Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 306 - prawa elektryczna szyba nie działa

28 Cze 2010 19:51 9706 15
  • Poziom 9  
    Witam,
    Nie działa mi spuszczanie elektrycznej szyby od strony pasażera. Na naciśnięcie "w górę" silniczek reaguje ale w dół już nie. W czym może być problem?
    Sprawdzałem kable i doszedłem do tego że prąd płynie z przełącznika ale gdzieś w silniczku musi się tracić przy spuszczaniu szyby w dół.
    Auto: Peugeot 306 1.4 benzyna, rok 1993.
    Zdjecie silniczka jakby co: Link - kostka jest odłączona specjalnie, nie podłączałem jej do zdjęcie specjalnie :-)
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Andiv napisał:
    Przełącznik.
    ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Przełączniki ok, prąd idzie i masa jest na odłączonej kostce na obu kablach (góra i dół)
  • Poziom 9  
    georgesgr napisał:
    Wiec uszkodzony przelacznik.

Przełącznik w drzwiach?? Przecież mówie że prąd idzie prawidłowo z przełącznika do kostki, tak jak powinien...
  • Poziom 32  
    Nie udawaj że sie coś na tym znasz tylko wymieniaj pstryczek.
  • Poziom 9  
    Nie mam zamiaru udawać że się znam ale poprawcie mnie jak się mylę:
    Pstryczek w zależności od tego czy przycisnie się w dół czy w górę puści prąd odpowiednim kabelkiem (jedym z dwóch z tej kostki).
    Jeżeli tak jest to on musi być sprawny bo prąd tam dochodzi i ŻARÓWKĄ sprawdzałem na masę z karoserii gdzieś i jest jak być powinno. Droga prądu od przełącznika do kostki musi być poprawna.
    Poprawcie mnie jak się mylę
  • Poziom 32  
    Wiesz jak działa silnik dc ? Polaryzacją zmieniasz kierunek obrotu silnika. W porządku plusy załączane masz, ale co sie wtedy dzieje z masą ? Kiedy na jednym kablu silnika jest plus na drugim ma być masa. I na odwrót.
  • Poziom 11  
    Akurat miałem peugeota 306... i jest to standardowe uszkodzenie wiązki przewodów, która "łamie" się podczas otwierania drzwi. Zapewne przelutowanie wystarczy, bo wymiana to za drogi i czasochłonny proces.
    Ja miałem problem z lewą szybą - wogóle się nie otwierała.
    Prawa szyba działała tylko w dół :)

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Prawe drzwi naprawione. Okazało się że przełącznik był w porządku ale masa gubiła się gdzieś w drodze 'przełącznik-kostka' w samochodzie. Na krótko przylutowałem do kabla przy przełączniku inny kabelek i dałem masę do jednej ze śrub w drzwiach i działa jak trzeba.
    Tak jak wczesniej od strony kierowcy w ogóle nie dało się ruszać szybą pasażera, tak teraz po dodaniu tej masy - idzie tylko w dół. Od strony kierowcy nawet prąd nie idzie do kostki pasażera więc może to być to przetarcie przewodów o którym pisał RaSH^DES :)
    Narazie będę jeździł tak. Ważne że dziewczyna obok może sobie manipulować swoją szybą :)
    Dziękuję za rady i pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Loganix a jak tam tylna belka ?
    Ja miałem non stop z nią problemy aż w końcu opchnałem Puga (z niedziałającą prawą szybą, lewą sobie zrobiłem :)