Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TespolTespol
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

opel omega b 2,0 16v 1996 gaśnie po zdjeciu nogi z peda gazu

29 Jun 2010 00:31 3878 3
  • Level 10  
    witam-od kilku dni mam problem z omegą -po przełączeniu na gaz gaśnie na wolnych obrotach na zakrętach i po przechyleniu auta w tył-tj podczas cofania i zahamowania auta-na benzynie jest ok-tylko na gazie:cry:

Dodano po 2 [minuty]:

z reduktora spuściłem juz olej więc to nie jest przyczyną ,filtr gazu też nowy ,świece i kable tez-bez wpływu czy zbiornik pełen czy pół

Dodano po 3 [minuty]:

filtr powietrza nowy, przepływomierz ok ,układ dolotowy drożny ,wydechowy drożny , na kompie żadnych błędów nie ma coś z instalacja gazową raczej-spalanie ok 10 w trasie miasto ok 13
  • TespolTespol
  • Level 18  
    taki efekt daje : mala ilosc gazu(rezerwa) lub uszkodzenie zaworu w butli
  • TespolTespol
  • Level 18  
    Taki efekt daje również źle zamontowany reduktor. jeśli nie jest to sekwencja to reduktor musi być zamontowany równolegle do kierunku jazdy. Przy przyśpieszaniu i hamowaniu może przesuwać się membrana.
    Może to być też efekt zbyt ubogiej lub bogatej mieszanki, a więc konieczna regulacja. Podepnij zwykły miernik pod sondę (czarny kabel), napięcie powinno się zmieniać mniej więcej 0-1V.
    Jaki jest sterownik gazu ?.
  • Level 1  
    Witam!
    Mam problem z moją omegą 2.0 16v w gazie.instalacja zwykła.Na gazie pracuje prawidłowo,natomiast na benzynie kuleje.Nie można przy gazować bo od razu gaśnie.Diagnostyka komputerowa wyszła zdaniem mechanika masakrycznie.Nie opłaca się naprawiać.pokazuje 6 błędów tz. czujnik położenia wału rozrządu,brak kontrolki od wykrywania usterek,czujnik sondy lamda,sonda lamda usterka,czujnik przepustnicy,oraz silniczek krokowy.Postawiłem auto na warsztat ,stał tam 2 tygodnie i nic nie zrobił bo koszt remontu przekracza wartość auta.Ponadto teraz jak go odebrałem to jak się rozgrzeje to wlotami powietrza wychodzi para i woda leje mi się do środka na dywanik od strony pasażera.prosze o pomoc jeśli ktoś wie jak to rozgryź.Z góry bardzo dziękuje.
    dane auta;
    omega 2.0 16v
    rok produkcji
    1996