Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor+monitor VDC 1901LBD - ekran świeci, brak wizji

29 Cze 2010 12:49 2537 5
  • Poziom 22  
    Sprzęt jak w temacie, przywieziony z Włoch, po włączeniu ekran świeci, brak wizji (brak szumów), brak fonii, nie działa również jako monitor. Napięcia z zasilacza wydają się być ok.(brak schematu, a więc jest to tylko przypuszczenie).
    Stwierdziłem brak napięcia zasilającego stabilizatory U30 i U31. Mam więc pytanie - czy ktoś spotkał się może z podobną usterką i wie z którego napięcia (prawdopodobnie 5V jednak po druku nie mogę tego zlokalizować) powinny być zasilone, a może jakiś fragment schematu.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    Takich wynalazków jest mnóstwo. Tak ciężko podać podstawowe informacje o budowie?
    Nazwa zasilacza /pewno LS1904007/, nazwa main lub scalaki na niej.
    Podobne do VDC Tech są Nordmende i inne składaki.
  • Poziom 22  
    Faktycznie nie podałem informacji o budowie które ułatwiłyby identyfikację i ewentualną podpowiedź- przepraszam.
    Oto one:
    Zasilacz zgodny z przypuszczeniem czyli LS194007
    Nazwa płyty (taką znalazłem)
    HudsonII+NEC DVB-T/Analog
    2008.07.31 V2.0
    Scalaki na niej (poza procesorem pod radiatorem)to:
    NEC D61216GJ 100
    0807KP007
    NEC D61541GB
    0819KP400
    Samsung K4S641623K-UC60
    EN29LV800AB-70TCCP
  • Poziom 22  
    Dodam jeszcze, że podanie bezpośrednio zasilania 5V na układy U30 i U31 nic nie zmienia w zachowaniu odbiornika czyli prawdopodobnie oprócz tych układów to samo napięcie zasila jeszcze jakieś inne elementy. Może ktoś miał podobny przypadek?.
  • Spec od monitorów
    Jakie to sastabilizatory? owe stabilizatory U30 i U31
    Co na nich pisze?

Pod radiatorem będzie scaler, zaś procek to D61216GJ (uPD61216GJ)

Zassaj datashet od procka i zobacz nap. na jego pinach.

Jakie scalaki masz w zasilaczu?
  • Poziom 22  
    Witam,

przepraszam że dopiero dzisiaj odpisuje ale nie miałem czasu zajmować się tym telewizorkiem.

Dzisiaj pomierzyłem napięcia, te stabilizatory to l1117 (3,3V) i drugi stabilizator na napięcie 1,5V. Na ich wejściu nie było napięcia, po dokładniejszych pomiarach zlokalizowany został uszkodzony tranzystor i wymieniony. Teraz na układy NEC, Samsunga i pamięć 29lV800 poprawie przychodzi napięcie 3,3V oraz 1,5V. Mimo tego ciągle biały ekran.

Niestety, nie udało mi się znaleść datasheeta do tego procesora (D61216), może ktoś ma i może się podzielić?

A może jakieś inne sugestie? Procesor i pamięć teraz się grzeją (nie tak żeby ich nie dotknąć, są po prostu ciepłe), wcześniej przy braku napięcia były zimne.

Pozdrawiam.