Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hp Deskjet 460 czarne tło w miejscach tekstu

28 Jun 2010 23:17 2675 2
 • Level 10  
  witam!
  mam problem z drukarką hp deskjet 460. drukarka w miejscach gdzie powinien być tekst , rysunek drukuje czarne tło( prostokątne czarne pola zasłaniające tekst, rysunek). tusze to zamienniki, ale sprawdziłem również na oryginałach i był ten sam efekt. rozebrałem drukarkę i wyczyściłem pasek encodera oraz elektronikę karetki. po złożeniu drukarki problem zniknął, ale pojawił się po kilku wydrukach ponownie. może ktoś z kolegów przerabiał już taki problem i podpowie co się stało??
  poniżej zamieszczam zdjęcie wydruku
  Hp Deskjet 460 czarne tło w miejscach tekstu
  problem rozwiązałem w następujący sposób: odłączyłem 3 taśmy łączące karetkę z płytą, poprawiłem delikatnie styki we wtyczkach. Po złożeniu wszystko działa jak należy, po kilku dniach testów problem nadal nie powrócił, więc temat uważam za zamknięty. Prawdopodobnie były jakieś przekłamania na taśmach-wtyczkach.
  pzdr
 • Level 2  
  kupilem wlasnie hp-ka 460 wszystko niby ok, drukuje nawet przez bluethoot ale kolor czarny tuszu drukuje paski na przemian bialo-czarne czyli przerywa przy druku, kolor dziala ok, problem jest tylko z czarnym tuszem, znalazlem cos w instrukcji na temat tego ale nie wiem jak sie zastosowac do tych komend, mam windowsa 7 i nigdzie nie moge znalesc takich polecen

  System Windows: 1) Kliknij Start, wska Programy, wska
  HP Deskjet serii 460, a nastpnie kliknij ikon “Przybornik”.
  2) Kliknij kart Obsługa drukarki, a nastpnie kliknij opcj
  Wyrównaj pojemniki z tuszem. Zostanie wydrukowana
  strona zawierajca wzory wyrównania. 3) Postpuj według
  instrukcji wywietlanych na ekranie, aby zakoczyć
  procedur wyrównywania.

  podpowie ktos jak to zrobic i czy to jest wlasnie przyczyna?
 • Level 10  
  Proponuję Ci najpierw wyczyścić głowicę tuszu czarnego alkoholem, jeśli nie pomoże to wymień tusz czarny i problem powinien zniknąć:)