Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwny wydruk z szyby Ricoh 1035 zostawia tło

30 Cze 2010 08:02 1762 7
 • Poziom 9  
  Witam! Po wymianie bębna i listwy i konserwacji wykonuje mi dziwny wydruk zostawia dziwne tło oraz wywala błąd SC322 .Jeżeli zrobię wydruk liczników wychodzi idealnie.Przesyłam skan. Proszę o pomoc

  Dziwny wydruk z szyby Ricoh 1035 zostawia tło
 • Poziom 25  
  Sc322 Jest to błąd synchronizacji lasera, prawdopodobnie masz brudną szybkę przed skanerem albo zryszyłeś lustra w skanerze. Obstawiam to pierwsze gdyby było to drugie wydruku bądź skanu maszyna by nie przepuściła do końca.

  322 C 1st laser synchronization error
  • The 1st laser synchronization signal
  cannot be detected by the main scan
  synchronization detector board even
  if the laser diodes are activated.
  • Poor cable connection between the
  laser synchronization detector board
  and the LD unit.
  • Laser synchronization detector board
  out of position and angle of reflection
  not correct
  • Laser synchronization detector board
  defective
  • LD unit defective

  Sprawdź połączenia lasera, wyczyść szybkę przed laserem jak nie pomoże wyciąg laser i przeczyść szybki w laserze, tylko nie wyciągaj luster jak coś przestawisz to już sobie nie podrukujesz.
 • Specjalista - kserokopiarki
  a co ma wspólnego z błędem synchronizacji lasera przednia szybka lasera.
  Za bład ten odpowiada raczej czujnik synchronizacji lasera i takie małe zwierciadło w zespole lasera kierujące wiązkę na czujnik.
  Proponuje na poczatek wyczyścic dobrze zespol lasera. I na wszelki wypadek sprawdzić krańcóki klapy prawego boku i przodu odpowiadające za zasilanie lasera.
 • Poziom 25  
  Zanim zabierzesz się do krańcówek możesz w prosty sposób wyeliminować ich uszkodzenie/zabrudzenie - wypnij z plytki lasera żółtą łączówkę i pomierz na przewodach rezystancję przy zamkniętych prawych drzwiach i ręcznym załączeniu kompletu switchów na drzwiach przednich. Powinieneś mieć czyste zwarcie, podociskaj tez w trakcie pomiaru prawe drzwi kilkakrotnie na wysokości switchów i zobacz czy Ci nie pływa rezystancja. Piotr_krak - co za problem z wyjęciem luster i ponownym złożeniem zespołu lasera do kupy? Robiłem to nie raz, jedyne o czym trzeba pamiętać to mały kwadratowy kolimator (pierwsze szkło na drodze wiązki lasera w zespole trzymane metalową obejmą i blachowkrętem) - po ew. wyjęciu musi być ustawione dokładnie w tej samej pozycji, czyli kropką farby na jednej z krawędzi musi patrzeć w kierunku tylnej części zespołu, kropka przy górnej krawędzi kolimatora. Można to ustawić na 8 różnych sposobów, jednak tylko ten jeden jest prawidłowy. Powodzenia
 • Poziom 25  
  gasior jak sam piszesz dla tego co ma styczność to żaden problem z wyjęciem luster, ale dla kogoś kto robi to pierwszy raz może być problematyczne. Sądząc z postu autora skoro pyta się o błąd SC322 jest że tak powiem początkującym w tym temacie ;) więc dla niego może być problemem poustawianie tego w całość. Praktyka czyni mistrza więc życzę owocnej pracy.
  P.S. Daj znać jak Ci poszło.
 • Poziom 9  
  Witam po wyczyszczeniu lasera zaczeło mi teraz wywalać SC326 jak położę kartkę na szybę to zrobi mi pół strony i potem jest wywalenie błędu, ale te pół kopi jest idealnej jakości.Rezystancja jest ok. Co dalej pomocy koledzy.
 • Specjalista - kserokopiarki
  to nie duzo sie poszedłeś do przodu bo błąd ten to praktycznie to samo co poprzedni tylko odnosi się do drugiego sygnału synchronizacji.
  A może po prostu "zwichrowała" ci się obudowa lasera tak jak zdarzało sie to dośc czesto w aficio350.
  spróbuj poluźnić prawą srubkę mocującą zespół lasera do kopiarki - podłóż pod zespół lasera przy tej śrubie płaski śróbokręt podnieś lekko do góry cały zespól lasera i dokręć śrubkę może pomoże
 • Poziom 15  
  pasy wzdluz na kopi to synchronizator lasera, powtarzanie obrazy to walek grzejny lub zuzyty czyscik rolki dociskowej :) pozdrawiam