Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Idea 1,9JTD 101KM, brak mocy, świeci kontrolka silnika

28 Cze 2010 09:50 3472 3
  • Poziom 2  
    Proszę o radę w sprawie silnika. Kupiłem auto tydzień temu. Wszystko było OK. Trzy dni po wymianie rozrządu, oleju i filtrów (paliwa został stary), zaświeciła mi kontrolka silnika z komunikatem "engine failure". Na odczycie pokazało błąd P1193, co ponoć oznacza nieoczekiwana wartość ciśnienia rail. Gdy kontrolka świeci auto dostaje muła i nie wchodzi pow 2000 obr. Dodam, że raz sama zgasła i od razu moc wróciła do normy. Czytałem na forum, że moze to być EGR, przepływomierz bądź brudny filtr paliwa. Filtr pewnie odpada bo ciśnienie pompy common rail wynosi 300 a taka jest wartosć nominalna, więc paliwo ciągnie. Komputerowiec powiedział że czujnik na listwie może nie łączyć stąd rejestruje jakąś bzdurę, co powoduje wyskoczenie błędu. Proszę o pomoc, co o tym myślicie?
    Fiat Idea 1,9JTD
    I jeszcze szybkozłączka przy filtrze paliwa. Ma biała osłonkę dookoła wężyka, nie chce zejść.. a próbowało już 2 mechaników
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Pojedź do mechanika co robił Ci rozrząd i powiedz, że od jego naprawy się tak dzieje niech on się męczy. Może poluzował się pasek np.
  • Poziom 2  
    Dzięki, może i tak ale na kompie synchronizacja wału z wałkiem rozrządu wychodzi idealnie. Dodam, że przy wymianie filtra powietrza uszkodzili jednego węża ale przed przepływką. Twierdzili że to nie przez to. Na razie jest prowizorycznie poklejony taśmą i opaskami. Byłem u kilku mechaników i każdy mówi co innego więc nie wiem w co inwestować. Do ASO raczej mi daleko z wiadomych względów:D
  • Poziom 2  
    kontrolka silnika i engine failure zgasło. Powód: albo żaróweczka sie przepaliła albo poruszanie wtyczkami coś dało. Raczej to drugie, bo teraz juz nie muli.