Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

trilux tap2101t nie działa

nevur 31 Aug 2004 22:49 1785 8
    nevur
    Level 10  
    Witam.
    Telewizor nie startuje i nie pali sie dioda led.Napiecie na diodzie przy trafo jest ale nie pamiętam akurat jakie.Napisze jutro jeśli to ważne.Prosił bym o pomoc jeśli ktoś coś wymyśli.
    bucu
    Level 17  
    za mało danych -jakie napięcie? przy jakin trafo? na jakiej diodzie?Ztego co napisałeś nic nie można wywnioskować.Często w tych modelach występowało przywarcie po wtórnej str.przetwornicy co blokowało ją-ciche rytmiczne próbkowanie.
    nevur
    Level 10  
    Nic nie próbkuje a napięcie przy trafopowielaczu napisze jutro (jak powiedziałem).Wtedy napisze też jaka dioda.Przy włączeniu słychać tylko cyknięcie.Czy to może byc coś z płytką sterowania?
    bucu
    Level 17  
    napisz czy masz jakiekolwiek napięcia (jakie i gdzie)
    nevur
    Level 10  
    Zaznaczam że nie mam schematu wiec mieżyłem to co mi sie wydawało że może być pomocne.Jeśli możesz to powiedz jakie napięcia Ci były by potrzebne aby coś więcej stwierdzić.Narazie mam to:
    D803 20V
    R807 25V
    D501 0V
    R712 0V
    C333 1,6V
    R204 2V
    nevur
    Level 10  
    Jeśli dobrze sprawdziłem to na D612 i D613 jest 0V.Tylko odpowiedz czy dobrze to robiłem:+ miernika na mase a napięcie sprawdzam na katodach.Niech ktoś coś mi odpowie...
    Rychozol
    Level 26  
    Widze ze kolega ma słabe pojecie o elektronice. Moze lepiej (i bezpieczniej) byłoby oddać ten TV komuś kto sie na tym zna!!
    akurek30
    Level 12  
    Witam tak jak mówił kolega .Sprawdż napięcia.Bo zamało infomacji mam.Pozdrawiam.
    Zobacz na datę. Myślisz, że ktoś czekał na Twoją poradę 2,5 roku? Post był raportowany. Zamykam [obcy7]