Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomoc przy projektowaniu LED FLUX RGB

30 Cze 2010 13:38 4583 11
  • Poziom 14  
    Witam!
    Mam flux'y rgb. Chciałbym zaprojektować płytkę ale nie umiem. Potrzebuję aby 9 diód było umieszczone na płytce obok siebie w polach 3x3 (ułożone w taki kwadrat) od dołu były rezystory SMD (w obudowie 1206). Od dołu żeby były także 4 punkty lutownicze do Vcc, RED, GREEN, BLUE. W załączniku schemat

Za pomoc nagroda czeka;)

Proszę o pomoc
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 9  
    Najlepiej czekać na gotowe. Pokaż co stworzyłeś to ci poradzę coś z tym układem.
  • Poziom 14  
    Ja w eaglu mam tylko zwyklego fluxa wiec jak go wstawie to dwie nogi to minus dwie plus. Do tego rezystory. A ja potrzenuje jak nie plytki to skad wziasc bibloteke eagla zeby byl tam flux rgb?

Dodano po 1 [godziny] 9 [minuty]:

Witam!
    Udalo mi sie stworzyc schemat czy ktos jest w stanie mi to zaprojektowac ale tak zeby diody byly ulozone 3x3 (w kwadracie) i jak najmniej miejsca zajmowaly? na plytce 1 stronnej? W zalczniku schemat do eagla.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 18  
    Na pierszym schemacie masz rezystory a na drugim nie...
    także wg. którego schematu ma byc płytka???
    Pozdrufki:D
  • Poziom 39  
    piotruuch napisał:
    No uczę się uczę! A o rezystorach zapomnialem.

Wstawiłem poprawiony schemat! Proszę o pomoc przy PCB;)

Witam
    Skoro wstawiłeś wszystkie elementy w technologii SMD, to i diody też mogłeś (ceny w sklepach niewiele sie różnią od przewlekanych), wtedy miałbyś łatwiej zaprojektować płytkę, byłaby jednostronna. Do zmiany na schemacie mógłbyś skorzystać z któregoś elementu bibliotecznego (takiego jaki masz zamiar kupić) zamieszczonego poniżej.
    Pomoc przy projektowaniu LED FLUX RGB
    Pozdrawiam.
  • Poziom 41  
    Podaj dokładną nazwę (typ) tych diod RGB bo nazwa którą podałeś to nazwa potoczna.
    Co do schematu to węzły mają być tylko w miejscach co najmniej trzech połączeń.
    Błędnie podpisane wejścia.
  • Poziom 41  
    Kolego piotruuch

Przykładowe rozmieszczenie elementów na płytce PCB 25x27mm

Całość jest tak zaprojektowana że moduł może być powielony i umieszczony koło siebie bez różnicy odległości między modułami. W tym przypadku należy odciąć dolną część z goldpinem i wykorzystać dodatkowe pady na spodzie pytki.

Pomoc przy projektowaniu LED FLUX RGB Pomoc przy projektowaniu LED FLUX RGB Pomoc przy projektowaniu LED FLUX RGB Pomoc przy projektowaniu LED FLUX RGB
  • Poziom 14  
    wybacz marco47 ale nie dostałem żadnego maila o tym ze pomogłeś(dostałem odpowiedz w tym wątku) mi w wykonaniu płytki! Wcześniej już udało mi się samemu zaprojektować ale ten na pewno mi się przyda.

Pozdrawiam Piotrek
  • Poziom 41  
    Wydaje mi się ze maile informujące o zaprojektowaniu i wklejeniu płytki są zbędne. Przecież zakładając temat masz możliwość jego śledzenia, a każdy nowy wpis w temacie skutkuje powiadomieniem zainteresowanego o takowym.
    A już myślałem że porzuciłeś ten projekt :D
    Pozdrawiam.