Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co powiecie o tym zestawie

F4r33L 13 Lip 2010 20:27 7450 86
    F4r33L
    Poziom 14  
    A czy do nadstawek nie wystarczy E800? W końcu one mają po 400W a E800 425 na kanał
    MR-Sound
    Poziom 25  
    400W / 4OHM a E800 przy 8OHMACH ma 240W w sumie też by było ale lepiej mieć mocniejszą końcówkę.

A poza tym na muzyczny.pl prowadzą system ratalny więc jest wygodnie kupić.
    F4r33L
    Poziom 14  
    A czy ten wzmacniacz będzie dobry, bo aktualnie nie ma w magazynie tego co podał kolega. Wzmacniacz do nadstawek Phonic MAX2500+ wzmacniacz mocy 2x750/4 Ohm.

Mam jeszcze jedno pytanie ale poza konkursem. Jak wygląda nagłaśnianie różnych imprez. Bo wiadomo 18 kumpli, dyskoteki szkolne itp. wiadomo. Ale czy jakbym np. nagłaśniał festyn jakiś może parafialny, szkolny czy coś takiego. Czy muszę być gdzieś zarejestrowany? Czy po prostu gram i dostaje za to kasę czy muszę gdzieś jakieś podatki płaćić.
    DynamikS
    Poziom 21  
    Organizator musi mieć umowę z ZAiKS'em.Zależy jeszcze co jest grane bo jak stare babki śpiewają czy ksiądz msze odprawia to nie trzeba nic płacić ,ale to jest już problem organizatora a nie Ciebie.
    F4r33L
    Poziom 14  
    A jeżeli chodzi o sprawy plenerowe. Jakieś dni jakiejś gminy czy coś (nie mówię, że chce to nagłaśniać z tym co mam bo ktoś mnie zaraz zjedzie). Albo jakieś wesele czy coś. Chodzi mi czy ja jakieś podatki muszę odprowadzać z zarobku.
    A żeby nie było offtopa dziś dostałem płyty i mam już wszystko wymierzone, juto zabieram się do wycinania i składania tych cudów :) A co do dołów to są ogromne bo układałem dzisiaj tak deseczki, nadstawki na nich wyglądają jak jakieś małe "pyrdki" boje się żeby za dużo basu nie było
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    DjMapet
    Poziom 43  
    Ha,ha, ha. Ale się uśmiałem :-). Widać, kolega jeszcze nie widział i nie słyszał normalnego subwofera.

Co do podatków, to aby je odprowadzać, trzeba zarejestrować działalność gospodarczą.

Pozdrawiam.
    F4r33L
    Poziom 14  
    Tak tylko czy ta działalność gospodarcza jest konieczna by gdzieś grać czy obejdzie się bez niej
    MR-Sound
    Poziom 25  
    F4r33L napisał:
    Tak tylko czy ta działalność gospodarcza jest konieczna by gdzieś grać czy obejdzie się bez niej

Ja mam 15lat i gram po szkołach,znajomych i takie małe imprezy okolicznościowe bez żadnych działalności ale to podobno nie legalne.
    Samo to że masz nie legalne MP3 itd. jest karalne.
    Można poczytać trochę w internecie na ten temat.
    Grać możesz ale nie zarobkowo-tak się mi wydaje ale niech się wypowiedzą koledzy z większym stażem.
    Hefajstos
    Poziom 35  
    Cytat:
    Po raz pierwszy na tym Forum ktoś się martwi o nadmiar basu...

Próbuję sięgnąć pamięcią daleko - faktycznie... No może DR Aus i 16 Kilomaxów odpalonych w domu.

Cytat:
    Ja mam 15lat i gram po szkołach,znajomych i takie małe imprezy okolicznościowe bez żadnych działalności ale to podobno nie legalne.

Owszem - mając 15 lat legalnie możesz pracować tylko przy lekkich pracach, 12h tygodniowo i z pisemną zgodą rodziców... Jako niepełnoletni, nie możesz założyć firmy, a więc wszystko co robisz teraz, to tzw. szara strefa, a faktycznym odpowiedzialnym za twoje usługi jest twój rodzic.

W praktyce z czasem chcąc nagłaśniać i tak będziesz musiał założyć działalność, opłacić Zaiks (będąc DJem). Po prostu w miarę rozwoju trafisz na pewne wymagania - firmy będą żądać faktur za usługi, a kluby odpowiednich papierów.

--
    pozdrawiam
    Hefi
    DjMapet
    Poziom 43  
    F4r33L napisał:

Jest jeszcze coś takiego jak "Umowa o dzieło", jednak może Ci ją wystawić (zlecić wykonanie) instytucja/firma. Osoba prywatna już nie.
    Wszelkie inne nieformalne sposoby wykonywanie jakiejkolwiek usługi, to (jak pisze Hefi) szara strefa.

Pozdrawiam.
    F4r33L
    Poziom 14  
    Planuje zakup tego zestawu
    T. AMP TA-1400 do napędu basów

Phonic MAX 2500 Plus do napędu nadstawek, wiem że jest trochę za mocny do moich nadstawek ponieważ ma 2x500W/8, (w nadstawkach ma być D-800 i 30-400-8 jak w oryginalnych PA-600) chyba, że bym włożył 30-550-8 zamiast 30-400. Ale Tutaj pytanie do was czy jest sens? W sklepie nie ma aktualnie TA-1050 dlatego wybór padł na phonica.

Crossover Monacor MCX-321/SW, powiedzcie czy się nadaje.

Mikser Behringer Xenyx 1002FX mikser + 2 mikrofony Shure c608

4x Hot Wire Kabel MIDI DIN - DIN 1,2 m żeby połaczyć Crossover do wzmacniaczy

4x 5m speakon od wzmacniaczy do kolumn

I czy dobrze rozumuję schemat podpięcia wszystkiego ma wyglądać tak?

Komputer>Mikser>Crossover>Wzmacniacze>Kolumny ?

Czy wystarczy mi kabli? Nie chodzi mi o długości tylko czy wszystkie są. Z góry dzięki
    Hefajstos
    Poziom 35  
    Cytat:
    T. AMP TA-1400 do napędu basów

Dołóż 100zł i masz TA-2400. Do basów lepiej.

Cytat:
    Phonic MAX 2500 Plus do napędu nadstawek

W tej cenie (ok. 1100zł) kupisz TA-1400 (2x450W @ 8Ω, 2x700W @ 4Ω)

Cytat:
    w nadstawkach ma być D-800 i 30-400-8 jak w oryginalnych PA-600

Czyli 300W AES. Końcówka 450W wygląda rozsądnie. TA-1400 na górki i TA-2400 na basy.

Cytat:
    chyba, że bym włożył 30-550-8 zamiast 30-400

Nie, do kolumny lepiej 30-400.

Cytat:
    Crossover Monacor MCX-321/SW, powiedzcie czy się nadaje.

Kup Behringera CX3400. Znany i dosyć lubiany. Kilka osób na forum ma.

Cytat:
    Kabel MIDI DIN - DIN 1,2 m żeby połaczyć Crossover do wzmacniaczy

Potrzebujesz kabli XLR i trochę jack 1/4" (tzw. TRS). Kup kilka na zapas. Wtyczki Neutrik, kable Klotz, Cordial. Do kolumn Cordial CLS + Speakon NL4. Są na muzyczny.pl

Cytat:
    Komputer>Mikser>Crossover>Wzmacniacze>Kolumny ?

Tak. Ew. może ci być potrzebny di box, np. gdyby komputer dawał zakłócenia (np. Behringer DI20 - najtańsza sensowna opcja).

Cytat:
    Czy wystarczy mi kabli?

Moc robi się spora, do gniazdka może być daleko. Pomyśl o dobrym zasilaniu (kabel 3x2,5mm² w gumie, solidne złącza).

--
    pozdrawiam
    Hefi
    F4r33L
    Poziom 14  
    Ze wzmacniaczami zrobię tak jak mówisz. Co do crossovera, mogę brać tylko produkty ze strony muzyczny.pl więc ten monacor wydaje się być jedynym rozsądnym. Jeśli mogę zapytać to po co mi do kolumn 4 pinowe speakony? Przecież jest tylko + i -. Co do tych XLR i Jacków mógłbyś podać konkretne linki bo nie wiem o co chodzi dokładnie. Tego diboxa wezmę na wszelki wypadek. Potrzebuje kable aby połaczyc
    Komputer>Di Box>Mikser>Crossover>Wzmacniacze>Glosniki

Wzmacniacz>Głośniki już mam

Jeszcze mam pytanie co do zwrotnicy dołów, są tam 2x gdn 38-550-8 połączone równolegle (tzn. będą) można na necie coś sensownego znaleźć czy pozostaje DIY? Jak DIY to prosiłbym o jakiś schemat jak ktoś ma
    michal94
    Poziom 15  
    F4r33L napisał:
    Jeszcze mam pytanie co do zwrotnicy dołów, są tam 2x gdn 38-550-8 połączone równolegle (tzn. będą) można na necie coś sensownego znaleźć czy pozostaje DIY? Jak DIY to prosiłbym o jakiś schemat jak ktoś ma

Doły tniesz aktywnie crossoverem, dodatkowa zwrotnica w sub-basach jest nie potrzebna.
    pozdrawiam ;)
    Hefajstos
    Poziom 35  
    Cytat:
    po co mi do kolumn 4 pinowe speakony?

W kolumnie zawsze używa się gniazd NL4 - pasują do nich wtyczki NL2 i NL4. Wtyczki NL4 są solidniejsze, akceptują grubsze kable, łatwiej się je zaprawia na kablu. Do obu musisz mieć śrubokręt krzyżakowy PZ1 (nie PH1).

Cytat:
    Co do tych XLR i Jacków mógłbyś podać konkretne linki bo nie wiem o co chodzi dokładnie.

Szukaj wśród kabli mikrofonowych (XLR po obu stronach, 1m, 3m, 6m). Większość rzeczy na estradzie się nimi łączy. Między komputer a diboxa - kabel mały jack --> 2x duży jack (http://muzyczny.pl/127844_Monacor-MCA-204-kabel-1xTRS-35-2xTS-63-2m.html)

Cytat:
    Jeszcze mam pytanie co do zwrotnicy dołów

Tą funkcję spełnia aktywna zwrotnica (np. Monacor, o którym pisałeś). W samych dołach głośniki podłączone są równolegle i całość na krótko do pinów 1+ i 1- speakona.

Cytat:
    są tam 2x gdn 38-550-8 połączone równolegle

TA-2400 będzie w sam raz.

Cytat:
    można na necie coś sensownego znaleźć czy pozostaje DIY? Jak DIY to prosiłbym o jakiś schemat

https://www.elektroda.pl/rtvforum/forum85.html
    Projekt pod 38-300 też się nada. Ogólnie - ok. 100l na głośnik, strojenie 45Hz.

--
    pozdrawiam
    Hefi
    F4r33L
    Poziom 14  
    Kurde strasznie drogie te XLRy :) potrzebuje ich 4?
    Mogą być tańsze trochę? I jaki kabel żeby podłączyć diboxa do miksera?
    DynamikS
    Poziom 21  
    Jak patrzysz na Neutriki to pewnie ,że drogie ,ale zarazem najlepsze jakościowo.
    F4r33L
    Poziom 14  
    Na razie wybór padł na trochę tańsze kable i tak wydaje 4k na muzyczny.pl jeżeli przejdzie wszystko i brat dostanie ten kredyt, a myślę, że dostanie to sprzęt będę miał za jakieś 2 tygodnie, pozostanie kwestia zakupu o sprzętu do pustych kolumn głośników. Czy pa-600 mają mieć zwrotnicę czy wystarczy crossover? Bo jak mają mieć to kupie te z stxa oryginalne z pa-600
    DynamikS
    Poziom 21  
    Dobrze by było mieć zwrotnicę szczególnie ,że stx ją zaprojektował.Robiąc samemu zwrotnice na tych samych elementach jak w projekcie wychodzi Ci dwa razy taniej.
    Hefajstos
    Poziom 35  
    Cytat:
    Kurde strasznie drogie te XLRy Smile potrzebuje ich 4?

Potrzebujesz cały worek. Za rok będziesz się uginać pod ich ciężarem. Zobaczysz...

4szt od crossa do końcówek mocy, 2szt od miksera do crossa, 2szt między di boxem, a mikserem.

Cytat:
    Mogą być tańsze trochę?

Np. Redd's Music. Tanie i dosyć dobre. Podstawowa zasada - im częściej kabel jest ruszany, deptany, odłączany, tym musi być lepszy.

Cytat:
    Czy pa-600 mają mieć zwrotnicę czy wystarczy crossover?

Crossover będzie dzielił sygnał pomiędzy basy, a nadstawki. Wewnątrz nadstawek już pasywnie. Zwrotnica od PA600:
    http://www.stx.pl/pa-600-8-fr-schemat.html
    Części kupisz nawet u nich.

--
    pozdrawiam
    Hefi
    F4r33L
    Poziom 14  
    Sory za moją nieobecność aczkolwiek w górach byłem i ciężko z dostępem do neta. Jaki kabel potrzebuje żeby połączyć ze sobą di boxa behringer z mikserem Behringer Xenyx 1202FX?
    Kompa>Di box
    1xTRS 3.5 - 2xTS 6.3 2m
    Di box >Mixer
    Z di boxa musi wychodzić XLRż i wchodzić do miksera w czincze (tak mi sie zdaje)
    Mixer>Cross
    4Audio MIC2022 1,5m przewód niesymetryczny XLRm TS
    4A-MIC-XT-1.5-NC3MX-NP2X (nazwa z muzyczny.pl)
    Cross > Koncowki
    Hot Wire Kabel XLR męski - XLR żeński 1,5 m
    GEWA-954240 (nazwa z muzyczny.pl)

No i koncowki z kolumnami spikonami :)

Gnębi mnie właśnie połączenie miksera z diboxem, proszę o linka z muzycznego :)
    dack89
    Poziom 2  
    w sumie to też miałbym pytanie do obeznanych kolegów...mam t.ampa e800 i chcę kupić kolumny za około 1000 zł. mają grać w mniejszych salach bankietowych..i mam teraz ciężką rozkminę bo napotykam sprzeczne informacje o różnych firmach i kolumnach. z miejsca odrzucam hollywoody, omnitronici etc. może mógłby ktoś się wypowiedzieć i poradzić co wybrać <takie moje wstępne propozycje>:

http://allegro.pl/item1178768783_okazja_glosniki_estradowe_tonsil.html

http://allegro.pl/item1176138023_kolumny_estradowe_eminence_i_tonsil_okazja.html

http://allegro.pl/item1166026279_nadstawki_na_tonsil_gdn_30_150_driver_db_97.html

http://allegro.pl/item1173019720_doskonale_kolumny_estradowe_laney_ct_15_jak_nowe.html

http://allegro.pl/item1173734901_kolumny_beyma_craaft_2x_480_w_rms.html

http://allegro.pl/item1177760747_kolumny_estradowe_ldm.html

http://allegro.pl/item1174523078_kolumny_jbl_jrx_100_2_sztuki_okazja.html

http://allegro.pl/item1166075954_dap_audio.html

http://allegro.pl/item1177649303_kolumna_alphard_magnum_335_prawdziwa_okazja.html

takie znalazłem ciekawsze używki aktualnie na allegro. myślałem też o nowych stx pa-400-4-fr lub pa-600-8-fr lub ELESTRA ES15-200. ktoś kiedyś na tym forum proponował też PHONIC Impression 15. Mógłbym poprosić o jakieś rady? Pozdrawiam
    MR-Sound
    Poziom 25  
    Opcja nr. 2 jest dość dobra. Wystarczy na sale ok.60osób (jeśli mówimy o imprezach gdzie liczy się bas) a jak na jakiś bankiet to i 120osób tym oblecisz.
    dack89
    Poziom 2  
    hmm...:D dzięki za odpowiedź..tylko taka w sumie dziwna zbieżność, że jesteś z Limanowej...a sprzedawca też...:P
    Hefajstos
    Poziom 35  
    Wybierałbym pomiędzy Beyma / Craft, LDM a JBL, w kolejności takiej jak napisałem. Te na betach może i ok, ale wygląd pachnie amatorką już z daleka.

W tych na Beymie, dobre wrażenie robi głośnik 15" - Beyma 15M300. To na prawdę dobry głośnik, nowy kosztował kilkaset zł za sztukę. W dalszej kolejności LDM - o klasę gorsze, ale dalej ok. Na końcu JBL. Różne rzeczy się o tej serii pisze, ale w tej cenie warto.

Oczywiście musisz wziąć pod uwagę wiarygodność sprzedających i możliwość weryfikacji tego co oferują. Proś o zdjęcia wnętrza na przykład.

--
    pozdrawiam
    Hefi
    dack89
    Poziom 2  
    wielkie dzięki za radę. postaram się zainteresować tymi kolumnami na bazie beyma/craft. zastanawia mnie tylko czy mój t.amp e 800 nie będzie za słaby. w sumie przy 8 ohm ma tylko 2x240 wat. jak sądzicie?:>