Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zbyt duże ciśnienie w układzie chlodzenia Renualt Scenik

29 Cze 2010 23:47 3286 10
  • Poziom 12  
    Witam.
    Jesten posiadaczem samochodu Renualt Scenic 1,6 8 zaworowy. Dwa miesiące temu mechanik wymienił w moim aucie uszczelke pod głowicą z powodu wycieku oleju na zewnątrz. W ciągu tych 2 miesięcy autko sprawowało się super.Dzisiaj zauważyłem że wytwarza się ciśnienie w zbiorniku wyrównawczym no i płyn chlodniczy zalewa swiece zapłonowe, dodam że 2 miesiące temu przed wymianą uszczelki mechanik twierdzi że głowica została splanowana. Zwiąsku z tym mam pytanie dlaczego się wytwarza tak duże cicnienie w układzie chłodniczym.Czyżby znowu strzeliła uszczelka pod głowicą??? I czy jest to możliwe a żeby po 2 miesiącac doszło do uszkodzenia owej uszczelki??? Tym barzdziej że nie doszło do przegrzania silnika z mojej strony.
    Pozdrawaim:-)
  • Poziom 16  
    Jak sprawdziłeś to ze wytwarza się to zbyt wysokie ciśnienie? Możesz jeszcze dokładniej opisać to zalewanie świec płynem?
  • Użytkownik obserwowany
    KAROL1138 napisał:
    Możesz jeszcze dokładniej opisać to zalewanie świec płynem?

Opisz co sie dzieje z tym zalewaniem , czasami w 16v zalewa świece ale w 8v ?
  • Poziom 12  
    Sprawdziłem że wytwarza się ciśnienie w zbiorniku wyrównawczym,potym jak go odkręcam płyn rosnie i ciśnienie wyrzuca go na zewnątrz.No i węże są tak twarde jak by chciały zaraz się rozerwać. A co do zalewania świec. To gdy auto chodzi na niskich obrotach przestają one palić dopiero palą wtety gdy silnik pracuje na wyżych obrotach. Dodam że swiece zostały wymienione i na wszystkich z nich jest iskra:-) Pozdrawiam!
  • Użytkownik obserwowany
    Ja bym powiedział że albo słaba iskra, albo padniętre świece, albo nieprawidłowa mieszanka.
    Wszystko łatwo sprawdzić.
  • Poziom 39  
    Obecnie wszystkie układy chłodzenia mamy nadciśnieniowe, więc pomiar ciśnienia wyjaśni wszystko. Czym zalewane są te świece?
  • Poziom 12  
    Witam ponownie:-)
    Dzisiaj mechanik zdemontował głowice i jednak się okazało że walnęła uszczelka. Pytanie tylko dlaczego skoro 2 miesiące temu była wymieniana? Mechanik twierdzi że owa uszczelka był wadliwa.
    Pozdrawiam:)
  • Poziom 35  
    Jeżeli nie wadliwa uszczelka to przegrzany silnik pomiędzy naprawą a ponowną awarią,przy prawidłowo wykonanej usłudze nic innego nie wchodzi w grę ,ale może jestem w błędzie?
  • Poziom 12  
    Dziękuję za odpowiedz. Silnik napewno nie był przegrzany:-) Myślę że mechanik chyba ma racje że to wina wadliwej uszczelki.
    Pozdrawiam:-)
  • Poziom 22  
    Blok silnika "zwichrowany".Pomijam oczywiście winę samej uszczelki i błędy przy dokręcaniu głowicy.
  • Poziom 12  
    Wczoraj odebrałem autko od mechanika. Naprawił je w ramach reklamacji:-) Sam nie wiedział jaka była przyczyna ponownej wymiany uszczelki. Możliwe że uszczelka była wadliwa, taką mam nadzieje i oby ta nadzieja się sprawdziła:-) Narazie jest wszystko Ok i mam nadzieje że tak pozostanie. Uważam temat za zamknięty. Wszystkim bardzo dziękuję za wypowiedzi:-)
    Pozdrawiam !!!