Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka do 1500zł - co polecicie?

29 Jun 2010 21:27 4633 12
  • Level 10  
    Witam

(jestem osobą kompletnie nie znającą się na pralkach)

Planuje kupić (na raty w jakimś RTV EURO AGD, czy w innym Media Markt) pralkę.
    Ważne, aby była tzw. na lata, czyli po 5 latach dalej na chodzie i była tania w naprawie.

Jeżeli chodzi o cenę to...
    nie wiem - tak by nie było za drogo (myślę że tak z 1000zł - będzie brana na raty).
    Słyszałem żeby szukać pralki z rozbieralnym zbiornikiem (co to jest to nie bardzo wiem).

Dodam, że posiadam obecnie 13 letnią Whirlpool AWM 243 - 5 0 0, tylko się z niej leje (była podejmowana próba naprawy, ale raczej nic z tego).

Z góry dziękuje za odpowiedzi.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • User removed account  
  • Level 10  
    O to się bardzo zdziwiłem jak ta "technologia" poszła do przodu. No ale teraz wszystko robią na kasę...

A jak by kupić coś z 5-cio letnią gwarancją?
  • Level 20  
    Zobacz pralki Gorenje na stronie producenta.Słyną z trwałości i są rozbieralne więc może warto zwrócić uwage na nie
  • Level 13  
    regist88 wrote:
    A jak by kupić coś z 5-cio letnią gwarancją?

to dalej jest na miesiące tylko, że przez 5 lat ktoś będzie przyjeżdzał co parę miesięcy, by to reperować. :D
  • Level 10  
    Dobra widzę że do 1000zł to nie bardzo jest w czym wybierać.

Podbijam do 1500zł

Co powiecie o tej:
    GORENJE WS 50149

Z góry dzięki za odpowiedź
  • Level 20  
    Najnowszy model z funkcją Steril Tub. Bardzo dobra z najważniejszymi programami m.in.Bawełna krótki 30 stopni ,który trwa 17 min.
  • Level 12  
    Nie przesadzałbym z tym, że za 1000 złotych pralki sa na miesiące a nie na lata. Mam pralkę właśnie taką poniżej tysiaka i działa mi już drugi rok bez problemu. Za 1500 tym bardziej kupi się coś dobrego. Nawet boscha można dostać poniżej 1000 a to jest przecież dobra marka :P
  • User removed account  
  • Level 16  
    Nieprawda.

Z Boscha mam info, ze te tanie pralki z serii WAA są z Łodzi. Wada taka, ze maja nierozbieralny zbiornik, wiec łożysk się nie wymieni bez wymiany zbiornika. Żeby było śmieszniej to chińskie są te Bosche po około 2tys :).

Ja kupiłem kilka dni temu Boscha WAE 20160PL. Zdaje się, że już go wycofują z produkcji (produkowany od kilku ładnych lat). Następcą ma być WAE 20163PL. MA kilka dodatkowych bajerów, ale szkoda mi było dopłacać ponad 100zł za to. Poza tym z tego co się naczytałem 20160 to sprawdzony model. Zakupiłem za 1090zł z transportem. Pierze świetnie, jedyna jej wada, to taka, że ma tak bęben ułożyskowany, że przy wirowaniu po prostu gwiżdże jak silnik odrzutowy :).
  • Level 10  
    No i właśnie o to chodzi żeby miała rozbieralny zbiornik...

A jakie marki polecicie?
  • Level 10  
    Co powiecie o pralkach LG z silnikiem indukcyjnym ? LG to wprowadziło (Direct Drive) ale niektóre modele Electroluxa i Boscha tez to mają, tylko nie wiem które.
  • Level 32  
    Polecam pralki indesit,ariston z 5 letnią gwarancję,a potem jak się zepsuje to
    należy kupić nową.Niestety większość firm już robi jednorazówki ze względu na koszty.