Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dostałem propozycję z zakladu Car audio, możecie ją ocenić?

truck.cars.pl 29 Cze 2010 16:44 20247 132
  • #31 29 Cze 2010 16:44
    mskojon
    Poziom 31  

Wiesz co... jakby do mnie przyjechał "zielony" koleś to bym mu zachwalał sprzęt na którym się najlepiej zarabia, a nie ten który najlepiej gra.

Za połowę lub 2/3 tego co wydasz w tym warsztacie możesz złożyć znacznie lepiej grający sprzęt wraz z montażem.

Poczytaj forum, jest tu kilka osób które miały w rękach sporo sprzętu i umieją dobrze doradzić (część z nich już się wypowiedziała.. :) )

Skonfrontujesz to z tym co mają do powiedzenia Panowie z warsztatu i tym co się Tobie podoba, a jak zawsze prawda leży gdzieś po środku.

A w tej konfiguracji możesz się ostro targować :) myślę że z 1000zł jest spokojnie do urwania a ten warsztat i tak na wyjdzie na swoje :)

Poza tym subwoofer który masz to tanie buczydło - zmień go czym prędzej.

• Sklep HeluKabel
  • #32 29 Cze 2010 16:49
    truck.cars.pl
    Poziom 10  

ms kojon...

Ja sobie zdaję sprawę z takiego mozliwego obrotu sytuacji,stąd właśnie moja obecność w tej chwili jeszcze przed montażem na forum aby zasięgnąć oceny i podpowiedzi od osób,ktore mają większe pojęcie o CA.
    A konkretniej, co proponowałbyś jako alternatywę dla tego zestawu Infinity?
    Gdyż same suche stwierdzenia typu można lepiej i taniej nic mi nie dają... ;)

• Sklep HeluKabel
  • #33 29 Cze 2010 16:55
    mskojon
    Poziom 31  

Ja nie czuję się kompetentny żeby Ci doradzać sprzęt za 8 kafli, bo moje zainteresowania leżą w znacznie tańszych sprzętach :)

• #34 29 Cze 2010 18:42
    kabaruto
    Poziom 9  

Dodam tylko od siebie że w życiu nie dałbym 8000zł za jakies infnity. ja za dużo mniej kasy na używanych komponentach mam dużo lepszy sprzęcik.

• #35 29 Cze 2010 18:53
    truck.cars.pl
    Poziom 10  

Tak, tylko nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę na to,że wylącznie krytykujecie tą propozycję, a malo kto rzetelnie da jej jakąś alternatywę.
    Po raz kolejny więc piszę, nie potrzebuję uwag typu mozna lepiej za mniej...
    Bez uzasadnienia i podania czegoś w zamian.
    Jakiejś konfiguracji itd.

• #37 29 Cze 2010 19:06
    truck.cars.pl
    Poziom 10  

Mogą jesli chodzi o wzmacniacze jak najbardziej...
    Co do głośników nie jestem przekonany do używek bo sam wiesz,że roznie może z nimi być... jak loteria.

• #38 29 Cze 2010 19:06
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda

Hmmm

Może tak czemu akurat ten zakład?

Tylko nie mów że ma renomę.

Jakieś rzeczowe argumenty.

• #39 29 Cze 2010 19:26
    truck.cars.pl
    Poziom 10  

Zasugerowalem się:

1.Opiniami ich klientów
    2.Doświadczeniem
    3.Posiadanymi ceftyfikatami.

Zaś grając w otwarte karty, chcę podstawić auto do tej firmy...

www.extremecaraudio.pl

Czy znacie tą Wrocławską firmę i co możecie mi o niej powiedzieć?
    Myslę,że nie powinni mieć pretensji o użycie ich nazwy skoro nie wstydzą się swojej roboty...

• #40 29 Cze 2010 19:30
    powalla
    Moderator CarAudio

Ten zakład od zawsze sprzedaje tylko jedynie słuszną markę ;) . Podjedź do jakiegoś innego zakładu aby oni przedstawili Ci inny setup .

PS: nie znam się na Audi ale Daniel czy to nie ten model co robiliście w sobotę? Jeśli tak to te ceny za "zrobienie" drzwi niekoniecznie są wygórowane , bo roboty multum (czytaj cenny czas).

• #41 29 Cze 2010 19:33
    qstosz

Skoro to wszystko Cie przekonało

to czemu ten temat?

Ale tak to na 1000% nie zrobią ;P

Same materiały na parę drzwi to już 800 zł.

Pamiętaj że jest to robione dla siebie.

• #42 29 Cze 2010 19:35
    truck.cars.pl
    Poziom 10  

Gdyż lubię dokonywać świadomych wyborów.
    I zapoznać się z propozycjami lub uwagami innych osób z branży CA.
    I wcale nie twierdzę,że przekonało mnie w 100%, na 100% to się w trumnie "Pan dan" leży :)

• #43 29 Cze 2010 19:38
    sanders156
    Poziom 35  

Wiecie jak robia gluszenie dekarka to maja robocizny 500zł ;) A jak w zakladach widza laika to rozne pomysly przychodza do glowy za panele 500zł ale kurde 1200zł za pociagniecie kabli i przymocowanie wszystkiego ?? chyba ze w tej cenie to juz jest zabudowa bagaznika skrzynia robiona na wymiar dla suba itp. to rozumiem ale w takim momencie wychodzilo by ze koszt strojenia jest bardzo niski a to wtedy oznacza strojenie na ucho w 10minut jak to mi kiedys fachowcy zrobili jak w ktoras zime nie moglem znalesc miejsca zeby zzamontowac woofery i pojechalem odzalowac 60zł za ich montarz to jak wrocilem po samochod uslyszalem ze juz wszystko zestrili - sub bo gain rozkrecili a przod gral na ustawieniach bass +5 , trable +7 :D Krew z uszu :P

• #44 29 Cze 2010 19:46
    truck.cars.pl
    Poziom 10  

Jak sam widzisz na zestaw, chcę przeznaczyć ani mało ani dużo.
    Dużo jak na początek, to wiem.
    Mało jak dla kogoś kto by chciał iść w stronę hi-end.
    A dlatego startuję od wyższego zestawu, gdyż owszem mogę iść malymi krokami i rozwijać zestaw, ale poprostu nie mam na to czasu.
    Chcę zrobić raz a dobrze.

Ps. Co do Twojej uwagi"Powalla" z przodu w audi jest masakra, jesli chodzi o panel, gdyż oryginalnie zamontowane jest jakieś 10 cm nieporozumienie, tak więc calość zabodowy od postaw.

Dodano po 5 [minuty]:

Sanders napisałem do Tomka z extreme aby mi wyklarował co wchodzi w zakres instalacji tzn np jakie kable itp, dlaczego taki wybór akurat kodensatora...
    Zobaczymy jak się do tego ustosunkuje.

ps.Aby być fer wobec nich wspomniałem,że dyskutuję na forum o tej instalacji, i jej komponentach, bo nie lubię rozmawiać o kimś za jego plecami.

• #45 29 Cze 2010 21:19
    sanders156
    Poziom 35  

Oczywiscie ze maja prawo wiedziec bo maja szanse zeby sie ustosunkowac na tej instalce pewnie okolo 2000-3000zł zarabiaja wiec jestes dla nich waznym klientem i masz prawo zadawac pytania... Co do konkretnych klockow ( wzmakow ) to sa rozne fajne cudenka na allegro ale jak genesis profil four czy xtant x603 ale mimo ich slawy to nie osmiele sie powiedziec ktore sa lepsze bo tych przez nich proponowanych nie slyszalem na kozysc wymienionych przezemnie dziala to ze jako nowe kosztowaly kilka razy wiecej niz te nowki infinity , ze sa juz legenda , i ze kiedys robili fajne wzmaki ;P A teraz poza drogimi wyjatkami to same plastikowe buczydla , terz kupic wzmak nowy za 1000zł i porownac go brzmieniowo do jakiejsc uzywki z laty 90' ktora kosztuje 200 - 300zł to kompromitacja dla nowki , niestety zeby teraz kupic fajnego nowego klocka zapewne trzeba bardzo duzo wydac

• #46 29 Cze 2010 21:59
    truck.cars.pl
    Poziom 10  

A co sądzicie o takiej kompletacji którą ustaliłem z Michałem z Caraudioreda:

Wzmacniacze: Dwu-kanałówka na przód Genesis Profile Two Ultra
    Monoblok: Genesis Profile Sub Ultra

Subwoofer to dwa Helixy P10 zabudowane w skrzynkę.

Zaś zestaw dwu-drożny na przód to Helix RS6

Jest to dobra alternatywa dla tego Infinity zaproponowanego przez Extreme?

Co możecie mi powiedzieć o tych komponentach?

• #47 29 Cze 2010 23:14
    wasylwek

To jest bardzo dobra alternatywa.
    Michał bardziej chce Ci zrobic granie niż ..."kombinować" na marżach :D .
    Obierz ten tor bo słuszny jest.

• #48 29 Cze 2010 23:25
    truck.cars.pl
    Poziom 10  

Owszem mi również spodobała się jego propozycja przyznam szczerze...
    Odbyłem kilka rozmów z 3 instalatorami, pierwotnie jak w temacie z Tomkiem z Extreme, nastepnie z Test Sound Gliwice oraz z Michałem...
    Co do Tomka i Michała nie mam zastrzeżeń odnośnie podejścia do klienta to jeśli chodzi o Test Sound, zdziwiłem się,że nie chcieli nawet poświęcić czasu, na przygotowanie swojej propozycji kwitując to stwierdzeniem,że"bardzo dobrze znają temat Audi A6 i jej nagłośnienia gdyż właściciel taki posiadał i testował na nim rózne komponenty, zaś cen mi nie poda gdyż dobiera rózne komponenty mieszając zestawy ze sobą więc nie da się tego wycenić sic?!"
    Reasumując Test Sound może mi pokazać jak to gra i zrobić, lecz tak naprawdę i tak bym nie poznał ile poszło na sprzęt a ile na samą instalację... Trochę mnie takie podejście jakoś zniechęciło...
    Zaś Michał zaproponował mi w rozmowie np. rabat na same piecyki zakladajac wykonanie całej instalacji u niego w wysokości tysiąca zł, nie do pogardzenia...;)
    Tym bardziej,że w jego propozycji w podanej przeze mnie granicy znalazły się także subwoofery, zaś w Extreme niestety na to już by nie wystarczyło...

• #49 30 Cze 2010 08:37
    qstosz

No i widzisz robi się ciekawie.

Co do firmy z Gliwic właściciel wie co mówi,

co więcej ma poparte to praktyką i wynikami na MP ME.

• #50 30 Cze 2010 09:08
    powalla
    Moderator CarAudio

No tak p.Józek jest niereformowalny ale z ww. firm to właśnie On jest gwarantem solidności i "klasy" *... a że inaczej podchodzi do samochodu klienta , to już inna sprawa . Jak więc widzisz zakładanie całego systemu Infinity nie miało sensu , bo każdy producent ma w swojej ofercie coś fajnego jak również takie "zapchaj dziury" aby tylko mieć . Testsound wybierze z klocków te perełki , ba i nawet rozdzieli zestawy ... a na to się nie piszą inne zakłady CA.
    Wiadomo kasa jest Twoja i wybierzesz co tam chcesz ... Michał jak już wspomniał Sylwek to również solidna firma i co byś nie wybrał wtopy nie będzie ;)

PS: faktycznie ma A6 i "coś" tam nawet nią ugrał na zawodach w europie

*Michał sory ale jednak lata praktyki p.Józka bardziej do mnie przemawiają

• #51 30 Cze 2010 09:48
    truck.cars.pl
    Poziom 10  

Heh, tego się właśnie obawiałem rozpoczynając post bez podawania konkretnych firm, jednak zrozumiałem,że to nie prowadzi do niczego.
    Z drugiej strony, żadna szanująca się firma czy instalator nie powinni się bać takiej dyskusji. Tym bardziej,że jest Ona retoryczna i dotyczy głównie komponentów.
    Sama zaś instalacja opiera się na tym samym schemacie no właśnie jest instalacja i "instalacja" dlatego szukam zlotego środka przy w jakiś sposób ograniczonym budżecie.

Ps.Swoją drogą, w każdej z rozmów wychodziło,że to Audi nie jest najwdzięczniejszym autem do instalacji CA, jeśli chodzi o nakład pracy. ;P

Dodano po 15 [minuty]:

Zastanawia mnie trochę podejście Tomka z Extreme odnośnie jednostki sterującej, składając zapytanie, gdyż zasugerowałem lekko czy nie można by skorzystać z obecnej Alpine 117Ri i się na to zgodził, przeszło to bez echa.

Zaś obie pozostałe firmy stwierdziły,że to radio jest do wymiany...

p.Józek,że owszem może zbudować system ale klasa radia będzie od niego odbiegać znacząco i na tyle szybko na ile będę mógł sobie pozwolić, potrzeba będzie zmienić to radio, na odpowiadające reszcie.

Michał zaś odrazu mi powiedział,że radio jest do wymiany bo moje obecne poprostu "nie gra", ale aby być rzetelnym dodam,że nie była to żadna próba wciśnięcia czegoś z jego "magazynu", gdybym się zdecydował na instalację u niego, podał mi modele , za ktorymi bym się musiał rozejrzeć przed podstawieniem auta.

I teraz pojawia się moje pytanie:

Rozejrzałem się za używkami i mam do kupienia trzy modele jednostek sterujących:

Clarion DXZ958
    Clarion HXD2
    Alpine 9815

Możecie mi cokolwiek powiedzieć jak to gra?

Mam obecnie Alpine, jednak wiem ,że to mniej udany model od wspomnianego wyżej.
    Spotkałem się z opinią,że Alpine gra czysto, ale dość mocno rysuje gorę pasma.
    Zaś jeśli chodzi o Clariona, ma neutralną barwę ale potrafi rozmydlić sam dół...

Miał ktoś może do czynienia z tymi jednostkami?

• #52 30 Cze 2010 09:53
    powalla
    Moderator CarAudio

No nie bardzo ... klocki to jedno a zestrojenie to całkiem inna bajka . Weźmy taki system przedni . W jednej firmie zamontowali by Ci Infinity kappa i z bani , a druga firma chce dać wofer z "jednej firmy" , tweeter z "drugiej" i zrobi Ci zwrotkę pod auto i Twój gust , więc jak wolisz ? Komponenty to połowa sukcesu ... ups a może nawet nie połowa .

PS: Ten "magic z Gliwic" systemem głośnikowym za 200zł w detalu , po dostrojeniu (odpowiednia zwrotka) do danego autka skosił na zawodach CA sprzęcik za gruuuubą kasę ... nie żebym namawiał ale warto się zastanowić , bo te 10kzł , to już duża suma jak na nasze realia !

• #53 30 Cze 2010 10:06
    truck.cars.pl
    Poziom 10  

Wiem Jarek ,że nie mała... Nikt mi przecież tego nie przyniósł tego w ręku i nie dał;)

Dlatego z tego względu, o ktorym wspominasz tzn, "rzeżbienia" pod dane auto, z komponentami pozostają dwie firmy, ktore biorę pod uwagę tzn. Test Sound i Caraudioreda.
    Bo z tego co widziałem, Michał również potrafił, gdy coś było nie tak, nie szukać na półce a samemu zmodyfikować czy wykonać np zwrotkę.

Co do Tomka z Extreme, nie uważam aby byli gorsi, ale chyba zbytnio postępują sztampowo, tzn sprawdzony towar z półki montaż i "pa", owszem będzie to grało, powiem więcej pewnie fajnie by grało, ale z typową rzemieślniczą robotą pod dane autko nie ma nic wspólnego.
    A chyba o to chodzi w CA aby mieć system skrojony dokładnie pod swoje upodobania i model auta, a bynajmniej dążyć do tego;)

Dodano po 3 [minuty]:

Ok, a miał ktoś do czynienia z tymi radyjkami wspomnianymi wyżej?

Bo i p. Józek i Michał, chcieliby się zaczynać bawić z moim autem, pod warunkiem wymiany jednostki sterującej...

Ps. Ale sobie pluję w twarz, mogłem wcześniej coś poczytać, a tak kupilem radio miesiąc temu nowe i chyba swojej kobietce będę musiał wcisnąć w prezencie do auta :D

• #54 30 Cze 2010 10:16
    wasylwek

Cytat:
    powiem więcej pewnie fajnie by grało, ale z typową rzemieślniczą robotą pod dane autko nie ma nic wspólnego.
    A chyba o to chodzi w CA aby mieć system skrojony dokładnie pod swoje upodobania i model auta, a bynajmniej dążyć do tego;)

Nie wywołuję żadnych ...niesnasek ani wojenek.
    Ale Ty i cała reszta wie , że "podstawić" auto i mieć gryzonia w pełnej garśći (nie przykładając się samemu, choćby w znikomym stopniu ale jednak) to diagnoza ...chybiona :D .
    Autor w całym zagadnieniu Michał czy Józek masz aspekt ekonomiczny...odległość.
    Bo z tak dobrana kwotą można się zabrać za "dzieło" i to chętnie :D.

Cholipa za takie siano to pewnikiem byłbym ten...Outlaw :D

• #55 30 Cze 2010 10:54
    truck.cars.pl
    Poziom 10  

Sylwek, a jaka tu mowa o wojenkach czy niesnaskach?;)

Co do odległości hmm... nie wiem czy zwróciłem uwagę, ale mieszkam w tak "szczęśliwym" miejscu na zachodzie Polski,że czy do trojmiasta czy na Śląsk mam tyle samo km;P

Dodano po 4 [minuty]:

Obiecałem napisać , jak Tomek z Extreme uzasadnił wybor tego Kondka 5F oto jego odp na moje pytania:

"Napiszę tak ... Zrobię wyjątek i odniosę się wyłącznie do Pana pytań zawartych w punktach w podsumowaniu gdyż szkoda mi czasu na komentowanie cytowanych bzdur - 90% większość piszących tam osób nigdy nie miała nic wspólnego z profesjonalnym car audio, a zajmowała się jedynie kreowaniem swojego internetowego ego spędzając czas przy komputerze i "doradzając" innym. Nasza firma istnieje na rynku 10 lat - gdybyśmy działali tak jak w większości sugerują to piszący po 2 latach moglibyśmy udać się do "Lądka" na zmywak.

Nasi klienci mają zatem wybór - zapłacić w profesjonalnej firmie płacącej podatki i zatrudniającej ludzi uczciwą cenę za bardzo dobrze wykonaną usługę popartą doświadczeniem i bezterminową gwarancją na montaż bądź grzebać samemu kierując się poradami internetowych fachowców by zaoszczędzić jak najwięcej. Na szczęście to wolny kraj :) Przypomina mi się jednak sentencja jaką w 1939r wygłosił Aldo Gucci "Zadowolenie z niskiej ceny trawa krócej niż rozczarowanie spowodowane niską jakością". Opierając się na powyższym odpowiadam ...

Więc moje pytania są następujące:

> 1.Co wchodzi w skład wykonania nowej instalacji okablowania? I na jakich komponentach panie Tomku.
    kable zasilania 20mm2, kable sygnałowe Tec Pro lub Phonocar Pro, kable głośnikowe Stinger lub MRS, oprawka bezpiecznika mini ANL, pozłacane końcówki oczkowe, kable remote, inne drobiazgi

> 2.Jaki konkretnie model chciałby pan uzyć ze Stingera i dlaczego aż 5F?
    konkretnie ten http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=2,182,219&kid=219&pid=1337
    a 5F ponieważ będziemy mieli mocne wzmacniacze w tym monoblok pracujący na 2 omy więc prąd to absolutna podstawa - po co inaczej montować taki sprzęt???

> 3.Co państwo rozumieją poprzez zabudowę i montaż?
    zabudowa paneli, zabudowa wzmacniacza; montaż okablowania, montaż głośników

> 4.Zwróciłem uwagę,że stosujecie niemal wyłącznie(z malymi wyjątkami)
    > komponenty z półki JBL i Infinity...Skąd takie ograniczenie? A co z
    > markami typu Polk, DLS, Audison, Helix itp?
    z prostej przyczyny - sprzęt wybranych przez nas marek zaspokaja potrzeby 90% naszych klientów przy bardzo dobrych cenach w stosunku do jakości i znakomitej NIEZAWODNOŚCI (!!!)

> 5.Rozumiem,że panele pod głośniki bedą wykończone w skórze?
    oczywiście

Mam nadzieję, że to rozwieje Pana wątpliwości :) Jeśli nie to chyba jednak nie zostanie Pan naszym klientem :)))"

• #56 30 Cze 2010 11:25
    powalla
    Moderator CarAudio

Taaa dobrze że tą Jego "firemke" widać na zawodach CA SQ itd ... Tede ze swoim programem to chyba wszystko na co ich stać . W sumie są ludzie słuchający "oczami" i nie powiem jego zabudowy są OK lecz jak sam na początku zaznaczyłeś "chodzi Ci o brzmienie" , a to nijak ma się do GTO z proponowanej jednej koncepcji. Kondek 5F za 800zł? Co leżał na półce i znalazł się łoś z kasą? Gdyby zaproponował wymianę aku lub dołożenie większego to OK ale chyba sam należy do osób uważających że kondek to remedium na każde zło. Nie chcę się zniżać do jego poziomu i zacząć go obrażać ... ale o kreowaniu wizerunku , to sam wie sporo (płacenie za programy w TV i gratisowe autka dla ekipy TV) ... JBL rulez!

PS: widać , należę do tych 10% ludności , chociaż mam jeden klocek z Infinity ... z przyczyn czysto losowych (nieświadomy sprzedawca wystawiający go za 1/5 ceny ;) ) i jestem świadom jego ograniczeń lecz sytuacja materialna na razie nie pozwala mi na zmianę go na Morela.

• #57 30 Cze 2010 11:48
    wasylwek

Ja już jestem cicho :D
    Ale "potężny, prądożerny" monoblok i 2 Ω a instalacja TYPOWO jakościowa to ...zwykłe "bajdurzenie".
    3 szt 1 faradowego Helixa "zjedzą" ten jego kondzioł, choć pewnie wie lepiej bo przecież ma ...zakład CA, a na elektrodzie siedzą same ...trolle :D .
    Udaj się do Gliwic lub do Redy.

Dodam tylko , że miewałem do czynienia z wymienionymi w wątku firmami i...
    też należę do tych pozostałych 10%.

• #58 30 Cze 2010 12:19
    SynDmx
    Poziom 25  

Mi w Norauto mieli polecić dobry sub do 500 zł. Dali mi Mac Audio st112... Nieświadomy wtedy jaki popełniłem błąd cieszyłem się z "basu" Jak usłyszałem PB s-12 to się załamałem że mogłem mieć coś o wiele lepszego za mniejsze pieniądze... Im zależy tylko na pieniądzach, co pracowników obchodzi to że będziesz zadowolony? Chcą zarobić na swoją pensję i koniec... Mało jest niestety firm które montują sprzęty "z sercem"

Dodano po 1 [minuty]:

"90% większość piszących tam osób nigdy nie miała nic wspólnego z profesjonalnym car audio, a zajmowała się jedynie kreowaniem swojego internetowego ego spędzając czas przy komputerze i "doradzając" innym"

To pozostawię bez komentarza

• #59 30 Cze 2010 12:34
    truck.cars.pl
    Poziom 10  

Ok. Temat Firmy z Wrocławia uważam oficjalnie za zamknięty panowie.
    Każdy ma swoje przemyślenia i pozostawimy je dla siebie. ;)

Natomiast co do p.Józka i Michała...

Rozmawiałem z nimi dzisiaj i...

Im więcej poświęcaja mi czasu tym bardziej jestem na rozdrożu haha :D

Gdyż oboje podeszli ambitnie do tematu co mnie bardzo cieszy.

Jak się okazuje chcąc naprawdę zbudować fajny system to będę musiał jednak naciągnąć odrobinę budżet... tzn, nie tyle o ich zadanie czy komponenty, ktore chcą zastosować ale o jednostkę sterującą.
    Niestety dzisiaj już definitywnie się okazało ,że moja miesięczna alpinka będzie musiała trafić do auta mojej kobietki, a ja muszę się powoli rozglądać za jakąś jednostką sterującą z niezależnym procesorem, gdyż moja audi jest cholernie ciężka pod względem zakłóceń i to jedyne rozsądne wyjście z tego.
    p.Józek zasugerował zastosowanie Alpine PXA-H700 i jakiejś jednostki z cyfrowym wyjściem.
    Michał również jednak On postawił na poszukanie Pioneera P90...
    Jako ciekawostkę powiem Wam,że p.Józek ma swoje lata ale jak by powiedzieli młodzi "Jest hardcorem" ;) pracuje obecnie nad obcykaniem jak zmusić Ipoda do podania sygnalu nie jako Mp3 ale obrazu bez żadnej konwersji w czytej postaci, reasumując jeśli dojdą do tego, rozwiążą raz na zawsze problem wyboru między jakością dzwięku a posiadaniem bogatej biblioteki bez potrzeby wożenia płyt. :)
    Zaś Michał również nie zasypial gruszek w popiele i... przespał się z tematem.
    Wczoraj mowa była o piecykach Genesis... dziś:
    Zestaw przedni woofery z RS6 wysokotonówki Scan Speak Illuminator
    Do tego piecyk Helix A6, tak więc przod w Bi-ampingu sub w mostku.
    Co do Suba zaproponował Deco 10 w wydaniu aluminiowym.
    Oczywiście zastosowanie sugerowanego przez niego Pioneera P90 wyeliminowało by potrzebę stosowania jakichkolwiek zwrotnic;P

Jak więcej widzicie im dalej tym ciemniej :)

Dodano po 3 [minuty]:

ps. A ja zapewne bym skończył zadowolony i nieświadomy ze swoimi Infinity, nie mając pojęcia,że jednak za mój budżet można się pokusić i liżnięcie hi-end;P

Dodano po 48 [sekundy]:

Co sądzicie o pomyślę na instalację Michała?

• #60 30 Cze 2010 13:09
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  

Witam
    Na początku wypowiedzi napiszę:
    1) Jestem totalnym amatorem ;
    2) Z racji swojego wieku mam już słabszy słuch -> można powiedzieć że pewnych dźwięków już nie słyszę a więc jestem głuchy i nie będę wypowiadał się na temat konkretnych głośników (jeśli według mojej oceny nie ma między nimi przepaści) ;
    3) Nie mam i nie chcę mieć certyfikatów sędziowskich -> nie chcę swoją subiektywną oceną oceniać pracy ludzi robiących coś pod gust swój czy innych. To co mnie się nie podoba może podobać się innym .
    ale do tego odnieść się muszę :

truck.cars.pl napisał:

"Napiszę tak ... Zrobię wyjątek i odniosę się wyłącznie do Pana pytań zawartych w punktach w podsumowaniu gdyż szkoda mi czasu na komentowanie cytowanych bzdur - 90% większość piszących tam osób nigdy nie miała nic wspólnego z profesjonalnym car audio, a zajmowała się jedynie kreowaniem swojego internetowego ego spędzając czas przy komputerze i "doradzając" innym.

> 1.Co wchodzi w skład wykonania nowej instalacji okablowania? I na jakich komponentach panie Tomku.
    kable zasilania 20mm2, kable sygnałowe Tec Pro lub Phonocar Pro, kable głośnikowe Stinger lub MRS, oprawka bezpiecznika mini ANL, pozłacane końcówki oczkowe, kable remote, inne drobiazgi

> 2.Jaki konkretnie model chciałby pan uzyć ze Stingera i dlaczego aż 5F?
    konkretnie ten http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=2,182,219&kid=219&pid=1337
    a 5F ponieważ będziemy mieli mocne wzmacniacze w tym monoblok pracujący na 2 omy więc prąd to absolutna podstawa - po co inaczej montować taki sprzęt???

Jeśli ktoś wie jaki sprzęt proponuje to powinien wiedzieć jaki prąd ten sprzęt pobiera;
    Jak wiadomo jaki prąd będzie maksymalnie pobierany i wiadomo w jakiej odległości od źródła zasilania będą odbiorniki to można sprawdzić czy układ zasilający da wystarczającą energię , założyć maksymalny spadek napięcia na przewodach podczas przepływu prądu i dobrać do tego odpowiedni kondensator.
    Teraz "strzelam" ale zastosowanie przewodów o przekroju 35 mmkw zamiast 20 i kondensatora 1F zamiast 5F dało by lepszy efekt ale .... to się oblicza !!!
    Kondensator nigdy nie produkował prądu nie produkuje i produkować nie będzie.
    Co do odpowiedzi pana Józefa to niektórzy ludzie są ekscentryczni ale są naprawdę specjalistami to że nie chciał Ci powiedzieć czego użyje aby dobrze grało daje jemu pewne pole manewru i Tobie nie szkodzi podam przykład :
    Budujesz dom i zatrudniasz brygadę budowlaną -> wtedy często masz możliwość pytania się i wyrażania opinii swojej o stosowanych materiałach na budowę (dlaczego np. tego a nie innego producenta) ale jeśli nowy dom kupujesz to .... nigdy nie spytasz jakiej firmy cementu albo kleju do płytek używali :D dla Ciebie jest ważne aby dali gwarancję np. na 5 lat że wszystko będzie stało i działało idealnie i nie będzie żadnych "kwiatków" .