Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jonsered RS44 - poszukuję informacji n/t części

GrandMasterT 28 Jun 2010 15:33 2318 4
 • #1
  GrandMasterT
  Level 25  
  Mam pewien problem ze zdobyciem kilku części do kosy spalinowej Jonsered RS44.
  Maszyna już dosyć leciwa (z tego co wiem, jest identyczna z jakąś kosą Husqvarny, różnią się kolorystyką), a wciąż działa bardzo dobrze, jednak wymiana kilku elementów eksploatacyjnych jest nieunikniona.  Przede wszystkim rozlatuje się powoli filtr powietrza - wiadomo gdy było to nowe, prało się ze 3 razy i potem kupowało się nowy. Teraz nie mogę nigdzie dostać, mam założony ostatni i był już prany z 20 razy, gąbka zaczyna się rozlatywać.
  Może orientuje się ktoś, czy pasuje filtr od jakiejś innej maszyny, lub jaki jest numer części ? Posiadam dwie instrukcje, oryginalną oraz wydrukowany PDF, informacji takiej brak. Kiedyś posiadałem jakiś serwisowy katalog części w którym w tabelce podana była numeracja części Jonsered/Husqvarna, ale jak to bywa - najbardziej potrzebny fragment dokumentacji zaginął.
  Pytałem w kilku miejscach - generalnie bez numeru rozkładają ręce.

  Druga sprawa to rozrusznik i w zasadzie pytanie jak wyżej - czy da się jeszcze gdzieś go dokupić ? Potrzebuję w zasadzie sam plastikowy krążek rozrusznika, dbam o to jak tylko mogę i regularnie czyszczę, ale jest już tak wytarty, że czasami zdarza mu się przepuszczać i z czasem na pewno nie będzie lepiej.

  Trzecia sprawa - na osłonie przeznaczonej do głowicy żyłkowej jest taki nożyk, który odcina ewentualny nadmiar żyłki. Dopóki miałem starszego typu głowice - Trimmy i Trimmy II - w zasadzie nożyk ten nie był potrzebny, bo te głowice i tak były obsługiwane ręcznie. Jednak przez lata nawet nieużywany nożyk się zużył, pewnie od latających badyli.
  Teraz tamte głowice ciężko kupić (i są drogie - Trimmy II ~110zł), zakupiłem więc pasujące od innej maszyny - niestety bez dobrego nożyka nie jest za ciekawie. Głowice to Superauto i jakaś półautomatyczna (nazwy nie pamiętam), obie Husqvarny. Pasują świetnie, ale w obu przypadkach pojawia się problem - przy superauto jeśli tępy i powyszczerbiany nożyk nie obetnie żyłki, potrafi się ona o coś przyhaczyć i 'wyciągnąć'. Przy półautomatycznej - po wypuszczeniu, jeśli jeden z odcinków jest dłuższy, bije o osłonę przez dłuższą chwilę, zanim nożyk go wreszcie udyndoli.
  Czy taki nożyk da się w ogóle kupić luzem ? Odkręca się go bez problemu, ale w instrukcji nigdzie nie ma o nim żadnej wzmianki.
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  GrandMasterT
  Level 25  
  Czy nożyk nie powinien mieć wypustki blokującej go w określonym położeniu ? W obudowie jest dodatkowy otwór który to sugeruje. Mój nożyk obecnie jest naostrzony a mimo to ciągle się przekręca.

  Filterek wolałbym jednak oryginalny, jest to jakby ramka z gąbki, wszystkie rogi zaokrąglone - sądzę, że mogą być problemy z wycięciem tego równo.
 • #4
  Sławek K
  Level 22  
  Twoje problemy rozwiąże wizyta w serwisie husqvarny ze względu na to ,że Jonsered jako należący do elektroluxa jest rozprowadzany i serwisowany przez HQ. Zamawiasz wg numeru (na kółku powinna być cecha) części ww.kółko i po paru dniach masz! jeżeli zwrócisz się do sprzedawcy to nawet powinieneś dostać rozkładówkę narzędzia. Tutaj nie ma znaczenia jej wiek .
  Jeżeli będziesz miał dalej problemy zwróć się na forum "Feliks i syn" o pomoc..... .
  Sławek
 • #5
  GrandMasterT
  Level 25  
  Byłem w serwisie Husqvarny. Generalnie zasłaniają się wiekiem maszyny i marką Jonsered, niezbyt są chętni do współpracy, poza tym wołają ode mnie numery części (których nie mam) podczas gdy zapewne sami mogliby je znaleźć dużo szybciej.

  Zresztą podobnie było z głowicą - chciałem kupić Trimmy II, jednak serwis uparcie twierdził że już takich nie ma (podczas gdy spokojnie da się kupić nowe w sklepach internetowych, nawet na stronie Husqvarny są) i nowej głowicy do tej kosy już nie dostanę. Poszedłem do innego sklepu i głowice dopasowali mi na miejscu.

  Blisko mam jeszcze do co najmniej dwóch innych serwisów, będę tam próbował szczęścia.