Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka ładowana od góry zanussi zwq5100 bęben się otworzył

jmagda7 29 Cze 2010 07:41 5995 2
  • #1 29 Cze 2010 07:41
    jmagda7
    Poziom 2  

Witam
    Mam problem z pralką ładowaną od góry zanussi zwq 5100
    Podczas prania, po około 15 minutach, samoczynnie otworzył się bęben i zablokował pralkę, co nie miało prawa sie zdarzyć, gdyż jestem pewna, że pokrywa bębna była odpowiednio domknieta, bo zawsze to sprawdzam przed rozpoczęciem prania,
    zresztą 15 minut to sporo czasu na to żeby źle zamknięty bęben się wczesniej otworzył
    Czy ktoś z Państwa miał taki przypadek?
    Strach pomyśleć, co by było, gdyby nie udało mi się szybko wyłączyć pralki, to bo silnik nadal pracował pomimo zablokowanego bębna...
    Pozdrawiam
    czy można to samemeu odblokować. jak sie dostać do bębna, rozkręciłem wszystko i jest bardzo obudowany??

3 2
  • #2 29 Cze 2010 09:49
    hguzdek
    Poziom 13  

Jeżeli nie masz zdolności mechanicznych to możesz mieć problem. Generalnie trzeba odkręcić i wyjąć grzałkę. Wtedy można obrócić bęben do góry. Prawdopodobnie złamane spreżynki klapki bębna.

3
  • #3 29 Cze 2010 10:31
    jmagda7
    Poziom 2  

witam. dzieki za odpowiedz. myslalam ze nikt nie odpowie i sama zaczelam majstrowac aby maz sie nie dowiedzial. okazalo sie ze w bebnie jest pojemnik na zanieczyszczenia, ktory zbiera rozne syfy. , w trakcie prania sam sie otworzyl- nie wiem jak bo nogdy nie byl otwierany. i wciagnelo ubrania miedzy beben, a obudowe i to z powodowalo zblokowanie bebena. na sile przekreciłam i poszlo, otworzylam beben i wyjelam podarte ubrania. dzieki za rade.

2