Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czyżby koniec pozwoleń budowlanych na maszty na budynkach?

sp5wcx 29 Jun 2010 09:56 3140 3
    sp5wcx
    Level 33  
    http://nt.interia.pl/telekomunikacja/wiadomosci/news/bedzie-wiekszy-zasieg-komorek,1498669

Jak by ktoś coś więcej wiedział na ten temat (może jakiś link do projektu rozporządzenia?), niech pisze.

Dodano po 21 [minuty]:

Przy okazji poszukiwań tego rozporządzenia, natknąłem się na projekt innego, które w szczególnoiści dotyczy nas - krótkofalowców, co podkreślono w uzasadnieniu do projektu.

http://bip.mi.gov.pl/pl/bip/projekty_aktow_pr...n_urz_radio/px_projekt__rozp_177_16_02_10.pdf
    lukashb
    Level 39  
    Przeczytałem komentarze z 1 strony podanej przez kol. SP5WCX, i nie mogę się nadziwić jak to ludzie cały czas wypisują brednie o chorobach powodowanych "przez maszty" (w cudzysłów, bo przecież masz sam w sobie nie promieniuje, chyba, że jest elementem anteny, jak w przypadku masztu w Gąbinie) Myślą, że jak postawią takie cudo nad głową to wszyscy odrazu zejdą ze świata - przykre, polecam do poczytania maszt Ery w Lublinie na os. Czuby, co tam się działo...ciemnogród i zaścianek, i nie boję się tego powiedzieć na głos. Co do problemów z antenami, myślę, że ktoś powinien zająć się spóldzielniami, przez którą to już 3 rok będe walczył i właściwie nic, nawet PZK wymiękło tak wychwalane. To jest najczęściej spotykany problem w Polsce, a to czy 3 metry czy 1,5 to już ma drugorzędne znaczenie w przypadku postawienia anteny na np. 40 metrowym budynku. Pozdrawiam
    sp5wcx
    Level 33  
    Ja jednak myślę że ten maszt u Was wLublinie nie tyle wpływał na zdrowie mieszkańców, co spowodował drastyczny spadek cen działek budowlanych w tamtej okolicy. I o to głównie ludziom chodziło, chociaż przed kamerami nikt tego oficjalnie nie powiedział. Wszyscy płakali że to przez ten maszt rodzą się chore dzieci itd ... A w tym czasie druga połowa rodziny przeliczała ile to mniej zarobią od dnia wczorajszego na sprzedaży działek.
    Podobna sytuacja jest w słynnej już na całą Polskę gminie Kórnik (nie pamiętam przez jakie "u" się to pisze), gdzie ceny działek poleciały na łeb na szyję jak PSE Operator S.A. zmodernizowała tam linię N.N. Ale oficcjalnie to domagają się likwidacji linii z powodów zdrowotnych.

Niestety, kasa rządzi światem, takie mamy czasy i taki ustrój.