Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stacja lutownicza do BGA do 5000zl

28 Jun 2010 16:13 7090 14
  • Level 17  
    Witam,
    potrzebuje stacje lutownicza w cenie do ok 5000zl. Zastosowanie: okazyjne przylutowanie układów BGA, QFN itp (max 2 układy na tydzień).
    Znalazłem na razie taka:
    http://www.oscyloskop.eu/lutownica-rozlutownica-podczerwien-irda-ir862-p-139.html?cPath=21

i taka, ale ta z kolei jest trochę za droga:
    http://www.hotair.pl/product_info.php?cPath=3_98&products_id=3985

Czy jest sens się pchać w IR czy może wystarczy gorące powietrze?
  • Level 34  
    Przy takiej ilości lutowanych układów, nie opłaca się inwestować w IR. Zwykła stacja HotAir powinna wystarczyć.
  • Level 34  
    Ja HotAirem lutuję procesory i GPU od Xboxa, więc takie małe gówienko nie sprawi problemu. Oczywiście jeżeli PCB jest duża, lepiej użyć preheatera.
  • User under supervision
    Hot air-em jest niemożliwe aby lutować procesory w x-box 360.
    Podgrzewać to możesz pomoże na krótki czas.
  • Level 34  
    Oczywiście lutowałem wspomaganym preheaterem.
  • Level 19  
    markovip wrote:
    Przy takiej ilości lutowanych układów, nie opłaca się inwestować w IR. Zwykła stacja HotAir powinna wystarczyć.

Tak ale infrared ma ta zalete ze nie topi plastikowych elementow a hot air owszem ( pod folia ketonowa ), to podstawowa zaleta infraredow oczywiscie tez kolejna zaleta jest stopniowe nagrzewanie plyt co nie powoduje ich wyginania i mozna ustawic to tak aby sprzet robil to automatycznie, czyli nie traci sie czasu na sprawdzanie pomiaru temperatury i zmieniam temperatury preaheatera.

Sam posiadam T-862A, przy ok 3-4 godzinnym dziennym uzywaniu ( pon-sob ) wymieniac musze zarowki co 3 miesiace ok, koszt mniej wiecej 40 dolarow od sztuki, poza tymi kosztami sprzet jest jak najbardziej trwaly.
  • Level 19  
    Lepiej odłożyć ciutkę więcej kaski i kupić ACHI. Co do T-862A jak napisał kolega dochodzą właśnie koszta eksploatacyjne, jak się pchać to w lepszy sprzęt. IR jednak jest znacznie bardziej komfortowy i skuteczniejszy od powietrza, bez problemu można podnieść plastiki i układy w różnych technologiach.
  • Level 11  
    za 4000 pln razem z chemią i kulkami czyli całym zestawem do dużych BGA ,,zrobiliśmy cos takiego ,,daje rade ,,ma duzo większe mozliwośći niż potrzebujemy ale ma potencjał jak maszyna za 20 000 pln ,,moc ponad 3KW
    ))))

Stacja lutownicza do BGA do 5000zl Stacja lutownicza do BGA do 5000zl Stacja lutownicza do BGA do 5000zl Stacja lutownicza do BGA do 5000zl

Dodano po 3 [minuty]:

stacja

Stacja lutownicza do BGA do 5000zl Stacja lutownicza do BGA do 5000zl Stacja lutownicza do BGA do 5000zl Stacja lutownicza do BGA do 5000zl
  • Level 14  
    Witam! Mam serwis laptopów i w najbliższym czasie dostanę dotacje. Chcę je wykorzystać na sprzęt do BGA. Jaki sprzęt polecacie? Oglądałem Jovy, Achi i Reeco. Planuję wydać na sprzęt od 2000zł. do 12000zł. ;) Jakie dodatkowe osprzętowanie będę potrzebował? Mile widziane porady, czego mogę się spodziewać zaczynając grzebać w układach BGA :)
  • Level 10  
    Recco za droga jak na swoje mozliwosci, mowie o wersji z tym nowym podgrzewaczem, Jovy sie rowniez nie nadaja -bardzo maly podgrzewacz,wiec do aby moc nia komfortowo pracowac musisz przerobic podgrzewacz. Jest tu na forum jeden uzytkownik, ktory ja zachwala- oczywiscie to sprzedawca. Z tych co wymieniles pozostaje achi .Sa rowniez inne stacje w tej cenie. Rozejrzyj sie dokladnie.
  • Level 14  
    Faktycznie chyba wezmę Achi Pro SC
  • Level 19  
    dpELEKTRONIK, podałeś dwie całkowicie różne od Ciebie stacje..
    zamiast RE-7500 lepiej dać mniej kasy na porządniejszy sprzęt np AOYUE 732, fajna maszynka za te pieniądze. Jeśli coś konkretnego to SP360C ale to już masz ponad 10tys..