Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DAIKIN RR71B8W1B awaria systemu wysokiego ciśnienia

Sodekso 29 Jun 2010 14:21 4832 9
    Sodekso
    Level 11  
    Witam
    Mam problem z klimatyzatorem w serwerowni.

DAIKIN RR71B8W1B / FHQ71BVV1B
    Wygenerowany błąd "E3" "awaria systemu wysokiego ciśnienia"
    wg.instrukcji
    -brak przepływu powietrza lub brudny skraplacz/wymiennik.

Otóż.
    Skraplacz/wymiennik czysty,wentylator działa.
    Ilość czynnika w normie.
    Po skasowaniu klima działa 1-2 dni i znów to samo , E3.
    Czy ktoś wie gdzie szukać przyczyny?
    serwisant73
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Tak . W skraplaczu . Wyczyść go odpowiednią chemią . Coś siedzi między lamelkami i skutecznie tłumi przepływ powietrza.
    Sodekso
    Level 11  
    Na chwile obecną:
    wezwałem serwis autoryzowany,twierdzili to samo co kolega wyżej,mówiłem przez telefon, ze nie mają racji.
    Przyjechali,umyli skraplaćż/wymiennik i....? nic to nie dało,po 2 minutach pracy ten sam błąd.
    Sprawa wygląda tak, że wentylator na 1-szym biegu działa normalnie,natomiast przy próbie załączenia 2-go biegu wyłącza sie,a sprężarka dalej pracuje.itd.,,itd.wymiennik nie schłodzony i wywala błąd.
    We wtorek klejna wizyta serwisu.
    serwisant73
    VIP Meritorious for electroda.pl
    O problemach z wentylatorem skraplacza nic kolega nie wspominał , więc i ja o tym nie pomyślałem. Może to być przyczyną tego stanu przy obecnych temperaturach . Wentylator na pierwszym biegu po prostu sobie nie radzi .
    Sodekso
    Level 11  
    Bo to serwis swtwierdził, ze wentyl nie rusza na drugim biegu.
    Obecne temperatury niemają nic do rzeczy,skraplacz wisi na zamknietej hali,temperatura w hali nie przekracza 25 stopni.
    Mam w obsłudze 39 DAIKIN-ów.Już kilka lat.Generalnie niema problemów,ten powyższy wyskoczył niedawno.
    Jednak podejście serwisu autoryzowanego mnie wzrusza.
    Tak jak napisałem w pierwszym poście.
    Wymiennik czysty,czynnik w normie.a serwis i tak swoje.Zresztą kolega wyżej też uważał, że wymienniik do czyszczenia.
    Wygląda na to, że nie jest to "tradycyjna"usterka skoro wymycie wymiennika przez serwis nic nie dało, ale została podważona moja fachowość.Mam ukończony kurs obsługi DAIKIN, byłem w Poznaniu na szkoleniu.
    Z jakiegoś powodu wentylator nie włącza się na drugim biegu i to jest przyczyna.
    Kolejna wizyta serwisu we wtorek.Dam znać co i jak.
    crizz100
    Level 15  
    Widzę kolego że jesteś elektrykiem więc powinieneś sobie poradzić
    Sodekso
    Level 11  
    No niestety,musiałem sobie poradzic "po polsku"
    Podłączyłem wentylator na najwyższych obrotach pod zacisk sprężarki.
    Teraz załącza/wyłącza sie razem ze sprężarką.

Niewiem czy płyta głowna jest do wymiany,może jakiś przekaźnik od wentylatora .Musiałem sobie poradzić w ten sopsób.
    klon
    Level 11  
    Jak się nie włącza 2 wentylator to jest uszkodzony przekaźnik wentylatora , największa wada 2 wentylatorowych urządzeń daikin, już nie jeden wymieniłem .

Przypominam koledze o 15 punkcie regulaminu !
    mod.serwisant73
    crizz100
    Level 15  
    W tym modelu nie ma żadnych przekaźnikow od wentylatora
    Mefikowy
    Level 10  
    Ja bym najpierw sprawdzil przekaznik kierujacy biegami wentylatora oznaczony: S1PH- pressure switch czy na pewno gdy ma zmienić bieg to reaguje a jesli tam Ok to sprawdzilbym styki magnetyczne od biegu 2-giego i 3-ciego czyli odpowiednio: K6R, K5R.

Gdybys nie podal objawow nie przelaczania biegu to blad sugerowalby zabrudzenie/zla ilosc czynnika i w takim wypadku wymienilbym czynnik wbijajac wlasciwa ilosc (odczytana z tabliczki+dodatki jesli dluga instalacja) z wagi ale skoro tak to przy pradach trzeba szukac.

pozdrawiam