Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Monitor VDO DAYTON MM 5000 i czarno-bia造 obraz z kamery.

mole3650 29 Jun 2010 09:11 4417 8
    mole3650
    Level 17  
    Witam.
    Posiadam w/w monitor i po pod陰czeniu do niego np.odtwarzacza DVD, telefonu z wyj軼iem TV czy tunera SAT jest wszystko w porz康ku i dzia豉 bez zarzutu.
    Problem pojawia si po pod陰czeniu kamery cofania SB-208P.
    Obraz jest wtedy czarno-bia造.Kamerka na pewno jest sprawna , bo po pod陰czeniu do TV obraz jest kolorowy.
    Kable te sprawdzane i wszystko jest ok.
    Nie wiem czy dobrze my郵 ale wydaj mi si , 瞠 to wina niedopasowania sygna逝 video.

To dane wej軼ia Video w monitorze :
    CVBS video input with 75 ohm input resistor and nom. +0,7 Vpp
    for the picture information and -0,3 Vpp for the CSYNCN

Tu dane kamery:
    Video output RCA Connector 1.0 Vpp 75 Ohm

Czy istnieje jaki spos鏏 na dopasowanie tego ?
    Grzegorz Siemienowicz
    Level 36  
    Opisz dok豉dnie gdzie i przez co to pod陰czasz.
    mole3650
    Level 17  
    Monitor ma wej軼ie Video typu Jack 3,5 czyli :
    -video
    -audio
    -masa

Kamera ma tylko wyj軼ie wideo typu Cinch.

Pod陰czam sygna video przez przelotk Jack 3,5 -> 2xCinch.
    Obraz jest czarno-bia造.
    Gdy pod陰cz po monitor przez t sam przelotk np. odtwarzacz DVD obraz jest kolorowy, to samo przy pod陰czeniu tunera SAT czy magnetowidu.
    Kamerka pod陰czona do telewizora r闚nie daje kolorowy obraz.
    Kamerka ma sygna wyj軼iowy 1.0 Vpp 75 Ohm PAL , natomiast monitor tak jak napisa貫m powy瞠j i te PAL.
    Ca這嗆 ma s逝篡 jako kamera cofania.
    Grzegorz Siemienowicz
    Level 36  
    W jasnym czy w ciemnym pomieszczeniu ? Musz sprawdzi ale u mnie chyba obraz prze陰cza si na czarno-bia造 po prze陰czeniu si w tryb nocny kamery.
    mole3650
    Level 17  
    Nawet jak pod陰czam na zewn徠rz to nadal obraz czarno-bia造, a kamera owszem te ma tryb dzienny i nocny.Jak zas這ni r瘯 obiektyw to za陰cza si tryb nocny z pod鈍ietleniem IR i obraz robi si czarno-bia造 ale to przy pod陰czeniu do TV.
    Grzegorz Siemienowicz
    Level 36  
    W takim razie co wed逝g mnie 幢e pod陰czy貫. Je郵i masz mo磧iwo嗆 u篡j splitera sygna造 i podepnij kamer r闚nolegle do VDO i innego monitora.
    mole3650
    Level 17  
    Po陰czenia s na pewno sprawne.
    Pod陰czy貫m monitor pod magnetowid i odtwarza w kolorze film z kasety.
    Teraz jako wej軼ie video w magnetowidzie podpi皻a jest kamerka.Obraz w czasie podgl康u jak i nagrywania na kaset jest czarno-bia造, natomiast podczas odtwarzania nagranego fragmentu, obraz jest w kolorze.
    Wygl康a na to, 瞠 sygna video z kamery wychodzi jako zespolony ( luminacja + chrominacja ), a monitor nie odbiera sygna逝 chrominacji i wy鈍ietla obraz czarno-bia造.
    Grzegorz Siemienowicz
    Level 36  
    Mam takie monitory i mam kamery cofania i u mnie dzia豉 dobrze wi璚 wina raczej le篡 po stronie kamery.
    mole3650
    Level 17  
    Problem ju rozwi您any.
    Okaza這 si, ze winne by造 kondensatory odsprz璕aj帷e na wej軼iu toru video monitora. Dwa zupe軟ie wysch造 .Po wymianie na nowe wszystko jest w porz康ku. Dodatkowo poprawi貫m zimne luty przy przetwornicy, bo przy d逝窺zym u篡tkowaniu czasem zrywa這 synchronizacj poziom a sama przetwornica za bardzo si grza豉.