Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka Samsung RS-21 Kostkarka nabiera za dużo wody

Jarektf 28 Jun 2010 11:09 3527 6
    Jarektf
    Level 11  
    Mam problem z lodówką SAMSUNG side by side. Od pewnego czasu do kostkarki lodówka nabiera za dużo wody. Po zmrożeniu wypada z niej cały płat połączonych ze sobą kostek, serwis oczywiście rozkłada ręce. Może ktoś miał podobny problem, proszę o pomoc.
    arcam
    Level 2  
    Witam,
    Czy udało się rozwiązać ten problem? Mam ten sam i nie znajduję rozwiązania...

pozdrawiam
    Paweł
    Jarektf
    Level 11  
    Tak, przykręciłem troszkę zawór zasilający lodówkę w wodę, to ograniczyło ciśnienie i stopień napełnienia kostkarki, serwis sobie z tym nie poradził :)
    arcam
    Level 2  
    Dziękuję za odpowiedź. Jutro spróbuję czy u mnie zadziała.
    Jarektf
    Level 11  
    Musi, ponieważ czas napełniania jest niezmienny i w tym przypadku regulacja ciśnieniem wchodzi tylko w grę.
    arcam
    Level 2  
    Działa :). Woda bardzo wolno teraz leci z filtra, ale za to nie zalewa zamrażarki.
    Jak to działało przez 10 lat do tej pory? To pozostanie zagadką.
  • Helpful post
    arcam
    Level 2  
    Praise from the moderator mrhari:

Problem rozwiązany.

arcam wrote:
    Jak to działało przez 10 lat do tej pory? To pozostanie zagadką.

Zagadka rozwiązana :) ! Czas napełniania jest regulowany. Od 3 do 25 sekund. Znalazłem instrukcję serwisową i ustawiłem 6 sekund, a było 15.
    Ilość nabieranej wody zmniejszyła się z ok 300ml do 150ml. Kostki, kosteczki znowu jak dawniej.

Instrukcja https://www.manualslib.com/download/835473/Samsung-Rs21.html

Press Freezer Temp. and Power Cool buttons simultaneously for 12 seconds to get into this mode.
    1) Initially, all products set the code, “0” and press Power Cool or Fridge Temp. to increase or decrease # of Reference.
    2) To increase or decrease #of Code,press the Power Freeze or Freezer Temp. so that it can be adjusted such as the
    temperatures of freezer,refrigerator,Ice maker,and CoolSelect ZoneTM,and the quantity of water supply.
    3) After 20 seconds from adjustment, a new setting will be stored in EEPROM and return to the normal display.

PS.
    Kiedyś bawiłem się przyciskami i musiałem zmienić ustawienia nawet o tym nie wiedząc. Pewno było to zimą kiedy lodu nie potrzeba hihi.
    Jak zaczął się problem to nie skojarzyłem tego z moją "zabawą" i przez parę lat walczyłem z kostkami. Czad :).