Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ALFA AWUS036NH 2W - jaka antena kierunkowa?

dgproject 30 Cze 2010 00:05 2689 2
  • #1 30 Cze 2010 00:05
    dgproject
    Poziom 11  

Witam,
    Od kilku miesięcy jestem posiadaczem adaptera WI-FI USB o mocy 2W.
    Na standardowej antenie z zestawu wykryłem bez problemu sieci znajdujące się w odległości ponad 100m.
    Zbudowałem już kilka anten kierunkowych z których jestem jak na razie zadowolony, lecz nie jestem pewny czy oby za bardzo nie zaśmiecam eteru anteną którą używam.
    Aktualnie używam anteny kierunkowej zrobionej z puszki metalowej po kawie do połączenia z routerem znajdującym się w odległości 250m w polu widocznym Fresnela w oknie znajomego, przetestowałem także antenę Yagi własnej roboty o mocy ok. 14 dBi, która wydaje mi się jednak zbyt duża by wystawić za okno.
    Przymierzam się jednak do budowy anteny panelowej 12 dBi z racji jej małych gabarytów, lecz czy ta będzie się lepiej sprawowała?
    Proszę o pomoc w doborze rodzaju anteny.
    Pozdrawiam.
    Link

0 2
  • #2 30 Cze 2010 20:03
    BANANSONGIEWICZ
    Poziom 18  

Panele są dla mnie lepsze od yagi ale najpierw zadaj sobie pytanie "czy umiem go prawidłowo zbudować?". A tą Alfą to zakłócasz eter w "sąsiednim województwie", szkoda sąsiadów.

0
  • #3 30 Cze 2010 23:41
    dgproject
    Poziom 11  

Na linii ognia mojej antenki przetestowałem połączenia z innymi sieciami za pomocą PPC i nie zauważyłem większych zakłuceń, więc co szkodzi spróbować z panelówką :scrambleup:
    A co sądzicie o łatwym w budowie Double Biquad'zie?

0