Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe Opowie軼iSerwerowe Opowie軼i
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Samsung LE32M71B po這wa ekranu ciemniejsza

29 Cze 2010 16:54 14644 23

• Poziom 15  
    Witam, TV jak w temacie, po upadku, wszystko jest OK tylko lewa po這wa, dok豉dnie po這wa jest nieco ciemniejsza, lub jak kto woli prawa ja郾iejsza.
    Dziwne jest to 瞠 podczas wy鈍ietlania telegazety wszystko jest OK, idealna jasno嗆 na ca造m ekranie.
    Z陰czki przepatrzone, naginanie MB i T-con nie pomaga.

Prosz o info, pozdrawiam.
  • Serwerowe Opowie軼iSerwerowe Opowie軼i
  • Poziom 24  
    Cytat:
    Z陰czki przepatrzone, naginanie MB i T-con nie pomaga.

To ponaginaj jeszcze inverter i jak nie pomo瞠 to naginaj do serwisu.
  • Poziom 33  
    Kolego zobacz sobie czy nie masz zimnych lutow ns trafkach HV (przelutuj caly inwerter)tego inwertera co nie daje luminacji (master badz slave), bo przeciez TV po upadku...
    Telegazeta i obraz z niej naklada sie na tresc obrazu i jezeli jest wlaczona to raczej nie zauwazysz roznicy w jasnosci ekranu.

• Poziom 15  
    Panowie, nie ma mowy o usterce inwerter闚, zar闚no na "郾iegu", menu, obrazie z analogu, AV czy hdmi ta usterka jest widoczna niesamowicie. Natomiast po w陰czeniu txt ta usterka znika, po prostu nie istnieje.

W tym po軼ie:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1420883.html

kolega mia podobny problem, tylko nie z jaskrawo軼i /a w zasadzie kontrastem chyba/ a z odwr鏂eniem tre軼i obrazu.

Ta linia jest idealnie na 鈔odku, grubo軼i jednego pixela, nadal twierdz 瞠 nie winne s tu inwertery.

:arrow: aruna dyndane - serwis prowadz sam tylko niekoniecznie specjalno軼i s telewizory....

Pozdrawiam.
  • Poziom 24  
    Cytat:
    aruna dyndane - serwis prowadz sam tylko niekoniecznie specjalno軼i s telewizory....

Ano w豉郾ie, tak te my郵a貫m. Inaczej napisa豚y ju w pierwszym po軼ie, co w tym powy瞠j. Jak uszkodzenie powsta這 po upadku to szuka trzeba uszkodzenia mechanicznego, p瘯ni皻a 軼ie磬a, mo瞠 jaki smd odpad lub p瘯 lut przy nim. Nie zawsze musi by reakcja na wyginanie p造ty, zw豉szcza jak p瘯ni皻a 軼ie磬a. W tym przypadku gotowej recepty raczej nie otrzymasz.
  • Serwerowe Opowie軼iSerwerowe Opowie軼i

• Poziom 15  
    Dlatego te pytam fachowc闚 w jakim obr瑿ie szuka usterki, jestem prawie pewien 瞠 to t-con, jutro przelutuj BGA na nim i zobaczymy.

Pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    Panel uszkodzony jak dla mnie Przelut BGA raczej nic nie da bo za nim masz jeszcze w w samym panelu fleksy z driverami wierszy i kolumn. Napisz czy obraz w tej zaciemnionej czesci jest spowolniony np jak zapuscisz muchy bo teletext jest statyczny wiec bedzie wygladal zawsze lepiej niz jakikolwiek ruchomy obraz.
  • Poziom 40  
    Je瞠li na TXT jest OK to matryca i inwertery te. Wygl康a 瞠 jest uszkodzenie w cz窷ci analogowej na MB lub zasilaczu.

• Poziom 15  
    Tu:
    Link

kolega opisuje identyczny problem ale niestety nie napisa jak si to zako鎍zy這.

obraz nie zwalnia na 瘸dnej z po堯wek, a na txt jak napisa貫m problem nie wyst瘼uje, nie ma mowy o niedojrzeniu czego, po prostu jest idealny. Wydaje mi si 瞠 sygna txt jest po prostu "dalej" do陰czany ju za wadliwym sterownikiem, opisze co pomog這 przelutowanie t-con.

Pozdrawiam.
  • Poziom 40  
    Cz窷 analogowa tv konczy si na scalerze a z niego ju wychodzi tylko sygna cyfrowy a ten podobno dzia豉 OK. Tamten link dotyczy innego tv z inn matryc bez opisu jak dzia豉 na txt. Grzanie tcon to ryzyko 瞠 co uszkodzisz a uszkodzenie jest w innym miejscu. Czy zosta豉 sprawdzona opcja w menu bo w niekt鏎ych tv jest dla por闚nania dzielenie obrazu na dwie cz窷ci. Nale篡 poda czy przej軼ie z ja郾iejszej do ciemniejszej jest 豉godne czy ostre i czy wyst瘼uje dok豉dnie w po這wie.

• Poziom 15  
    Dzi瘯uj za zainteresowanie si moim problemem.

Jak ju napisa貫m linia jest idealnie na 鈔odku, ostra i wyra幡a, fakt pomy郵a貫m o funkcji TV /samsung w ten spos鏏 pokazuje jak dzia豉 100Hz/ ale reset w service mode nie pom鏬. Pami皻ajmy 瞠 sta這 si tak po upadku.

Pozdrawiam.

PS. TV ma funkcj obraz i txt i linia podzia逝 obrazu i tekstu jest w豉郾ie t lini kt鏎a dzieli jasno軼i, co wi璚ej tre嗆 telegazety na這穎nej na obraz /przezroczysto嗆/ jest r闚nie w porz康ku, pod telegazet natomiast jest podzia jasno軼i.
  • Poziom 40  
    W陰czanie por闚nywania powinno by w menu dla u篡tkownika. Czy TXT jest OK gdy jest wy鈍ietlany na pe軟ym ekranie czy tylko gdy jest na po這wie.

• Poziom 15  
    TXT jest zawsze poprawnie, na ca這軼i jako samo, na po這wie, i jako na這穎na na obraz.

Panowie wyja郾ijcie mi prosz jeszcze nazewnictwo, czy logika matrycy czyli p造tka do kt鏎ej dochodzi tasiemka z MB a odchodz cztery flexy do matrycy to T-con? bo wg ASWO nie. Mo瞠 ja co 幢e nazywam, prosz wybaczy TV robi rzadko.

Pozdrawiam
  • Poziom 40  
    Jak oni nazywaj Tcon to nie wa積e, w tym wypadku matryca z tconem jest dobra. Po upadku tv na ty jego mog這 co p瘯n望 na p造cie g堯wnej i sprawdzi czy nie wida jakiej p瘯ni皻ej 軼ie磬i.

• Poziom 15  
    W menu tego TV jest jedynie demo DNIe i za陰czenie go z tego co wiem powoduje w豉郾ie taki efekt, po w陰czeniu w menu wyswietla sie info o DNIe ale nic si nie zmienia, czyli jednak uk豉d DNIe na MB trzeba przegl康n望.
    B璠zie ci篹ko bo p造ta warstwowa...

Pozdrawiam.
  • Poziom 40  
    To wygl康a na to 瞠 uszkodzenie na MB powoduje 瞠 nie wy陰cza si demo mimo 瞠 w menu si wy陰cza. Szuka p瘯ni皻ej 軼ie磬i na MB pewnie w okolicy wystaj帷ych na zewn徠rz obudowy gniazd.

• Poziom 15  
    Z tego co mi przekazano TV upad na twarz z kablami pod陰czonymi z ty逝, gniazdo antenowe jest mocno wygi皻e wi璚 zgadza這by si.

O efektach powiadomi, pozdrawiam.

• Poziom 15  
    Witam, podstawiona p造ta g堯wna, niestety problem pozosta....

Pozdrawiam.
  • Poziom 40  
    Nale篡 zamie軼i zdj璚ia obrazu z niego gdy ekran wy鈍ietla OSD i podobno jest wtedy OK i bez OSD. Wygl康a 瞠 to nie sprawa demo a raczej s豉by kontakt jednej flexy z Tconem.
  • Poziom 33  
    Wydaje sie, ze sam sobie odpowiedziales na pytanie na poczatku-moze byc logika matrycy, kolega mial przypadek w takim samsungu, ze caly obraz sie po kilkunastu minutach przyciemnial i ponoc po zidentyfikowaniu usterki okazalo sie ze lezal panel. Moim zdaniem, zeby winne byly fleksy, to musialyby sie odkleic dwie naraz (polowa ekranu)co jest mniej prawdopodobne. Ciezko powiedziec cos bez zdjec. Szkoda, ze tasmy od pl. driverow do T-con sa takie krotkie, gdyby bylo inaczej po prostu przestawilbys miejscami i mialbys postawiona diagnoze usterki ...:D

• Poziom 15  
    satgal napisa:
    Nale篡 zamie軼i zdj璚ia obrazu z niego gdy ekran wy鈍ietla OSD i podobno jest wtedy OK i bez OSD. Wygl康a 瞠 to nie sprawa demo a raczej s豉by kontakt jednej flexy z Tconem.

Nigdy nie napisa貫m 瞠 OSD jest OK. Poprawnie jest tylko na telegazecie.
    Flexy przegl康n掖em, wg mnie s nienaruszone.

Prosi豚ym jeszcze o u軼i郵enie: czy T-con to logika matrycy?

Tak jak pisa貫m poprzednio, po w陰czeniu demo DNIe nic si nie zmienia poza pojawieniem si napis闚 o pracuj帷ym demo DNIe. Czyli jednak co musi by z tym wsp鏊nego.

Pozdrawiam.
  • Poziom 40  
    Logika to tcon. Matryc obs逝guj 2 flexy w pionie, je瞠li na jednej pogorszy si kontakt to b璠zie r騜nica w obrazie przebiegaj帷a dok豉dnie przez 鈔odek jego. Flexy s zaci郾i皻e w z陰czach na tcon oraz na listwie. Mia貫m taki przypadek 瞠 zacisk na listwie pod metalow ramk matrycy zle kontaktowa z ni i by dok豉dnie taki efekt.
  • Poziom 33  
    satgal napisa:
    Matryc obs逝guj 2 flexy w pionie.
    Myslalem, ze kolega pisal powyzej ze cztery:D

• Poziom 15  
    satgal napisa:
    Logika to tcon. Matryc obs逝guj 2 flexy w pionie, je瞠li na jednej pogorszy si kontakt to b璠zie r騜nica w obrazie przebiegaj帷a dok豉dnie przez 鈔odek jego. Flexy s zaci郾i皻e w z陰czach na tcon oraz na listwie. Mia貫m taki przypadek 瞠 zacisk na listwie pod metalow ramk matrycy zle kontaktowa z ni i by dok豉dnie taki efekt.

W mojej matrycy flexy id帷e od Tcon s przylutowane do p造tek pod blach matrycy.
    Wszystko sprawdzone, nic si nie odlutowa這. Mam w tej chwili drugiego Samsunga LCD i po wlaczeniu DNIe jest identyczny efekt jak na popsutym. R闚nie po w陰czeniu TXT DNIe wy陰cza si. Niestety p造ta i Tcon inne wi璚 nie podstawie.

Czuj 瞠 jednak matryca le篡, brak mi ju pomys堯w...

Pozdrawiam.