dobitnego wyrażenia swojego poglądu na temat anteny.
    Zawsze Twoje wpisy były bardzo "dyplomatyczne" i z tzw. "kulturą osobistą".
    Myślę, że tak dalej będzie i jak zawsze będziesz Fachowcem w słowie i piśmie.
    :D
    W przyszłości będę musiał zareagować w myśl regulaminu pkt. 10,4 i pkt. 10,8 i pkt. 15.
    [SP5ANJ]

• #7 30 Cze 2010 15:56
    LeDy
    Poziom 43  

exti napisał:
    Sranie w banie, za przeproszeniem..
    Telewizję cyfrową da się odebrać za pomocą zwykłej siatkowej anteny, a nawet samoróbki!

Jestem ciekaw reakcji tych co piszą , że " antena siatkowa nie jest anteną" koniec cytatu.

• #8 30 Cze 2010 17:24
    exti
    Poziom 32  

Żeby była jasność, mam na myśli to, że jest fizyczna możliwość odbioru TV cyfrowej na takiej najzwyklejszej antenie, pomijając, że jest jeszcze potrzebny odpowiednio silny sygnał, a o to na Śląsku jak na razie ciężko. A wcale nie polecam kupowania anten siatkowych, bo wiadomo, jakie one są, dużo już napisano na ten temat, nie będę powtarzał.

• #9 30 Cze 2010 20:11
    LeDy
    Poziom 43  

exti napisał:
    A wcale nie polecam kupowania anten siatkowych, bo wiadomo, jakie one są, dużo już napisano na ten temat, nie będę powtarzał.

A już miałem nadzieję.
    Cytat:
    A ta cała antena Sigma HD różni się tym od zwykłej siatkowej, że ma zamiast kilku motylkowych promienników jeden helikalny

To mnie pocieszyło. A cena 10x mniejsza.

• #10 30 Cze 2010 20:39
    irekr
    Moderator

LeDy: nie będzie reakcji, nie będę obniżał poziomu merytorycznego Elektrody, popieram regulamin...
    Nie będę schodził do poziomu dyskusji polityków w mediach.....

• #11 30 Cze 2010 23:03
    conkore
    Poziom 14  

Witam
    ciężko jest na siatkowej uzyskać dobry odbiór zawsze któryś kanał szwankuje:(
    Większość sąsiadów przeszła na takie http://www.hollex.pl/anteny-tv-naziemnej-dvb-...asmowe/1589-antena-telkom-telmor-digit-max-hd .
    Nie wiem kto im je polecał no ale cóż. Interesuje mnie odbiór TVP1, TVP2, TVP info, TVN, Polsat, TVPuls.
    Co polecacie antena oczywiście jest zamontowana ponad dachem.
    Na przykład w piękny pogodny dzień bez wiatru mam kiepski polsat podczas wiatru TVN się psuje a TV info jest cały czas kiepski.

• #13 14 Lip 2010 11:00
    flashmob
    Poziom 9  

exti napisał:
    A ta cała antena Sigma HD różni się tym od zwykłej siatkowej, że ma zamiast kilku motylkowych promienników jeden helikalny.

Chyba kolega nie widział w takim razie charakterystyki tej anteny w konfrontacji ze zwykłą siatkową. Na dodatek w promienniku helikalnym jest ... motylkowy. :]

Poza tym Sigma ma bardzo mocną konstrukcję w przeciwieństwie do niektórych anten które się gną pod wpływem małego wietrzyku. ;)

• #14 31 Sie 2010 19:23
    stefan1908
    Poziom 9  

Witam.Ja też odbieram z nadajnika z Katowic, a mieszkam w Wodzisławiu śl.Problem polega na tym że do dej pory odbierałem na siatce z wzmacniaczem z dobrym skutkiem,do czasu gdy kupiłem telewizor LED i okazało się że TV 1,2 + czeskie odbiera dosyć dobrze, a Polsat i tv info są fatalne,nie pomogły żadne ustawienia anteny.Na zasadzie zwrotu wypróbowałem różne anteny i tylko na szerokopasmowej typu ASR 860P udało mi się złapać dość dobry obraz ale tylko z Polsatu, a trójka jest nadal fatalna.Próbowałem ustawić antenę na Skrzyczne, ale też to nic nie dało,nie wiem już co dalej robić.Moje pytanie jest czy w antenie typu ASR 860P ma jakieś znaczenie kąt ustawienia tych siatek, czy jest to tylko po to żeby można było łatwiej zapakować

• #15 06 Wrz 2010 21:25
    @@@@@
    Poziom 11  

Witam.Reflektor musi być całkowicie rozłożony. Którą wersję masz tej anteny : pasywna czy wz.15 dB lub wz.25 dB. Moim zdaniem jedna z lepszych anten. Możesz jeszcze spróbować Televes DAT 45 MIX UHF/VHF ze wzmacniaczem. Antena droga, ale daje znakomity odstęp sygnału do szumu.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME