Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co powiecie o tym zestawie

27 Cze 2010 23:13 7399 86
  • Poziom 14  
    Aktualnie posiadam Altusy 140 i wzmacniacz TECHNICS SU-8055 o poborze z sieci 500W i mikser Xenyx 802 żeby podpinać mikrofony. Gram na salach maksymalnie ok 350m^2. Myślę nad sprzedażą Altusów i technicsa i kupienie tego.
    http://allegro.pl/item1082769493_zestawy_dyskotekowe_2000_wat_kable_audiopol.html

Lub też widziałem taki sam zestaw co ten tylko, że głośniki niskotonowe miały 38cm i wszystko było trochę mocniejsze i 300zł droższe ale nie mogę tego znaleźć teraz. Co powiecie o tym sprzęcie? Czy może polecacie coś lepszego, budżet jaki mam to ok 1300zł może się trochę zmienić w zależności za ile sprzedam to co mam.
  • Poziom 2  
    też mam zapytanie w podobny pułapie cenowym:
    1) T. AMP E800 + stx + 2 x PA-400-4-FR
    2) T. AMP E400 + stx + 2 x PA-400-4-FR
    Mógłby ktoś znający temat określić w który zestaw lepiej zainwestować? A może ktoś mógłby doradzić coś lepszego? Pozdrawiam.
  • Poziom 25  
    dack89 napisał:
    Mógłby ktoś znający temat określić w który zestaw lepiej zainwestować? A może ktoś mógłby doradzić coś lepszego? Pozdrawiam.

T.amp TA1050 ewentualnie od biedy może być E800 + 2x PA-600-8-FR w przyszłości dokupisz subwoofery i masz super zestawik.
    Nie podałeś budżetu więc tak "celuję".
    F4r33L napisał:
    Myślę nad sprzedażą Altusów i technicsa i kupienie tego.

Zapomnij. To już Altusy zagrają o wiele wiele lepiej.
    Ten "zestaw" nie jest niczego warty. Poczytaj o kolumnach,wzmacniaczach,zestawach firmy Hollywood.

Cytat:
    Gram na salach maksymalnie ok 350m^2.

Wooo...i Ty chcesz tutaj tym czymś grać?
    Kolego :lol: masz jeszcze wiele przed sobą na taki metraż potrzeba kilku kilowatów :D :lol:
  • Poziom 14  
    A co byś proponował oczywiście w podanym przeze mnie zakresie cenowym?
  • Poziom 15  
    Cytat:

T.amp TA1050 ewentualnie od biedy może być E800 + 2x PA-600-8-FR
    .
    Kolumny na wzór pa-600 możesz zrobić sam, jeżeli masz zdolności. Sam przymierzam sie do wykonania takich.
    pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Jest w ogóle coś lepszego co mogę kupić za podaną przeze mnie kwotę?
  • Poziom 18  
    Na taki metraż powinieneś mieć min. 25 tys. zł na same kolumny. A ty chcesz na taka salę 350mKw iść z 950 zł (bo tyle kosztuje ten szit). To nie do pomyślenia. Pozdrawiam.

P.S. Lepiej sobie odpuść grania na takich wielkości salach.
  • Poziom 34  
    Daj takie imprezy robić ludziom kompetentnym i z odpowiednim sprzętem, bo jedynie co możesz to się skompromitować niestety.
  • Poziom 14  
    My nadajemy trochę na innych falach, w tą sobotę co była grałem z tym co mam. Nie było tragedii lecz trochę brakuje mocy. Ja mam 18 lat i gram u kumpli na 18 i tym podobnych sprawach, potrzebuje coś trochę mocniejszego po prostu niż mam, może dokupienie wzmacniacza i 2 altusy ? Wy mówicie o sprzęcie profesjonalnym, ja na razie zaczynam i takowego nie potrzebuje mając 25k nie miałbym problemu z zakupem. Gófer mówisz o kompetencji ile bierze kompetentna osoba za imprezę twoim zdaniem 100-200zł a może jeszcze więcej? Może obracamy się w trochę innym towarzystwie ale wątpię żeby ktoś z moich znajomych miał jeszcze 200zł dołożyć do imprezy za grajka jakiegoś. Chodzi mi o granie na salach tzw. działkowych one mają maks 350m ale rzadko się zdarzają. Potrzebuje jak już wyżej wspomniałem trochę więcej mocy.
  • Poziom 34  
    Nie wiem czy powinniśmy tu rozmawiać o pieniądzach ale przykładowo ostatnio grałem na imprezie firmowej, 5 godzin 5 stówek, prosty przelicznik. Dla Ciebie może to się wydawać dużo ale ten kto mi płacił był bardzo zadowolony więc jak widać da się.
    Jeżeli świadczysz jakieś usługi to powinieneś starać się robić to możliwie dobrze, a nagłośnienie sali 350m^2 altusami to jest dźwiękowe nieporozumienie, mamy 2010 rok a nie początek lat 90tych.
  • Poziom 25  
    dack89 napisał:
    dzięki za opinie.. btw mam jeszcze jedno pytanko..czy t. amp e 800 może grać przy kolumnach 8 ohm?

Jak najbardziej. Moc masz podaną również przy 8Ω-nie prawdaż?
  • Poziom 14  
    Gófer ale nie zaczynałeś grając z głośnikami za 25k i nie grałeś za taką kasę każdy jakoś zaczyna. Przez to nie mam 25k na głośniki, mam tyle co mówię i chce coś ciut lepszego niż te altusy, nie wierze, że nie ma. Trochę zarobie na takim graniu może znów coś wymienie
  • Poziom 25  
    F4r33L napisał:
    Gófer ale nie zaczynałeś grając z głośnikami za 25k i nie grałeś za taką kasę każdy jakoś zaczyna. Przez to nie mam 25k na głośniki, mam tyle co mówię i chce coś ciut lepszego niż te altusy, nie wierze, że nie ma. Trochę zarobie na takim graniu może znów coś wymienie

Chcesz się w DIY pobawić? bo za tą kasę już coś można mieć ciekawego.-na pewno lepszego niż Altusy :D
  • Poziom 14  
    Może być i DIY tyle, że wzmacniacza nie złoże bo z elektroniką u mnie ciężko. Co byś proponował?
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Cytat:
    ile bierze kompetentna osoba za imprezę twoim zdaniem 100-200zł a może jeszcze więcej?

A ile u was się bierze za taką sztukę?

Co do samego sprzętu - buduj kolumny. Wzmacniacza w żadnym razie, nie opłaci się. Może na początek 2 x 12" + D800 na głośnikach STX? Do napędu t.amp E800 albo lepiej mocniejszy.

Przejrzyj te linki:
    http://stx.pl/pa-1000-4-fr.html
    http://stx.pl/gdn-30-400-8-se.html
    http://stx.pl/d-800-8-ti.html

Możesz się wzorować na tej zwrotnicy, tylko pamiętając, że część basową musisz podwoić:
    http://stx.pl/zwrotnica-pa-600-8-fr.html
    R1 daj 4,7Ω / 10W. C1 i C2 - foliowe na 100V (nie elektrolity). C3 - 250V. Cewka L1 powietrzna, L2 - jak najgrubszy drut (o R=0,3Ω lub lepiej mniej).

--
    pozdrawiam
    Hefi
  • Poziom 14  
    W końcu jedna konkretna odpowiedź, a nie ciągłe gadanie, że 25k potrzebuje na same kolumny. Dzięki Hefi
  • Poziom 22  
    jak dla mnie temat co najmniej śmieszny porywanie się z motyka na słońce, kolego F4r33L minimum żeby zaczynać temat pod tytułem "granie na imprezach" to jakieś 4-5 tys a nie skromne 950 zł...
  • Poziom 14  
    Kolego paker skąd masz informacje o takiej nazwie tematu? Po prostu chciałem zasięgnąć porady od ludzi ogarniających trochę temat. I nie wiem w jakim wy świecie żyjecie, ja mam 18 lat i chce grać u kumpli za darmochę, zdobyć trochę doświadczenia, zobaczyć czy takie coś będzie mi odpowiadać, wszystkiego trzeba w życiu spróbować. Nie wiem jakich wy mieliście kasiatych rodziców moich nie stać żeby na zachcianke syna wyłożyć 5 tys bo możliwe, że to nie jest to co chce w życiu robić. To jest moje hobby jak na razie. Więc nie mówcie mi, że potrzebuje 5-10-40 tysięcy na sprzęt, bo mam to co już wyżej wspomniałem i jako tako jest, chce coś trochę lepszego, coś takiego jak Hefi zaproponował, myślałem, że uzyskam kilka odpowiedzi ciekawych z których mogę coś wyciągnąć, chyba od tego właśnie jest forum. Nie chciałem wypowiedzi ludzi zajmujących się tym zawodowo lub profesjonalnie którzy będą na mnie patrzeć przez swój pryzmat. Chce zacząć zabawę, wy też nie zaczynaliście z 20 tysiącami złotych w kieszeni. Dziękuję
  • Poziom 35  
    Chyba nikt nie zaczynał z 20kzł. Nas było trzech do sprzętu wartego niecałe 2000zł.

Chodzi o to, że przy zawodowym (komercyjnym) podejściu do sprawy, na tą salę trzeba więcej. Ale to już jest kwestia względna - kiedy nagłaśniasz na codzień, zawodowo, zarabiając tym na życie, to stawiasz sprzętu nie tyle ile napisali na elektrodzie tylko tyle ile zamówił klient. Prozaiczna rzeczywistość.

A 20 000zł, można równie dobrze wydać na 1 małą kolumnę (Meyer UPA-1P, d&b Max, itp).

--
    pozdrawiam
    Hefi
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Postaram się uzbierać około 2,5kzł i za to zbudować 2 kolumny(coś takiego jak Hefi zaproponował) i subbas aktywny z głośnikiem 15''. Do tego jakiś wzmacniacz może ten E800 co Hefi polecił. Będę szukał okazji na Allegro i tutaj pisał o postępach.
  • Poziom 12  
    Po co ciągle go uświadamiacie, że nie ma wystarczającej kwoty skoro on o tym wie? Zgadzam się z twierdzeniem że, aby porządnie nagłośnić salę 350m2 potrzeba sprzętu za 25k zł. Kolega napisał, że potrzebuje sprzętu na 18stki, a nie na jakieś wielkie imprezy, wesela, dyskoteki. Większość ludzi nie zwraca uwagi na to "co gra", idę tutaj myślą moich rówieśników bo sam jestem w podobnym wieku co kolega. Skoro jak dotąd jego kumple bawili się przy altusach 140 to na pewno będą się jeszcze lepiej bawić przy np. pa-400-4 i jakiejś używanej końcówce np. elmuza. Dołóż jakieś 100-200zł i powinno styknąć. W przyszłości sklepiesz jakieś subbasy i dokupisz drugi koniec mocy "i te 150m2 być może porządnie nagłośnisz" : )
  • Poziom 14  
    Myślę nad wykonaniem czegoś takiego jak kolumny STX PA-1000-4-FR, mam znajomego stolarza to po taniemu z wiórowej mi zrobi skrzynie, kupie głośniki identyczne jak zastosowane w PA i cewki też kupie identyczne bądź też zrobi mi za bezcen je kolega elektronik. Wyjdzie mnie o wiele taniej.
  • Poziom 12  
    Tak, ale pomyśl ile będzie Cie kosztował napęd do tych bydlaków.
  • Poziom 25  
    tomszak napisał:
    Tak, ale pomyśl ile będzie Cie kosztował napęd do tych bydlaków.

Np. t.amp TA1400 z zapasem lepiej ewentualnie TA1050 też by mógł być.
    Jak robiłem pierwszy projekt (mojego pierwszego poważniejszego sprzętu) to wymyślałem chciałem zrobić właśnie PA-1000 i 2 doły na 2x 15" a teraz co?-PA-600 i jeszcze ciężko uskładać na dwa doły 15". Także poważnie to przemyśl.

Zrób PA-600 i do tego E800.
    W sumie wzmacniacz będzie taki sam, bo PA-600 mają 8OHM a PA-1000 4OHM a więc będzie jeden i ten sam. Aczkolwiek nie jest tak kolorowo bo dobrać później doły do takich nadstawek to koszt 2x większy (porządne,efektywne doły!) w innym przypadku nadstawki zagłuszą doły.
  • Poziom 14  
    MiZ przecież te głośniki zastosowane w PA-1000 nie są tak tragicznie drogie. Jedna sztuka kosztuje 119zł x 4 co daje nam 480zł + 200zł 2 drivery daje nam 700zł z wysyłką. Kolumny i zwrotnice bym miał prawie za darmo bo mam znajomego stolarza i kolegę elektronika, myślę, że na obie rzeczy wydam z 50zł może ciut więcej, do tego jakieś obicia, gniazda, wygłuszenie itp. razem około 850zł więc koszt nie jest aż tak tragiczny, ale faktem jest to co mówisz, że dobrać potem subbasy do takich głośników będzie problematyczne z racji na ich koszt. Więc co byś polecał zrobić? PA-600 czy PA-1000?
  • Poziom 25  
    F4r33L napisał:
    Więc co byś polecał zrobić? PA-600 czy PA-1000?

MiZ Sound napisał:
    Zrób PA-600 i do tego E800.

Do Pa-600 wystarczą przykładowo 4x 38-550 jeśli ma być budżetowo, bo wiadomo jakieś tam hybrydy na B&C itd. w dwóch sztukach to aż za dość.

A te nadstawki pod dobrym wzmacniaczem (ok.300W) mogą rozpędzić dość dużą salę.
  • Poziom 14  
    MiZ ja trochę nie nadążam mówisz, że wystarczą PA-600 i że tam starczą 4x 38-550 poco mi aż 4 skoro PA-600 mają tylko po 1 GDNie? I 4 podane przez Ciebie GDNy kosztują 800zł a te zamontowane w PA-1000 kosztuą 480zł. Możesz napisać co kupić, jakie głośniki itp.?
  • Poziom 35  
    38-550, to pewnie jako subbas do PA-600. Ale od razu drugi wzmacniacz i crossover. Ja bym został na razie przy PA-1000 + wzmacniacz pokroju TA1050 albo TA1400.

--
    pozdrawiam
    Hefi
  • Poziom 12  
    F4r33L napisał:
    MiZ ja trochę nie nadążam mówisz, że wystarczą PA-600 i że tam starczą 4x 38-550 poco mi aż 4 skoro PA-600 mają tylko po 1 GDNie? I 4 podane przez Ciebie GDNy kosztują 800zł a te zamontowane w PA-1000 kosztuą 480zł. Możesz napisać co kupić, jakie głośniki itp.?

Chodzi o subbasy które miałbyś zrobić w przyszłości po 2x 38-550 w jednej obudowie. Pomysł jak najbardziej dobry.