Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drugie radio samochodowe, jak przełączyć głośniki?

28 Cze 2010 12:25 1420 3
  • Poziom 24  
    Witam!
    Posiadam Lagunę i chcę założyć radio LG z mp3, które mi zostało z Astry.
    Chciałbym aby po włączeniu radia LG głośniki się przełączyły na to radio, a po wyłączeniu radia przełączyły się ponownie pod fabryczne radio. W Lagunie jest miejsce aby były dwa radia i nie chcę rezygnować z fabrycznego sterowania radia pilotem.
    Jak to zrobić? na przekaźnikach miniaturowych? Czym sterować? może sygnałem do wysuwania anteny elektrycznej?
    Podpowiedzcie mi coś :]
    Pozdro4all
    S.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 20  
    Zastanawiam się do czego Ci jest potrzebna taka dość dziwna konfiguracja?
    Rozumiem, że zależy Ci na mp3. Zasugerowałbym kupno radia i wyświetlacza kompatybilnego z lagą w wersji z MP3 - seria update list expert.

Jeśli chodzi o kombinację którą zastosujesz to może ona wpłynąć też na jakość dźwięku.

Co do sposobu. Dobry byłby wg mnie jakiś układ logiczny który po podaniu +12V na jedną z nóżek przełączyłby od razu 4ry wejścia. Nie wiem czy nie dałoby się znaleźć w ofercie jakiegoś PLD i wrzucić mu prosty program przepuszczania informacji...

Jeszcze jedno - nie można pobierać zbyt dużego prądu ze sterowania anteny - musisz wziąć to pod uwagę.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 24  
    Hola!
    Zdecyduję się na przekaźnik/i.
    Czy sygnał sterowania anteny wysuwanej elektrycznie występuje przez cały czas, czy tylko przez chwilę przy załączeniu radia?
    Pozdro
    S.
  • Poziom 19  
    Cały czas.
    Kup sobie transmiter, mniej kombinacji, podobny efekt.