Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Matryca Sanyo LM-CH53-22NTK zamiennik

29 Jun 2010 10:07 1826 4
  • Level 10  
    Witam,

Nie jestem pewien czy wybrałem odpowiedni dział (jeśli nie proszę o przeniesienie)

W panelu operatora mam zastosowaną matryce Sanyo LM-CH53-22NTK niestety uszkodził się układ graficzny który jest zintegrowany z płytą główną - mam możliwość wymiany płyty głównej na nowszy model, ta niestety współpracuje z matrycą Torisan TFT-LCM TM121SV-02L01B lub Sharp LQ121S1DG41 gdzie jest zupełnie inne podłączenie LM podłączany jest taśmą 30 żyłową zaś LCM i LQ taśmą 40 żyłową.

Czy jest szansa na uruchomienie wyświetlacza LM z układem graficznym który pracuje z wyświetlaczem LCM, LQ.
    Myślałem nad rodzajem przejściówki pomiędzy taśmą 30 a 40 żyłową ale moja wiedza z zakresu wyświetlania jest zbyt mała żeby samemu opracować coś takiego
    Czy któryś z kolegów byłby w stanie pomóc w tym temacie.

Pozdrawiam,
    Darek
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 10  
    Lisek sytuacja wygląda tak że matryce same w sobie są sprawne, uszkodzeniu (upalone elementy) uległa płyta główna na której jest zabudowana obsługa graficzna.
    Mówiąc płyta główna mam namyśli płytkę która jest wykonana pod automatykę przemysłową, mam dostęp do nowych płytek, z tym że nowe płytki mają 40 żyłową taśmę na matryce.
    Miałem nadzieje że da się zrobić rodzaj przejściówki który umożliwił by podłączenie starszych matryc (30 żył) pod nową płytę główną (40 żył).

Pozdrawiam,
    Darek
  • Service technician RTV
    Napewno się da > bowiem jak pisałe sa to panele do notebooków
    10-11" kwestia przejscia z pin. 30.40
    do tych jednych paneli nie ma pdf, natomiast do pierwszego o LQ jest w necie

Napisz do kol. satgala na PW może coś poradzi

p.s

jak pisałem na tą ang. firmę to wymieniaja oni scalaki od grafiki na tych płytach ,kwestia tylko czy się opłaca w stosunku do zakupu nowej płyty./+owej < nieszczęsnej>przejsciówki
  • Level 10  
    lisek wrote:
    jak pisałem na tą ang. firmę to wymieniaja oni scalaki od grafiki na tych płytach ,kwestia tylko czy się opłaca w stosunku do zakupu nowej płyty./+owej < nieszczęsnej>przejsciówki

Lisku jeśli dało by rade wymienić układ graficzny albo zrobić przejściówkę to jak dla mnie gra warta świeczki, bo co prawda mogę wymienić cały komplet czyli płyta główna, wyświetlacz, inwerter ale to jest koszt 2500 ojro.

Jeśli chodzi o manuale to do na elektrodzie znalazłem do LM ale jest to LM-JK53-22NAP a nie CH