Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zwieszka dekodera podczas zmiany kanału: UPC TV cyfrowa

ktr 27 Cze 2010 23:12 2444 2
  • #1 27 Cze 2010 23:12
    ktr
    Poziom 10  

Witam,

Od kilku dni posiadam telewizję cyfrową w UPC. Dekoder (Philips HD z nagrywarką) połączony jest z telewizorem (LG 42PG6000) kablem HDMI. Poza tym, telewizor jest połączony z amplitunerem (Yamaha RX-V630RDS) kablem optycznym, na pokładzie 2 kolumny stereo.

Problem: gdy oglądam jakiś kanał, podczas zmiany kanału: z dowolnego kanału HD na dowolny kanał nieHD (i odwrotnie) dekoder zawiesza się. Oznaki (opis sytuacji):
    1. na czarnym tle pojawia się pasek informacyjny
    2. znika pasek informacyjny i na kilka - ok. 4 sekundy cały ekran staje się czarny
    3. opcjonalnie: buczenie trwające ok. 1 sekundę (najczęściej gdy działa zestaw stereo, na głośnikach telewizora raczej tego nie ma)
    4. pojawia się obraz

Problem nie występuje, gdy zmieniam: z dowolnego kanału nieHD na dowolny nieHD oraz gdy zmieniam z dowolnego HD na dowolny HD. Korzystając z telewizji analogowej (nie używam wtedy dekodera) także wszystko jest OK. Prawidłowa sekwencja zdarzeń przy zmianie kanału:
    1. na czarnym ekranie najpierw pojawia się pasek informacyjny
    2. dochodzi obraz i po chwili znika pasek informacyjny

O co może chodzić? Z góry dziękuję za pomoc.

0 2
  • #2 29 Cze 2010 14:47
    jur1
    Specjalista techniki DVD

Jak to mówią TV musi zmienić swoją organizację pracy a to trochę zajmuje czasu ( przynajmniej w obecnych modelach ) .

2
  • #3 29 Cze 2010 22:18
    ktr
    Poziom 10  

Zmieniłem ustawienia w dekoderze z "Auto" na 1080i (mogłem też na 720p i w sumie nie wiedziałem, na co powinienem zmienić) i teraz kanały zmieniają się szybciej i nie ma efektu "buczenia", który opisałem wcześniej.

1