Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Junkers WRP 250-8 KG Zapłon przy dużym przepływie wody

29 Jun 2010 19:06 6740 15
  • Level 2  
    Witam

Mam problem z w/w podgrzewaczem polegający na tym, że iskra zapłonu pojawia się dopiero przy bardzo dużym przepływie wody. Czy można to jakoś wyregulować, coś przeczyścić? Proszę o pomoc.

--
    pzdr Arek
  • Level 24  
    Turbina ,wezwij serwisanta.
  • Level 2  
    Orientujesz się ile może mnie to kosztować?
    Może wcale nie opłaca się naprawiać?
  • Level 13  
    Cena katalogowa hydrogeneratora (tak się nazywa oficjalnie o czym serwisant, specjalista powinien wiedzieć) 258,03 PLN brutto. Jak masz wątpliwości sprawdź na www.....

Moderated By mirrzo:

Usunąłem link reklamowy
    mod - mirrzo

• Level 2  
    Dodam jeszcze, że nie tylko chodzi o zapłon przy dużym przepływie, ale także o samo palenie się palnika głównego. Gdy przykręcę kurek wtedy gaśnie.
  • Level 24  
    Nie 258,03 tylko 242,11. Masz złe wiadomości .Ale u serwisanta.
  • Level 2  
    A teraz już w ogóle nie ma iskry :-(

• Moderator on vacation ...
    Jeżeli masz miernik, odepnij przewody od hydrogeneratora i po odkręceniu wody sprawdź napięcie. Ma być ok. 1,5 V
    Jeżeli nie ma iskry i gaśnie w czasie pracy, to generator. Jeżeli nie zapala palnik główny, a pali pilot, może być regulator przepływu.
    Ostatecznie też sterownik.
    Tak czy inaczej bez serwisu nie poradzisz.
  • Level 13  
    akwedukt wrote:
    Nie 258,03 tylko 242,11. Masz złe wiadomości .Ale u serwisanta.

Jeżeli oficjalny cennik Junkersa się myli to podaję dane :8 707 406 104 0 Hydrogenerator 211,50PLn netto, 258,03 brutto. Jeżeli serwisant daje rabat od ceny katalogowej to jego sprawa. Ale sobie doliczy dojazd i robociznę wyższą i to się zrekompensuje.

Dodano po 10 [minuty]:

mirrzo wrote:

Cena katalogowa od serwisanta 110 PLN + usługa i dojazd.

Cena katalogowa System Gaz: 8 705 705 009 0 Regulator ilości wody (WRP250-8KG) 40,98PLN netto, 50,00PLN brutto.

Moderated By mirrzo:

Bez nazw własnych. Reszta na PW
    mod - mirrzo

• Moderator on vacation ...
    gazokizior wrote:

Cena katalogowa System Gaz: 8 705 705 009 0 Regulator ilości wody (WRP250-8KG) 40,98PLN netto, 50,00PLN brutto.

Masz rację, moje przeoczenie.
    Jednak nie ma czegoś takiego jak cennik systemgaz z takimi danymi. To tylko plagiat cennika junkersa.
  • Level 13  
    Panie ..., ma pan rację. Mój skrót myślowy polegał na tym, że ceny części zamiennych do Junkersa w firmie System Gaz są cenami katalogowymi z oficjalnego i aktualnego cennika firmy Junkers. Cennik ten obowiązuje wszystkich jednakowo (serwis, serwisantów i firmy sprzedające części zamienne. Chyba, że ktoś chce sprzedawać po wyższych cenach).
    Pisanie o plagiacie jest nieuprawnione i jest nadużyciem.

Moderated By mirrzo:

Bez nazw własnych.

• Level 24  
    Czyżby kolega ,,gazokizior,, miał jakąś umowę z SG.
  • Level 10  
    wiec gy nie ma iskry przy dużym przepływie wody najlepiej skręcić przepływ na mniejszy bo przy ustawieniu przepływu wody na min to urządzenie potrzebuje około 3 l. wody na minutę a przy maksymalnym ułożeniu pokrętła potrzebuje około 6 l. wody na minutę ,więc najprawdo podobniej możesz mieć zasłabe ciśnienie wody spowodowane zarośniętymi rurami i brudnymi filtrami. ale to nie wykucza uszkodzonej turbiny... polecam sprawdzić filtry wodne i skręcić przepływ na mniejszy jak nie pomoże ,jak przepływ jest dobry to będzie turbina
    więcej informacji na...
    www....
    Proszę poprawić błędy pisowni.
    Tutaj się nie reklamujemy. Usunąłem odnośnik.
  • Level 24  
    Przy min.4,5l/min a max. 11l/min. coś masz złe informację.
  • Level 18  
    aru87 wrote:
    Witam Mam problem z w/w podgrzewaczem polegający na tym, że iskra zapłonu pojawia się dopiero przy bardzo dużym przepływie wody. Czy można to jakoś wyregulować, coś przeczyścić? Proszę o pomoc. pzdr Arek

portlaoise wrote:
    ...polecam sprawdzić filtry wodne i skręcić przepływ na mniejszy jak nie pomoże ,jak przepływ jest dobry to będzie turbina...

Też bym to polecał sprawdzenie filtrów, regulatora itp. A ceny części zamiennych łatwo sprawdzić w udostępnionym aktualnym L i n k firmowym (Junkersa) cenniku części zamiennych Junkers Bosch. Albo można też zadzwonić do producenta i wypytać się o cenę hydrogeneratora na podstawie cennika udostępnionego przez System Gaz i wszystko będzie jasne. Jeśli aru87 nadal będziesz miał trudności w zdiagnozowaniu usterki lepiej wezwij serwisanta z uprawnieniami i wiedzą.