Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prośba o dosyć skomplikowane makro do porównywania Excel

aress_86 29 Cze 2010 12:49 1150 1
  • #1 29 Cze 2010 12:49
    aress_86
    Poziom 8  

Witam

Mam taki o to problem. Mam dwa arkusze w jednym jest tabela produktów sklepu ktora bedzie eksportowana do csv a pozniej do sklepu internetowego. Co pare dni z hurtowni dostaje podobna tabele z aktualnymi produktami ktora jest w arkuszu 2. I teraz moje pytanie/prosba ktos ma/zacznie/pomoże w stworzeniu makra ktore by porównywało oba te arkusze.
    Porównania:

1. Czy produkt z 1 arkusza znajduje sie na arkuszu 2.
    - Jezeli jest to czy cos sie zmienilo w wierszu zawierajacym ten produkt. Chodzi głownie o cene i ilosc stanu magazynowego. Jesli sie zmienilo to zeby przekopiowalo wartosci z arkusza 2 do 1 w kolumnie z cena i stanem magazynowym.
    - Jezeli go nie ma to niech np pokoloruje wiersz w arkuszu 1 zawierajacy ten produkt (pozniej go usunę ręcznie).
    2. Niech jeszcze sprawdzi czy produkt z arkusza 2 znajduje sie w arkuszu 1 jezeli nie ma go to niech pokoloruje wiersz w arkuszu 2 z takim produktem.

Produkty identyfikowane sa przez "kod produktu" w arkuszu 1 i "kod ERP" w arkuszu 2. Kolejnosc produktow za kazdym razem bedzie rozna.

O to moj problem/prosba. Jak ktos chociaz zacznie to ja sobie pozniej pokombinuje sam bo jakas tam znikoma zanjomosc vba mam tylko problem mam z zaczeciem tego.

Pozdrawiam
    Z gory wielkie dzieki za jakakolwiek pomoc.

0 1
    Załączniki:
  • #2 29 Cze 2010 13:39
    Gsambit
    Poziom 2  

Witam,

Jak by tu odpowiedzieć ...
    Nie będę pisał tutoriala z VBA - ani czas ani miejsce.
    Jeżeli chcesz się nauczyć VBA to sporo materiałów jest w necie.

Jak ma działać makro ?

Punkt 1) "Czy produkt ...."

Dwie pętle (for /while).
    Pierwsza (produkt po produkcie) pobiera informacje na temat szukanych danych.
    Druga szuka danych z pierwszej pętli w drugim arkuszu i wykonuje operacje które opisałeś

Punkt 2) "Niech jeszcze ..."

Tak samo jak w punkcie 1) tylko w przeciwnym kierunku :D

Zacznij Coś robić.
    Miej problemy i o nich napisz.

0