Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

briggs&stratton quantum 625 5KM

28 Jun 2010 10:35 17761 6
  • Level 2  
    Witam,
    Od jakiegoś czasu mam problem z kosiarką w której jest zamontowany silnik briggs&stratton quantum 625 5KM. Kosiarka ma dwa lata i jest eksploatowana na terenie 3tys metró kwadratowych. Silnik odpala gdy jest zimny. Po wyłączeniu kosiarki i 5-cio minutowej przerwie mam duże problemy z uruchomieniem. Przedwczoraj nie udało mi się uruchomić silnika nawet gdy wystygł. Poczytałem Wasze posty na tym forum i odkręciłem głowicę żeby sprawdzić gładź cylindra. Zdjęcia zamieszczam poniżej.

briggs&stratton quantum 625 5KM briggs&stratton quantum 625 5KM briggs&stratton quantum 625 5KM

Zauważyłem że uszczelka głowicy jest po jednej stronie wilgotna. Uznałem że może problem wynikał z niesczelności i skręciłem wszystko od nowa, dbając o mocne dokręcenie śrub. Kosiarka odpaliła. Mam jednak wątpliwości co do gładzi cylindra. Z jednej strony jest ciemniejsza smuga. Gdy sprawdzałem palcem, nie wyczułem żadnych zarysowań. Proszę Was o opinię. Czy coś jeszcze powinienem zrobić?

Z góry dziękuję z pomoc i pozdrawiam
    Adam
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • User removed account  
  • Level 2  
    Nie czyściłem niczym gładzi.Co to znaczy że są początki zatarcia i z czego to wnioskujesz ?
  • User removed account  
  • Level 2  
    Dzięki za odpowiedź. Czy ta ciemna smuga to efekt przegrzania ?
  • Level 2  
    Niestety nigdzie nie mogę znaleźć oznaczenia silnika. Proszę o pomoc.
  • Helpful post
    User removed account