Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

silnik Briggsa - demontaż koła zamachowego

28 Cze 2010 20:47 4959 5
  • Poziom 9  
    Proszę o poradę w sprawie demontażu koła zamachowego.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Witam szanownych kolegów , mieliście koledzy rację z tym obciętym klinem , rozebrałem pokrywę rozrusznika odkręciłem bendix i okazało się że klin jest przesunięty o całą swoją szerokość względem rowka na wale silnika . Teraz mam nowy problem bo nie mogę ściągnąć koła zamachowego , mimo naprężenia ściągaczem i lekkiego stukania w śrubę ściągacza , ani drgnie ,nie wiem czy nie będzie trzeba wiercić tego klina , co koledzy na tą wersję a może jest jakiś inny sposób , proszę o poradę . Pozdrawiam .
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Dziękuję za pomoc, koło z trudem ale poszło, to przecież jest na stożku. Podciągnąłem ściągaczem, między ściągacz a koło zamachowe włożyłem kawałek metrowej rurki 1/2 " cala jednym końcem podparłem na klocku a drugim podniosłem prawie kosiarkę w powietrze i tak jak doradziliście mi, w miarę uderzyłem młotkiem w śrubę ściągacza i kosiarka opadła na stół a koło zamachowe ze ściągaczem zostało w powietrzu na rurce. Jutro dam znać czy odpali i jak będzie chodził. Tam jest klin aluminiowy chyba jako zabezpieczenie przy natrafieniu na np: na kamień, dorobiłem nowy też z aluminium, był prawie ścięty, trzymał się tylko na cienkiej ściance. Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Witam , podaję do wiadomości , wszystko działa dobrze kosiarka kosi ,wibracje ustały , dziękuję kolegom za pomoc w poradach , w końcu naprowadziły do usunięcia usterki . Serdecznie pozdrawiam .