Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 5520 nie uruchamia się

28 Cze 2010 20:13 9928 7
  • Poziom 10  
    Witam, dostałem do naprawy właśnie tego laptopa, problemem polega na tym że po naciśnięciu przycisku zasilania słychać że startuje dysk, napęd dvd, wentylator, ale matryca się nawet nie podświetla, działa tak z 5s, po czym restartuje się, z tą różnicą że wentylator już się nie uruchamia. Po uruchomieniu z kombinacją klawiszy Fn+Esc nie resetuje się, ale napęd dyskietek na USB nawet nie ruszy żeby załadować nowy BIOS. Z tego co wyszukałem może być to wina mostka U23 - MCP67MV, czy moje podejrzenia są słuszne? Zauważyłem również piszczenie gdy komputer działa w okolicy karty graficznej, grafika jest postaci karty mxm.
  • Poziom 10  
    Czy karta graficzna może być też przyczyną takiego zachowania komputera? Układ graficzny (G86-603-A2) pochodzi z partii z wadą fabryczną bo jest z roku 2007. Pogrzanie mostka U23 nic nie dało, komputer dalej nie chce się uruchomić.
    Acer Aspire 5520 nie uruchamia się
  • Poziom 19  
    Witam. Miałem ostatnio laptopa ACER Aspire 5100 z podobnym objawem. Problemem była karta graficzna i tutaj bym na nią również obstawiał. Aczkolwiek jeżeli masz walniętą kość pamieci również będzie podobny przypadek - staruje, ciemno,żadnych dzwięków itp. (poprzeni laptop z serii Acer Aspire 5100)
  • Poziom 2  
    moze mi ktos powiedziec czy wymiana tej czesci jest bardzo droga ? czy jest opcja wymiany tylko tego mostka ? czy musze wymienic cala plyte glowna ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Po wymianie MCP67MV komputer odżył, to było przyczyną problemu. Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Witam.
    Mam podobny problem w tym samym modelu komputera. Objawy usterki jak na filmikach:
    http://w323.wrzuta.pl/film/2eBsso0LJEr/mov00136
    http://w323.wrzuta.pl/film/00dXc7ioT0H/mov00137 .
    Pierwszy filmik jest z włączonym, a drugi z wyłączonym napędem cd-rom.
    Czy i w tym przypadku winny może być mostek? A może dysk? Jaki byłby orientacyjny koszt naprawy usterki?
    Który serwis w Krakowie, wykonujący takie naprawy, jest niedrogi i godny polecenia?