Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak atmega 8 zmusić do nagrania pilota radiowego w bascomie?

marcin-k 30 Cze 2010 03:56 2375 7
  • #1 30 Cze 2010 03:56
    marcin-k
    Poziom 15  

Jak w bascomie avr opracować algorytm uczenia się pilota radiowego chodzi mi o takie coś mam atmega8 wyświetlacz LCD zwieram jakieś wyprowadzenie przechodzi do nauki podczas nauki działa jak magnetofon nagrywa sekwencje pilota i wyświetla na wyświetlaczu może ktoś zrobił takie coś chciałbym móc zapamiętać pilota czterokanałowego .Jakieś sugestie ,wskazówki ? chodzi mi o sam sposób jak to zrobić z resztą myślę, że sobie poradzę sam.

0 7
  • #2 30 Cze 2010 09:48
    mlassota
    Poziom 18  

Witam
    Jak dokładnie wygląda układ który masz - oprócz Atmega8 i LCD masz chyba jakiś odbiornik RF?
    Jeśli tak to jak on jest podłączony do Atmega8?
    Jeśli pilot wysyła sekwencję np 2-3 bitów i jest ona stała - to nie ma problemu z nauczeniem proca poprzez zapis w eeprom ale jeśli kod jest zmienny będzie to dużo trudniejsze - trzeba znać algorytm zmiany kodu.
    Napisz - narysuj jak wygląda układ - coś pomyślimy

0
  • #3 30 Cze 2010 22:32
    marcin-k
    Poziom 15  

Sygnał z Odbiornika rf podaje przez tranzystor na int0 wyświetlacz LCD zapięty na jakim kolwiek wolnym porcie na razie jest to tylko koncepcja odbiór kodu kod stały chodzi mi głównie jak napisałem wyżej abym mógł poprawnie odebrać jakikolwiek pilot radiowy z stałym kodem mógł go zapisać w epromie tak jak np.w magnetofonie (wierna kopia oryginału) i żebym to mógł wyświetlić na wyświetlaczu LCD w formie np. binarnej

Kropki i przecinki to nie takie straszne stworzenia, proszę z nich korzystać!
    Robak

0
  • #4 09 Lis 2010 13:42
    MeloSeb
    Poziom 12  

Wznawiam temat, też mam pytanie tego typu. Mam zestaw centralnego zamka samochodowego. Pilot ma układ HS1527 i wysyła radiowo dane do centralki. Pytanie jak z samego modułu odbiorczego sczytać te dane w atmedze 8 pisząc program w bascomie. Moduł odbiorczy ma jakieś opisy ale w nic na ich temat w internecie nie znalazłem, natomiast ma wyjścia +5V, GND i DATA. Jak skonfigurować atmege i napisać program.

0
  • #5 09 Lis 2010 17:29
    xury
    Poziom 39  

Podłącz wyjście data do Rx RS232. Oczywiście przez konwerter napięć i zobacz co odbiera. Prawdopodobnie dane będą kodowane Manchesterem. Napisz program dekodujący Manchester (trochę trudne w Bascomie) to zobaczysz co nadaje pilot i jeśli jest to kod stały to dalej już będzie łatwo.

0
  • #6 10 Lis 2010 07:53
    MeloSeb
    Poziom 12  

do xury dzięki za odpowiedź, jeszcze czy mógłbyś popatrzeć na tą notkę katalogową układu HS1527. Tam są pokazane przebiegi które nie wiem w jaki sposób zinterpretować. Byłbym wdzięczny również jak byś napisał schematycznie jak napisać program.

0
  • #7 11 Lis 2010 18:49
    atmeg
    Poziom 14  

Wedlug mnie podstawowe pytanie brzmi - czy posiadacie oscyloskop ? najlepiej cyfrowy. Bez oscyloskopu temat moze byc trudny do zrealizowania . Np. ksztalt przebiegu na wejsciu atmegi , czestotliwosc.

0
  • #8 11 Lis 2010 21:05
    asembler
    Poziom 32  

A moze prosty analizator cyfrowy na PC na złaczu LPT lub COM rozwiazuje ten problem.

1