Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Reset wsadu dla bateri SQU-202 14.8V 4400mAh

28 Cze 2010 09:06 3227 9
  • Poziom 11  
    Dodam jeszcze że w środku baterii znajduje sie sterownik BQ2060 i eprom 24C0.2
  • Poziom 31  
    Wsad jest zresetowany poprawnie , moze cos zle wgrywasz, zastanawiajace jest sakad sie wzielo FCC przed resetem 65395mAh chyba ze cos bylo grzebane wczesniej w baterii.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    misiozol napisał:
    Wsad jest zresetowany poprawnie , moze cos zle wgrywasz, zastanawiajace jest sakad sie wzielo FCC przed resetem 65395mAh chyba ze cos bylo grzebane wczesniej w baterii.

Nie koniecznie musiał w niej ktoś grzebać. Już miałem takie przypadki, że jakieś przepięcie lub wyjęcie baterii z lapka powodowało dziwne zapisy do pamięci w tym miejscu lub w komórce CC.
  • Poziom 31  
    Czyli tak czy inaczej bateria nie dziala prawidlowo, jest jeszcze opcja ze przy otwieraniu kolega bioly1 cos zwarl niechcacy , zloz baterie podlacz do laptopa, zainstaluj BatteryMon i podzuc screena z parametrow baterii zobaczymy co pokazuje .
  • Poziom 2  
    mam problem z baterią z laptopa ntt corrino lapek ma rok,bateria uzywana od od 4-5 miesiecy (zadko uzywana) opis dzialania: na ikonie bateri miernika energi pokazuje caly czas 81 % nie spada,nie rosnie prz ladowaniu. lampka w laptopie swieci na zółto kilka razy pokazala sie na zielono ale po wyciagnieciu zasilacza lapek gasnie za kazdym razem.. czy jest mozliwe ze syn odrzucił ,wykasował jakas czesc sterownika z lapka przez przypadek? czy jest jakas mozliwosc sprawdzenia czy z lapem jest wszystko oki ? mam zainstalowany batterymon on jednak wskazuje mi że bateri jest 85% przy starcie grafigh pokazjue caly czas rony poziom naladowania linia prosta ..czy ktos potrafi mi pomoc.czekam, prosze o info
  • Poziom 31  
    Czy jak zostawisz laptopa wlaczonego na baterii, to przed wylaczeniem sie pokaze chociaz stan zerowy baterii?
  • Poziom 2  
    kilka dni temu bateria pracowała normalnie przez kilka dni tylko! no i znowu ten sam problem świeci na pomarańczowo przez cały czas po podłaczeniu do zasilacza pokazuje stan ładowanie 99% jak odłacze z zasilacza gasnie wszystko ..czy to napewno wina bateri?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Aby się o tym przekonać musiałbyś mieć drugą baterię lub drugiego takiego laptopa. Ewentualnie możesz sprawdzić, czy masz napięcie na złączu baterii.
  • Poziom 2  
    no dokładnie tak jak piszesz musiałbym mieć drugi laptop lub drugą baterie by upewnić sie no ale pytam pytam nikt z najomych nie ma takiego samego lapka ,, jak sprawdzić napiecie na łaczu ? nie jestem elektronikiem zaznaczam:)

Dodano po 7 [minuty]:

dodam jeszcze że przed awarią miałem programik ktory sygnalizował mi prace bateri nie wiem jak ale teraz go nie mam został mi tylko miernik bateri ,,czyzby syn mi cos nakrecił ma to cos wspolnego z pracą bateri?